Prologomena do historii komunikacji społecznej tom III - Włodzimierz Mich - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Prologomena do historii komunikacji społecznej tom III (miękka)

Ewolucyjne podstawy komunikacji

książka

Prologomena do historii komunikacji społecznej tom III, Ewolucyjne podstawy komunikacji - opis produktu:

Publikacja Włodzimierza Micha, to efekt szerokiego przedsięwzięcia badawczego o charakterze rekonstrukcyjno-krytycznym związanego z dziejami komunikacji człowieka, które nie ma charakteru apodyktycznego, ale problematyczny. [...]... Istotą dającą bezprecedensową wartość tego typu badaniom i postawie metodologicznej jest krytyczny stosunek do wcześniejszych ustaleń w tej dziedzinie nauk o komunikowaniu, które nierzadko wbrew ich twórcom stały się wręcz wiedzą absolutną, a nawet metafizyczną, prowadzącą w praktyce z pobudek politycznych czy świadomowościowo-dogmatycznych do szeregu antynomii w rozumowaniach, opisie interpretacji badanych zjawisk, wykluczając rzetelną wiedzę na ich temat, podnoszącą przecież jakość życia. [...] Włodzimierzowi Michowi udało się sformułować bardzo ciekawą pł...odną teoretycznie, ale również w sferze praktyk komunikacyjnych choć krytyczną wizję komunikacji człowieka, która zakotwicza go w świecie społeczno-kulturowym i przyrodniczym, jednocześnie determinując miękko jego człowieczeństwo na kolejnych etapach jego humanizacji. Publikacja ma walory nie tylko stricte naukowe, ale może być znakomitym podręcznikiem akademickim do studiów nad komunikowaniem.
Z recenzji prof. dr. hab. Ignacego S. Fiuta

Książka Prologomena do historii komunikacji społecznej tom III Ewolucyjne podstawy komunikacji, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Autorem książki jest Włodzimierz Mich. Należy do gatunków: nauki społeczne, socjologia. Książka Prologomena do historii komunikacji społecznej tom III liczy 485 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Prologomena do historii komunikacji społecznej tom III, Ewolucyjne podstawy komunikacji

4/5 ( 1 ocena )
 • 5
  0
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.