Procesy osób oskarżonych o popełnienie zbrodni niemieckich w Kraju Warty - Artur Pawlicki - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Procesy osób oskarżonych o popełnienie zbrodni niemieckich w Kraju Warty (twarda)

przed polskimi sądami specjalnymi w latach 1945–1946. Tom II

książka

Procesy osób oskarżonych o popełnienie zbrodni niemieckich w Kraju Warty, przed polskimi sądami specjalnymi w latach 1945–1946. Tom II - opis produktu:

Monografia jest podsumowaniem działalności sądownictwa specjalnego w dziedzinie zbrodni niemieckich, które zostały popełnione na terenie Kraju Warty czyli jednostki administracyjnej utworzonej przez okupanta niemieckiego w ramach ziem wcielonych do III Rzeszy.
Poza omówieniem kształtowania się ustawodawstwa w dziedzinie ścigania i karania zbrodni przeciwko pokojowi, zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości, w ramach których mieściły się zbrodnie niemieckie, w t. 1 zamieszczone zostały tabele, mapy i teksty źródłowe. W tabelach odnaleźć można konkretne osoby oskarżone o popełnienie zbrodni niemieckich w poszczególnych powiatach Kraju Warty z uwzględnieniem wymiaru zasądzonej kary. Wprowadzeniem do omawianego zagadnienia jest charakterystyka Kraju Warty. Zamieszczone szczegółowe przykłady procesów mają za zadanie oddać specyfikę rozpatrywanego zagadnienia i pozwolić zapoznać się ze stroną proceduralną postępowań sądowych.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -32%
Życie średniowiecznej rodziny

Joseph Gies , Frances Gies miękka

29,23 zł 42.99
 • -29%
 • -40%
Tatuażysta z Auschwitz

Heather Morris

miękka
20,83 zł 34.71
 • -34%
Mitologia

Jan Parandowski

27,73 zł 42.01
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Procesy osób oskarżonych o popełnienie zbrodni niemieckich w Kraju Warty, przed polskimi sądami specjalnymi w latach 1945–1946. Tom II
0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.