Prewencja indywidualna w procesie karnym - Arkadiusz Lach - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
odsłuchaj fragment

Prewencja indywidualna w procesie karnym (twarda)

książka

Prewencja indywidualna w procesie karnym - opis produktu:

Jest to kompleksowa publikacja prezentująca wykorzystanie procesu karnego i instytucji karnoprocesowych do zapobiegania popełnianiu przestępstw. Głównym przedmiotem analizy jest stosowanie środków przymusu, zwłaszcza izolacyjnych (zatrzymanie, tymczasowe aresztowanie), dla celów prewencji indywidualnej.
Autor omówił w szczególności:
- pojęcie prewencji, kształtowania się jej koncepcji i współczesnego jej zastosowania w prawie polskim i wybranych państwach obcych;
- prewencję w prawie karnym materialnym i procesowym, w tym zgodność przesłanki prewencyjnej z zasadami polskiego procesu karnego, a zwłaszcza domniemaniem niewinności;
- prewencję w prawie cywilnym, administracyjnym, środkach postpenalnych i postępowaniu dyscyplinarnym;
- prewencję w prowadzeniu czynności operacyjno-rozpoznawczych i administracyjno-porządkowych Policji;
- rolę państwa w zapobieganiu przestępczości.
W książce, oprócz szerokiego odniesienia do aktualnego orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, zobrazowano prezentowane zagadnienia w świetle rozstrzygnięć Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Książka Prewencja indywidualna w procesie karnym pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorem książki jest Arkadiusz Lach. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, karne. Książka Prewencja indywidualna w procesie karnym liczy 356 stron. Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Prewencja indywidualna w procesie karnym

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.