Problem reprezentacji poznawczej w nowożytnej i współczesnej refleksji filozoficznej - Marek Sikora - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Problem reprezentacji poznawczej w nowożytnej i współczesnej refleksji filozoficznej

książka

Problem reprezentacji poznawczej w nowożytnej i współczesnej refleksji filozoficznej - opis produktu:

Problem reprezentacji poznawczej należy do tych zagadnień, które od XVII wieku do dziś znajdują się w centrum refleksji filozoficznej. Podejmuje go w swoich rozważaniach większość myślicieli okresu nowożytnego i współczesnego. Jest obecny wprost lub pośrednio we wszystkich koncepcjach zarówno teoriopoznawczych, jak i naukoznawczych. W niniejszej monografii został przedstawiony z perspektywy filozoficznej kontrowersji między realizmem a konstruktywizmem. Przyjęcie takiej optyki pozwala rozpatrywać pojęcie reprezentacji poznawczej w wielu nowych aspektach. Daje też możliwość uchwycenia jego ewolucji oraz wykazania, że jest ono ciągle aktualne, szczególnie w przypadku coraz bardziej dynamicznie rozwijającej się laboratoryjnej praktyki badawczej.

Książka Problem reprezentacji poznawczej w nowożytnej i współczesnej refleksji filozoficznej pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorem książki jest Marek Sikora. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, filozofia, filozofia nowożytna do końca XIX wieku, filozofia współczesna. Książka Problem reprezentacji poznawczej w nowożytnej i współczesnej refleksji filozoficznej liczy 254 stron. Jej wymiary to 144x204.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Problem reprezentacji poznawczej w nowożytnej i współczesnej refleksji filozoficznej

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 1 ocena )
 • 5
  0
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: