Producenci nadwozi samochodowych w II Rzeczypospolitej - Romuald Cieślak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Producenci nadwozi samochodowych w II Rzeczypospolitej (miękka)

  • Promocja
    image-promocja

książka

Producenci nadwozi samochodowych w II Rzeczypospolitej - opis produktu:

Popularna, bogato ilustrowana i udokumentowana książka zawierająca przegląd zakładów wytwarzających nadwozia samochodowe w II Rzeczypospolitej, poprzedzony obszernym zarysem historii przemysłu karoseryjnego na świecie do drugiej wojny światowej wraz z opisem ewolucji konstrukcji i technologii nadwozi. Opisano następujące zakłady: Brzeskiauto, Zakłady Mechaniczne Plage i Laśkiewicz, Szydłowiecką Fabrykę Braci Węgrzeckich, Zakłady Przemysłowe Bielany SA, Wytwórnię Karoserii i Przyczepek Samochodowych Józef Zagórski, Centralne Warsztaty Samochodowe (CWS) / Państwowe Zakłady Inżynierii (PZInż.) oraz innych producentów nadwozi w II RP i w Wolnym Mieście Gdańsku. Autor przedstawia kulisy ich powstania, etapy działalności i program produkcyjny. Opracowanie ma charakter pionierski; przybliża wiele mało znanych faktów z historii krajowej motoryzacji, a niektóre z zawartych w nim ilustracji są publikowane po raz pierwszy.

Zbierając materiały do książki, autor sięgał zarówno do źródeł współczesnych krajowych i zagranicznych, jak i do oryginalnych wydawnictw prasowych, firmowych i reklamowych z epoki.

Publikacja zainteresuje nie tylko liczne grono miłośników polskiej motoryzacji i amatorów samochodów zabytkowych, ale także wszystkie osoby pasjonujące się historią gospodarczą II Rzeczypospolitej.

Książka Producenci nadwozi samochodowych w II Rzeczypospolitej pochodzi z wydawnictwa Wydawnictwa Komunikacji i Łączności. Autorem książki jest Romuald Cieślak. Należy do gatunków: historia, Polski XX wiek. Książka Producenci nadwozi samochodowych w II Rzeczypospolitej liczy 238 stron. Jej wymiary to 195x246. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Książka - Producenci nadwozi samochodowych w II Rzeczypospolitej

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: