Przedsiębiorczość i zarządzanie przedsiębiorstwem - wyzwania i dylematy - Karolina Beyer - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Przedsiębiorczość i zarządzanie przedsiębiorstwem - wyzwania i dylematy (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Uniwersytet Szczeciński
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 172
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Darmowa dostawa ulubionych książek, gier, kosmetyków na Gandalf.com.pl

Przedsiębiorczość i zarządzanie przedsiębiorstwem - wyzwania i dylematy - opis produktu:

Współczesne przedsiębiorstwa stanowią globalną sieć, a o sukcesie decydują umiejętności zarządzania relacjami z klientami, dostawcami, interesariuszami i konkurencją. Przedsiębiorstwo nie tylko dostarcza produkty i usługi, ale jest częścią społeczności lokalnej, co determinuje jego społeczną odpowiedzialność i zrównoważony rozwój. W takich warunkach, przedsiębiorstwo powinno być organizacją dynamiczną, podlegającą ciągłym zmianom. Obserwuje się zorientowanie współczesnych przedsiębiorstw na zasobach niematerialnych, gdyż spełniają one kryteria doskonałości konkurencyjnej (nieimitowalne, niezastąpione i niemożliwe do kupienia na rynku). Celem () monografii jest próba teoretyczno-poznawczej i metodycznej analizy i refleksji nad problematyką przedsiębiorstwa, przedsiębiorcy i przedsiębiorczości (wybranych uwarunkowań funkcjonowania przedsiębiorstwa, adekwatnych działań adaptacyjnych i form działania organizacji) wobec wyzwań otoczenia. Badania podjęte przez zespół autorski w szczególności służyły osiągnięciu następujących celów cząstkowych: usystematyzowaniu wiedzy na temat teorii przedsiębiorcy, przedsiębiorczości i przedsiębiorstwa z uwzględnieniem genezy przedsiębiorstwa, zakładania działalności gospodarczej, klasyfikacji przedsiębiorstw, form organizacyjno-prawnych, wymiarów i rodzajów przedsiębiorczości (), zaprezentowaniu istoty tworzenia i rozwoju współczesnych przedsiębiorstw oraz ich zewnętrznych i wewnętrznych uwarunkowań rozwoju, wskazaniu roli i ocenie zasobów przedsiębiorstwa w budowaniu przewagi konkurencyjnej organizacji w warunkach gospodarki wiedzy, analizie wybranych rodzajów współdziałania gospodarczego przedsiębiorstw w ramach sieci, prezentacji nowoczesnych koncepcji i metod zarządzania w przedsiębiorstwie (). Niniejsze opracowanie stanowi próbę zsyntetyzowania wiedzy na temat uwarunkowań funkcjonowania obecnych i przyszłych przedsiębiorstw, adekwatnych działań adaptacyjnych i przyjętych form działania organizacji.

Książka Przedsiębiorczość i zarządzanie przedsiębiorstwem - wyzwania i dylematy pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Szczeciński. Autorami książki są Karolina Beyer, Barbara Czerniachowicz, Anna Wieczorek-Szymańska. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Przedsiębiorczość i zarządzanie przedsiębiorstwem - wyzwania i dylematy liczy 172 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Karolina Beyer, Barbara Czerniachowicz, Anna Wieczorek-Szymańska - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Przedsiębiorczość i zarządzanie przedsiębiorstwem - wyzwania i dylematy

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.