Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010 / Sławomir Cenckiewicz 44,30 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010 (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Fronda
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 560
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010 - opis produktu:

Kontynuacja bestsellerowej biografii byłego Prezydenta Rzeczypospolitej. Rzetelna i stroniąca od hagiografii. Dwaj badacze - Sławomir Cenckiewicz i Adam Chmielecki - opisują wszechstronną aktywność Lecha Kaczyńskiego w czasie jego prezydentury w latach 2005-2010.

W pracy odnajdziemy Lecha Kaczyńskiego jako męża stanu reprezentującego interesy Rzeczpospolitej, dowiemy się jak godził obowiązki głowy państwa z życiem rodzinnym.

Autorzy przypominają jak działał "przemysł pogardy“ oraz opisują dramatyczne epizody prezydentury, m.in. przyjazd prezydentów Europy Środkowej do Tbilisi w czasie wojny rosyjsko-gruzińskiej. Cenckiewicz i Chmielecki ukazują Lecha Kaczyńskiego jako polityka i człowieka nie wahającego się ryzykować własnym życiem w imię ideałów, które wyznawał. Publikację kończy obszerny rozdział podsumowujący stan dzisiejszej wiedzy o tragedii smoleńskiej.

Dzięki pracy autorów otrzymujemy rzetelną biografię Lecha Kaczyńskiego, opartą na relacjach świadków i wnikliwej kwerendzie archiwalnej.

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -10%

E-book

S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -30%
Zapach Boga

Konrad Krajewski

miękka
27,93 zł 39.90
 • -35%
Mistyczki. Historie kobiet wybranych

Ewa K. Czaczkowska

miękka
25,85 zł 39.77
 • -30%
Leonardo da Vinci

Walter Isaacson

miękka
34,88 zł 49.82
 • -41%
Tatuażysta z Auschwitz

Heather Morris

miękka
20,49 zł 34.71

Sławomir Cenckiewicz, Adam Chmielecki - przeczytaj też

 • RRecenzje
 • Książka
 • Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010
4.4/5 ( 9 ocen )
  5
  7
  4
  0
  3
  1
  2
  1
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Marzena

 • 10-02-2017
 • 22:30

Pozycja warta poświęconego czasu. Należy znać nie tylko historię czasów najnowszych, ale też ludzi , którzy ją tworzyli, ludzi wielkich. jak prawym i oddanym Polsce ,ale też mądrym , wykształconym i inteligentnym człowiekiem był Prezydent Lech Kaczyński powinien wiedzieć każdy. Warto przeczytać aby wiedzieć nie tylko więcej, ale znać prawdę o Lechu Kaczyńskim nękanym niestety za życia przez media popierające platformę. Niestety wielu Polaków przejęło tę narrację pana Lisa i zafałszowaną historię znają. Dlatego przeczytaj i pomyśl. Nie dawaj się ogłupić . naprawdę możemy być dumni że mieliśmy takiego prezydenta jak Lech Kaczyński. Należy myśleć samodzielnie.Polska jest tego warta, a Polacy to Naród mądry, wierny i niepodległy.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

dobrerecenzje.pl

 • 26-06-2016
 • 21:00

Trzy lata temu ukazała się książka ?Lech Kaczyński .Biografia polityczna 1949-2005?- a teraz autorzy oddają do naszych rąk drugi tom biografii Lecha Kaczyńskiego -poświęcony w całości prezydenturze (2005-2010). Obie zaś książki dopełniają się wzajemnie i w całości stanowią biografię polityczną Lecha Kaczyńskiego (1949-2010).
Książka składa się z 5 rozdziałów i stanowi opowieść zaczynającą się od kampanii prezydenckiej w 2005roku, aż po katastrofę lotniczą i śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki, 88-ośmiu pasażerów feralnego lotu oraz wszystkich członków załogi.
Pomimo sześciu lat jakie upłynęły od śmierci Lecha Kaczyńskiego nie otrzymaliśmy rzetelnej wiedzy na temat okoliczności katastrofy. Duże nadzieje można wiązać z komisją ds. Wypadków Lotniczych powołaną przez obecnego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

Prezydentura Lecha Kaczyńskiego przypadła na czas przełomu charakteryzującego się upadkiem obyczajów w życiu publicznym i wulgaryzmem języka. W 2005 roku doszło do ?schamienia sfery publicznej? i trwa to do dziś. Nagle okazało się, że wszystko wolno powiedzieć, a co gorsza im bardziej wulgarnie, tym większe zyskuje się uznanie.

Naśmiewano się z kalectwa (śp. Przemysława Gosiewskiego), drwiono z żałoby i śmierci (po katastrofie smoleńskiej), naśmiewano się z zagrożenia życia (wypowiedź Komorowskiego o ślepym snajperze strzelającym do prezydenta Kaczyńskiego). Chamstwo i grubiaństwo było tolerowane: Palikota, Niesiołowskiego, Komorowskiego.

Książka ta jest poświęcona głównie dokonaniom prezydenta w latach 2005-2010 lecz także jest próbą rekonstrukcji chorób, jakie nękały polskie życie publiczne.

Prezydent Kaczyński kierując Polską robił wszystko, by dać państwu bezpieczną przyszłość, nie zważając na słupki poparcia i nie ulegając modom i nastrojom. Prezydent Kaczyński był wielkim patriotą i pod tym względem powinniśmy się uczyć od niego tego patriotyzmu.

Katastrofa smoleńska była największą tragedią w historii Polski po drugiej wojnie światowej. Na miejsce katastrofy najszybciej udali się Donald Tusk i Jarosław Kaczyński, każdy z nich poleciał oddzielnie, lecz samolot Kaczyńskiego spowalniano, aby pierwszy na miejsce katastrofy przyleciał Tusk, gdzie czekał na niego Putin, publicznie go ściskając. Gdy przybył Jarosław Kaczyński natychmiast zidentyfikował zwłoki brata, które leżały w błocie, na jakiejś drewnianej platformie, przykryte folią. To po prostu straszne i niedopuszczalne!

Bronisław Komorowski na katastrofie skorzystał najbardziej, bo objął urząd głowy państwa i mówił ?Państwo polskie w obliczu katastrofy pod Smoleńskiem zdało egzamin i powinniśmy być z tego dumni? Czy aby na pewno? Czym? - brakiem umiejętności szybkiego podejmowania decyzji? Brakiem podstawy prawnej do wyjaśnienia przyczyn katastrofy? (Klich nie zdążył jeszcze wyjść z domu, a już dostał telefon z Moskwy, któremu zaproponowano przyjęcie 13 załącznika do Konwencji Chicagowskiej. Klich się zgodził, a potem przekonał do tego Sikorskiego i Grabarczyka )

Odszukano także inne zdjęcie wykonane w dniu katastrofy, gdzie Donald Tusk i Putin są uśmiechnięci z rękoma złożonymi w charakterystyczne gesty ?żółwików? lub trzymania kciuków. Podobnie wesoła rozmowa została zarejestrowana Tuska i Komorowskiego na lotnisku ?Okęcie? podczas przylotu trumien z ciałami ze Smoleńska. To po prostu było niestosowne i nie na miejscu oraz niegodne urzędników państwowych.

Książka przepięknie wydana ? w twardej oprawie, szyta. Jestem wdzięczna Wydawnictwu Fronda, że wydało taką bestsellerową biografię prezydenta.

Uważam, że obowiązkiem każdego Polaka i każdej Polki jest przeczytać tę książkę, bo to jest nasza historia, a testament, który po sobie pozostawił prezydent, to by dać Polsce bezpieczną przyszłość, a co dalej będzie z naszą Polską, to zależy tylko od nas!

Moja ocena: 10/10

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Książka (...) bardzo dobrze porządkuje materię określonych ról prezydenta - gwaranta i strażnika porządku konstytucyjnego. (...)Autorka odwołuje się też do materii raczej rzadko penetrowanych - analizuje reprezentatywne wystąpienia prezydentów RP pod kątem definiowania przez nich samych swoich...

 • Ta zadziwiająca książka jest o wszystkim, ale nie o niczym. "Zadziwiająca", bo przedstawia myśli człowieka, którego wszechstronność budzi podziw, ale nie wpędza w kompleksy. Przeciwnie, zaraża posybilizmem, czyli przekonaniem, "że się da". Taki też jest Wrocław, miasto, które...

 • Polsce potrzebna jest swego rodzaju umowa społeczna, które określi na następne lata sposób dzielenia wspólnego dorobku. Polacy muszą wiedzieć, czego mogą się spodziewać - jako konsumenci, jako pracownicy, jako pracodawcy. Trzeba zacząć o tym rozmawiać, trzeba podjąć trud, wielki trud porozumienia....

 • "Prezydent Lech Kaczyński. Odwaga i wizja" to próba podsumowania dorobku współtwórcy "Solidarności" i zarazem jednego z najwybitniejszych polityków wyzwolonej spod komunizmu Polski. Pierwszego Prezydenta III Rzeczpospolitej, który podjął się wyzwania uwolnienia naszego państwa...

 • Po niezliczonej ilości przekłamań i zwykłych kłamstw na temat Lecha Kaczyńskiego, grupa badaczy pod kierunkiem Sławomira Cenckiewicza postanowiła przygotować pierwszą naukową biografię byłego Prezydenta Rzeczypospolitej. Część pierwsza tej opowieści, obejmująca lata 1949-2005, prowadzi nas siłą...

 • 32.82 zł
  31.84 zł

    Achtung! Poszukiwany prezydent von Dyzma. Ostatnia nadzieja nazistów...   Jest schyłek II wojny światowej, wielka sowiecka ofensywa przetacza się przez Generalną Gubernię, prąc bez wytchnienia w kierunku upragnionego celu - Berlina. Doradcy sugerują Hitlerowi rozwiązanie, w którym nawałnicę...