Protoneolit - Tadeusz Galiński - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Protoneolit (miękka)

Obozowiska łowieckie ze schyłku okresu atlantyckiego w Tanowie na Pomorzu Zachodnim

książka

Protoneolit, Obozowiska łowieckie ze schyłku okresu atlantyckiego w Tanowie na Pomorzu Zachodnim - opis produktu:

Pojęcie kultury protoneolitycznej obejmuje społeczności łowiecko - zbierackie drugiej połowy okresu atlantyckiego, tj. około 5-3 tys. lat p.n.e., które kultywując tradycje ludów epipaleolitycznych i mezolitycznych strefy śródziemnomorskiej w zakresie podstaw gospodarczych, sposobów bytowania i charakteru kultury duchowej posiadły niektóre zdobycze cywilizacyjne neolitycznych ludów rolniczych przybyłych na teren Europy z Bliskiego Wschodu i północnej Afryki, adaptując je w sposób oryginalny do swoich potrzeb.
Na Niżu północno-zachodnim - i środkowoeuropejskim kultura pro-tonelityczna jest zjawiskiem o charakterze allochtonicznym. I podobnie jak wczesnorolnicze ugrupowania związane z kompleksem kultur wstęgowych w pasie wewnątrzkontynentalnym, przedstawia ona swoisty nurt neolityzacji tego obszaru ściśle związany ze strefą nadmorską.

Książka Protoneolit Obozowiska łowieckie ze schyłku okresu atlantyckiego w Tanowie na Pomorzu Zachodnim, pochodzi z wydawnictwa Instytut Archeologii i Etnologii PAN. Autorem książki jest Tadeusz Galiński. Należy do gatunków: historia, archeologia. Książka Protoneolit liczy 256 stron. Jej wymiary to 210x290. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Protoneolit, Obozowiska łowieckie ze schyłku okresu atlantyckiego w Tanowie na Pomorzu Zachodnim

4.5/5 ( 6 ocen )
 • 5
  4
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.