Prowadź swój pług przez kości umarłych, Olga Tokarczuk - Olga Tokarczuk - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Prowadź swój pług przez kości umarłych, Olga Tokarczuk (miękka)

książka

Prowadź swój pług przez kości umarłych, Olga Tokarczuk - opis produktu:

Akcja rozgrywa się w Kotlinie Kłodzkiej. Główną bohaterką jest Janina Duszejko - kiedyś inżynier mostów, dziś wiejska nauczycielka angielskiego, geografii i dozorczyni domów letniskowych. Jej pasją jest astrologia, a wielką miłością wszelkie zwierzęta. Gdy dzieje im się krzywda, Janina staje w ich obronie i upomina się o szacunek dla nich. Przestrzega przed bezmyślnym niszczeniem przyrody, donosi nawet na policję. Jak łatwo przewidzieć, nikt nie przejmuje się kobietą, która uważa, że świat jest odbiciem tego, co zapisane w gwiazdach, a w wolnych chwilach czyta Williama Blake`a, którego właśnie tłumaczy jej przyjaciel.
Pewnego dnia Janina dowiaduje się o śmierci sąsiada kłusownika, potem o następnej ofierze... Seria mniej lub bardziej niewytłumaczalnych zgonów rośnie, a na śniegu nie ma innych śladów jak tylko zwierzęce... Janina próbuje zbadać sprawę własnymi metodami. Ma intrygującą teorię na temat motywu i sprawcy tych zbrodni, ale policja ignoruje ją, traktując jak nieszkodliwą dziwaczkę. Jednak Janina wie więcej niż wszyscy, bo potrafi czytać w gwiazdach, jak w otwartej księdze...


Olga Tokarczuk - jedna z najpopularniejszych i poczytniejszych polskich pisarek, laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym nagrody Nike 2008 (za Biegunów). Ponad 170 tys. egzemplarzy jej książek sprzedanych przez Wydawnictwo Literackie, w tym ponad 74 tys. poprzedniej powieści Bieguni! Należy do jednych z najczęściej tłumaczonych polskich pisarzy. Prawa do tłumaczenia jej książek, których sprzedażą zajmuje się Wydawnictwo Literackie, zostały sprzedane już do ponad dwudziestu krajów.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Kratki się pani odbiły Komedia kryminalna

Jacek Galiński

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 8.3.2020
 • -35%
Dylemat

B. A. Paris

miękka
24,62 zł 37.88
Zapowiedź - 13.3.2020
 • -35%
Drań

Katarzyna Michalak

miękka
25,94 zł 39.90
 • -40%
Głosy z zaświatów

Remigiusz Mróz

miękka
23,94 zł 39.90
 • -29%
Zaufasz mi

Diana Brzezińska miękka

28,39 zł 39.98
 • -24%
O krok za daleko

Harlan Coben

miękka
29,56 zł 38.89

Olga Tokarczuk - przeczytaj też

 • -34%
Anna In w grobowcach świata, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

miękka
21,66 zł 32.82
 • -34%
Bieguni, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
32,84 zł 49.77
 • -32%
Księgi Jakubowe, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
47,42 zł 69.73
 • -34%
Opowiadania bizarne, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
25,02 zł 37.91
 • -34%
Podróż ludzi Księgi, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
25,02 zł 37.91
 • -34%
Prowadź swój pług przez kości umarłych

Olga Tokarczuk

twarda
29,56 zł 44.78
 • -34%
Szafa

Olga Tokarczuk

miękka
16,40 zł 24.84
 • -33%
Zgubiona dusza, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
33,35 zł 49.78

Zobacz również

 • -39%
 • -29%
O krok za daleko

Harlan Coben

miękka
30,39 zł 42.80
 • -35%
Władcy czasu

Urturi Eva Garcia Saenz De

miękka
32,43 zł 49.90
 • -38%
Poszukiwanie

Charlotte Link

miękka
26,53 zł 42.80
 • -39%
Behawiorysta / Iluzjonista

Remigiusz Mróz

pakiet
36,46 zł 59.76
 • -38%
Miłość leczy rany

Katarzyna Bonda

miękka
30,93 zł 49.90
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Prowadź swój pług przez kości umarłych, Olga Tokarczuk
4.6/5 ( 22 ocen )
  5
  16
  4
  4
  3
  1
  2
  1
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

MadGa

magdalenamag(at)o2.pl
 • 18-02-2010
 • 23:11

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Nowa książka Olgi Tokarczuk może być pewnym zaskoczeniem dla czytelników. Po pierwsze dlatego, że autorka zmienia kierunek literacki, odchodząc od opowiadać, którymi głównie się kojarzy na rzecz linearnej powieści i do w dodatku z wątkiem kryminalnym. Niemniej dzięki tej literackiej formie thrillera Tokarczuk genialnie tworzy atmosferę tajemnicy, którą hipnotyzuję wręcz czytelnika, czego pewnie nie udałoby się zmieścić w opowiadaniu. Po drugie sięga po nietypowego bohatera, a właściwie bohaterkę - Janinę, kobietę w starszym wieku w dodatku o dość nietypowych zainteresowaniach. Pani Janina była bowiem konstruktorem mostów na całym świecie, ale jej największą pasją jest astrologia. Czyta w gwiazdach jak w największej księdze, wyczytując to co było i co ma się stać. Kreacja bohatera dość zaskakująca, ale zarazem budząca ogromną sympatię. Tokarczuk przedstawia ją jako kobietę szczerą i bardzo wrażliwą, o wysokim poczuciu wartości i sprawiedliwości. Gdy tylko widzi, że dzieje się coś niedobrego, nie potrafi przejść obojętnie. Zawsze działa, podnosi swój kobiecy głos w istotnych sprawach, nawet jeśli nikt nie chce jej słuchać. Szczególnie wyczulona jest na cierpienie zwierząt, sama żyjąc w zgodzie z naturą, nie może znieść bestialstwa wobec często bezbronnych zwierząt. Wiele już się na to napatrzyła i często dochodzi do wniosku, że to w ludziach więcej jest dzikości i zezwierzęcenia niż to przypisuje się zwierzętom. Niestety poglądy te przynoszą jej jedynie sławę starej nadwrażliwej baby. Ale nawet to jej nie zniechęca. Ale gdzie w tym wszystkim wątek kryminalny ? Otóż wokół Pani Janiny zaczynają dziać się dziwne rzeczy - w jej najbliżej okolicy dochodzi do morderstw, które przypisuje się zwierzętom. Janina wygłasza coraz głośniej przedziwną teorię, że to zwierzęta mszczą się na ludziach za wyrządzone krzywdy. I chociaż początkowo nikt nie wierzy w te brednie, pada blady strach na tych, którzy mają na sumieniu niejedno istnienie. A teoria zaczyna się potwierdzać, gdy dochodzi do kolejnych tajemniczych zabójstw. Niemniej Tokarczuk nie poprzestaje jedynie na zawiązaniu ciekawej tajemnicy, jest na to zbyt wnikliwą obserwatorką. Umieszczając całą tą akcję w prowincjonalnej polskiej mieścinie pozwala sobie na scharakteryzowanie polskiego społeczeństwa. Obnaża dwulicowość, zawiść i obłudę ludzką. Wszystko to ubrane w świetną lingwistykę Tokarczuk, daje nam powieść nieprzeciętną, zaskakującą i niejednolitą. Kryminał, powieść społeczna, wątki ekologiczne, do tego wpleciona poezja Blake'a, połączenie tragizmu z patosem to mieszanka dość wybuchowa, jednak w tej powieści wszystko to znajduje swoje miejsce. I po prostu przyjemność czytania Tokarczuk jest ponad wszystkim największa.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

like_speed

 • 8-02-2011
 • 14:25

Książka jak by nie spojrzeć zaskakująca. Fabuła oparta na wątku kryminalnym, opowiadana z punktu widzenia starszej kobiety zafascynowanej astrologią i ochroną środowiska. Ukazuje wszystkie możliwe natury ludzkie, co skłania człowieka do obserwacji swego otoczenia. Zakończenie niezwykle niespodziewane, do ostatniej chwili książka przykuwa uwagę, nie dłuży się a wręcz szybko i nagle kończy. Gorąco polecam!

Czy recenzja była pomocna?