Prawo gospodarcze - Mariusz Bidziński - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Prawo gospodarcze

Zagadnienia wybrane

 • Promocja
  image-promocja

książka

Prawo gospodarcze, Zagadnienia wybrane - opis produktu:

Procesy i aktywność gospodarcza w Polsce oraz na świecie ulega bardzo dynamicznym zmianom. Coraz częściej podejmowane działania nie ograniczają się jedynie do dobrze opracowanych i przyswojonych technik i rozwiązań, ale podejmowane są na nowych "dziewiczych" gruntach. Ogromna liczba nowych i innowacyjnych rozwiązań, wymaga - także po stronie formalnoprawnej - nowego, bardziej twórczego podejścia do rozwiązywania powstających problemów. W tym też kontekście wraz z ewolucją rozwiązań ekonomicznych i technicznych istotnym zmianom poddawane są przepisy powszechnie obowiązującego prawa. Szerokie grono ekspertów, naukowców oraz ustawodawca starają się tak na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym podejmować prace nad nowymi aktami normatywnymi, które w sposób możliwe najlepszy i najszerszy będą realizowały swoją funkcję ochronną i regulacyjną.

Niniejsza publikacja ma na celu przedstawienie sposobu i zakresu oddziaływania regulacji prawnych w najważniejszych obszarach życia gospodarczego w Polsce. Z tego względu poszczególne treści publikacji podzielone zostały nie tyle według ogólnego rodzaju właściwych aktów normatywnych, ile wedle najważniejszych i najbardziej rozwiniętych obszarów oraz dziedzin gospodarki. W każdej z tych kategorii prawo odgrywa dużą rolę, zaś unifikacja regulacji na poziomie europejskim oraz międzynarodowym (światowym) implikuje konieczność nieustannych zmian i nowelizacji przepisów. Co więcej, warto zauważyć, że wiele rozwiązań w obszarze gospodarczym nie zostało obecnie jeszcze zbyt precyzyjnie skodyfikowanych. Intensywnie rozwijające się nowe formy prowadzenia działalności gospodarczej oraz nowe formy jej finansowania, takie jak chociażby crowdfunding, wymuszają na społeczeństwie i jednocześnie prawnikach, doradcach i instytucjach państwowych nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji oraz doświadczenia.

Na koniec warto wskazać, że na rozwój gospodarczy istotny wpływ wywierają także kultura oraz tradycja. Pod tym względem wiele działań prawnych i legislacyjnych nie może zostać w praktyce implementowanych. Wbrew pozorom znaczenie tych elementów dla gospodarki oraz rozwoju państwa jest niezwykle istotne. Wciąż liczne państwa opierają przecież swoją gospodarkę na turystyce oraz eksporcie lokalnych dóbr konsumpcyjnych i wyrobów rolniczych. Stan taki pokazuje, że rozwój gospodarczy poszczególnych państw, w tym Polski, nie jest determinowany wyłącznie normami prawnymi. W efekcie w procesie tworzenia aktów normatywnych niezwykle istotne jest, aby uwzględnić także istniejące więzi społeczne, uwarunkowania geograficzne, etniczne oraz historyczne.

Prawo gospodarcze - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Prawo gospodarcze, od Mariusz Bidziński, Dariusz Jagiełło. Prawo gospodarcze spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Mariusz Bidziński, Dariusz Jagiełło. Nie będziesz żałował! Prawo gospodarcze i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Prawo gospodarcze Zagadnienia wybrane, pochodzi z wydawnictwa C.H.Beck. Autorami książki są Mariusz Bidziński, Dariusz Jagiełło. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, handlowe i gospodarcze. Książka Prawo gospodarcze liczy 544 stron. Jej wymiary to 145x205. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: nauki społeczne,  prawo,  handlowe i gospodarcze
Wydawnictwo: C.H.Beck
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 145x205
Ilość stron: 544
ISBN: 978-83-255-8826-7
Wprowadzono: 15.10.2016

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Prawo gospodarcze, Zagadnienia wybrane - Mariusz Bidziński, Dariusz Jagiełło

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 8 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: