Praca głęboka - Cal Newport - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Praca głęboka (miękka)

Jak odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś nas rozprasza

książka

Praca głęboka, Jak odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś nas rozprasza - opis produktu:

Praca głęboka to umiejętność koncentracji na trudnym poznawczo zadaniu bez rozpraszania uwagi. Umiejętność ta pozwala na szybsze przyswajanie specjalistycznej wiedzy i osiąganie korzystniejszych wyników w krótszym czasie. Dzięki pracy głębokiej staniesz się lepszy w tym, co robisz, przez co poczujesz prawdziwe spełnienie, które daje fachowo wykonane zadanie. Słowem, praca głęboka to rodzaj superumiejętności w coraz bardziej konkurencyjnej gospodarce XXI wieku. Tymczasem większość ludzi zatraciła zdolność koncentracji i trwoni czas na gorączkowym e-mailowaniu i udzielaniu się w mediach społecznościowych - nie wiedząc nawet, że istnieje lepsza alternatywa.

W `Pracy głębokiej` ceniony autor i znany profesor informatyki Cal Newport mierzy się z rzeczywistością współczesnej epoki łączności. Zamiast dowodzić, że rozpraszanie uwagi jest złe, podnosi zalety jego przeciwieństwa - koncentracji. Książka jest podzielona na dwie części. W pierwszej autor argumentuje, że w prawie każdej branży praca głęboka przynosi ogromne korzyści. W drugiej przedstawia program systematycznych ćwiczeń, który opiera się na czterech zasadach i ma pomóc przestawić twój umysł i nawyki, abyś mógł opanować tę umiejętność.

W `Pracy głębokiej`, łączącej krytykę współczesnej kultury z praktycznym doradztwem, czytelnik znajdzie zapadające w pamięć opowieści - od kamiennej wieży w lesie, w której Carl Gustav Jung szukał skupienia, do podróży lotniczej do Tokio i z powrotem, dzięki której pionier mediów społecznościowych mógł skoncentrować się na pisaniu książki. Autor udziela też wielu rozsądnych rad, na przykład takich, że większość profesjonalistów powinna zrezygnować z mediów społecznościowych i że trzeba nauczyć się nudzić.

`Praca głęboka` to niezbędny podręcznik dla każdego, kto pragnie odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś rozprasza naszą uwagę.

Książka Praca głęboka Jak odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś nas rozprasza, pochodzi z wydawnictwa Studio Emka. Autorem książki jest Cal Newport. Należy do gatunków: poradniki, praca, biznes, motywacyjne, samodoskonalenie. Książka Praca głęboka liczy 236 stron. Jej wymiary to 135x210. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Cal Newport - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Praca głęboka, Jak odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś nas rozprasza

4.4/5 ( 23 ocen )
 • 5
  17
 • 4
  3
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  2

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Qultura słowa

22-02-2020 09:15

Pełna koncentracja na zadaniu
Dlaczego jedne osoby są w stanie wykonać w ciągu dnia wiele rzeczy, łącząc pracę zawodową z wychowaniem dziecka czy realizacją hobby, inni zaś nie potrafią w terminie oddać jednego projektu? Dlaczego jedne osoby są w stanie napisać pracę w jeden wieczór, innym zajmuje to cały semestr? Dlaczego jedne osoby biorące udział w interdyscyplinarnych projektach mają jeszcze czas na życie prywatne, inni zaś mają wrażenie, że wskazówki zegara przyspieszają, uniemożliwiają im dokończenie wszystkich zadań, które na nich spoczywają?
Być może odpowiedź na te pytania tkwi w określeniu: praca głęboka. Mowa tu o umiejętności pełnej koncentracji na trudnym poznawczo zadaniu, bez rozpraszania uwagi. Skąd ta teoria? W jaki sposób osiągnąć taką koncentrację? Jak poprawić swoją efektywność dzięki pracy głębokiej? Na te pytania odpowiada Cal Newport, profesor informatyki na jednym z uniwersytetów, który wprowadził właśnie określenie ?praca głęboka? w cyklu artykułów. Jego książka na ten temat, pt. ?Praca głęboka. Jak odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś nas rozprasza? dostarcza nam wiedzy, dzięki której niemal natychmiast możemy zainicjować zmiany w naszym życiu. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Studio Emka książka podpowiada, w jaki sposób uniknąć rozpraszaczy, jak skoncentrować się na danym zadaniu i...trwać w tej koncentracji. Tym samym jest to doskonała lektura nie tylko dla biznesmenów czy pracowników, ale i dla studentów wszystkich kierunków, uczniów, a nawet ? osób prowadzących gospodarstwo domowe. Pełne zanurzenie w czynności przynosi spektakularne rezultaty, o tym możemy się przekonać samodzielnie, wprowadzając modyfikacje w swoim codziennym dniu i stylu pracy.
Autor w dwóch częściach książki dostarcza nam pełnej wiedzy, dzięki której sami będziemy w stanie zanurzyć się w chwili i skoncentrować się w ten sposób na danym zadaniu, że poprawimy naszą wydajność, ale też i jakość wykonywanej pracy. W pierwszej części książki Newport przedstawia nam koncepcję pracy głębokiej zwracając jednocześnie uwagę, że jest to coraz rzadsza umiejętność, podczas kiedy ? paradoksalnie ? wartość takiej pracy wzrasta. Dlatego tez, jak zauważa autor, te osoby, które nabędą umiejętność pracy głębokiej i uczynią ją podstawą swojego zawodowego życia, odniosą sukces. Dowodzi również, że ten rodzaj pracy nadaje sens naszemu życiu, pomaga też uporać się z negatywnymi myślami, staje się motorem naszego działania.
Druga część książki została poświęcona aspektom praktycznym związanym z pracą głęboką, czyli zasadą, jakie musimy wprowadzić do naszego życia i jakimi ten sposób pracy się rządzi. Przedstawione przez autora strategie ułatwią nam osiągnięcie spektakularnych efektów w życiu zawodowym (ale i prywatnym) wypełnionym niestety mnóstwem rozpraszających uwagę rzeczy. Dowiemy się, jak sprawić, by praca głęboka stała się częścią naszego rozkładu dnia, zaś zasady dwa do cztery ułatwią nam wykorzystanie nawyku tego rodzaju pracy jak najpełniej, między innymi dzięki ćwiczeniu koncentracji i zwalczaniu wszystkiego, co odciąga uwagę.
Zawartość merytoryczną książki, liczne przykłady zastosowania koncepcji pracy głębokiej, ale i jej spektakularne rezultaty ? wszystko to pokazuje, jak niezwykle istotna jest to wiedza. Jej nabycie, ale przede wszystkim wykorzystanie w praktyce może stać się podstawą naszego sukcesu. Szczególnie, że zmiany których musimy dokonać są w istotnie niewielkie, zaś Newport przekonuje, że zdecydowanie warte chwilowego poczucia dyskomfortu związanego z wyjściem ze sztywnych ram (mało efektywnego zresztą) działania.

Czy recenzja była pomocna?