Przebudzenie - Anthony De Mello - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

książka

 • Wydawnictwo Zysk I S-Ka
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 194
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny
 • Okazje na książki w promocji!

Przebudzenie - opis produktu:

 `Przebudzenie` to słynny zbiór rekolekcji wygłoszonych przez hinduskiego jezuitę Anthony`ego de Mello, których sam nie zdążył zredagować. Autor w swych licznych pracach łączył tradycyjną mistykę europejską z filozofią i mistyką Wschodu, wykorzystywał swe psychoterapeutyczne umiejętności w pracy duszpasterskiej. Do ostatniego wydania `Przebudzenia` dołączono oficjalny dokument watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, wskazujący na rozbieżności niektórych twierdzeń o. Anthony`ego de Mello z podstawowymi prawdami chrześcijańskimi.


Anthony de Mello - jezuita, urodził się w 1931 roku w Bombaju, ukończył studia filozoficzne, teologiczne i psychologiczne. W swych licznych pracach łączył tradycyjną mistykę europejską z filozofią i mistyką Wschodu. Wykorzystywał swoje psychoterapeutyczne umiejętności w pracy duszpasterskiej, nierzadko wkraczając w obszar psychologii duchowości. Działo się tak dlatego, że był raczej przewodnikiem duchowym niźli psychoterapeutą. Zmarł nagle w 1987 roku.

Książka Przebudzenie pochodzi z wydawnictwa Zysk I S-Ka. Autorem książki jest Anthony De Mello. Należy do gatunków: ezoteryka, przewodnicy, nauki humanistyczne, filozofia, filozofia orientalna, poradniki. Książka Przebudzenie liczy 194 stron. Jej wymiary to 125x195. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Anthony De Mello - przeczytaj też

RECENZJE - Książka - Przebudzenie

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.9/5 ( 10 ocen )
 • 5
  9
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Daniel

ilość recenzji:863

brak oceny 7-12-2016 10:15

Większość z nas żyje jak mentalne zombie, kierując się głównie opinią innych ludzi oraz pragnieniem zasłużenia na ich akceptację. Słynny Jezuita Anthony de Mello w swojej najważniejszej książce bez skrupułów rozprawia się z naszym ego, które błaga się o ciągłe dokarmianie. Lektura tej pozycji pozwali uzyskać świadomość tego, co tak naprawdę kieruje naszymi codziennymi wyborami. Niektóre fragmenty brzmią wprawdzie szokująco i na pierwszy rzut oka są sprzeczne z dogmatami wiary chrześcijańskiej. Tak naprawdę jednak zamiarem de Mello wcale nie jest podważanie poglądów religijnych, a obudzenie w swoich czytelnikach autentycznej duchowości, która polega na spotkaniu żywego Boga i czynienia w swoim życiu większych dzieł niż nawet sam Jezus. Po przeczytaniu książki uzyskujemy niezwykłą dawkę motywacji do zaprzestania dotychczasowej bierności i bylejakości. Hinduski jezuita wręcz powala czytelnika na kolana swoim zaskakującym poczuciem humoru i błyskotliwością. Burzy wszelkie utarte schematy myślowe i zostawia z trudnymi koanami, na które odpowiedź możemy znaleźć tylko poprzez praktykę codziennego życia.

Czy recenzja była pomocna?