Prawo Unii Europejskiej z uwzględnieniem Traktatu z Lizbony - PRACA ZBIOROWA - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Prawo Unii Europejskiej z uwzględnieniem Traktatu z Lizbony

książka

 • Wydawnictwo Katolicki Uniwersytet Lubelski
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 397
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Prawo Unii Europejskiej z uwzględnieniem Traktatu z Lizbony - opis produktu:

Podręcznik Prawo Unii Europejskiej z uwzględnieniem Traktatu z Lizbony stanowi kompendium wiedzy z zakresu prawa instytucjonalnego Unii Europejskiej wraz z sygnalizacją problematyki związanej z prawem materialnym UE. Przygotowany został przez pracowników Katedry Prawa Unii Europejskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawia II.
Książka ma charakter podręcznika akademickiego. Przeznaczona jest do 30-go-dzinnego kursu podstawowego z prawa Unii Europejskiej, występującego w programach studiów uniwersyteckich, przede wszystkim na kierunkach prawa, administracji i europeistyki, najczęściej pod nazwami Wprowadzenie do prawa Unii Europejskiej lub Prawo instytucjonalne Unii Europejskiej. Może także stanowić pomoc na innych kierunkach studiów (np. ekonomii, politologu, stosunkach międzynarodowych) oraz służyć innym osobom zainteresowanym funkcjonowaniem Unii Europejskiej, w tym praktykom oraz studentom studiów podyplomowych związanych tematycznie z integracją europejską.
W zamierzeniu autorów podręcznik ma umożliwić studentom - po raz pierwszy spotykającym się z problematyką prawa Unii Europejskiej - opanowanie podstawowej wiedzy w tym zakresie poprzez samodzielną naukę, służąc jako podstawowy materiał przygotowujący do zajęć, a także jako podstawa gruntująca wiedzę przed egzaminem. Za swój główny cel autorzy przyjęli zwięzłość, przejrzystość i systematyczność przeprowadzanych rozważań, z jednoczesną kompletnością zakresu prezentowanych zagadnień. W książce zamieszczone zostały przypisy przede wszystkim o charakterze dydaktycznym i wskazówki bibliograficzne, naprowadzające Czytelników na kolejne źródła do samodzielnej nauki. Po każdym z rozdziałów znajdują się wykazy podstawowej literatury przedmiotu, orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i innych sądów oraz podstawowe pytania kontrolne, dotyczące problematyki zawartej w prezentowanych rozdziałach.

Książka Prawo Unii Europejskiej z uwzględnieniem Traktatu z Lizbony pochodzi z wydawnictwa Katolicki Uniwersytet Lubelski. Publikacja jest pracą zbiorową . Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, UE. Książka Prawo Unii Europejskiej z uwzględnieniem Traktatu z Lizbony liczy 397 stron.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Prawo Unii Europejskiej z uwzględnieniem Traktatu z Lizbony

4.3/5 ( 4 oceny )
  5
  2
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.