Pozytywne interwencje psychologiczne - Łukasz D. Kaczmarek - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Pozytywne interwencje psychologiczne (twarda)

Dobrostan a zachowania intencjonalne

 • Promocja
  image-promocja

książka

Pozytywne interwencje psychologiczne, Dobrostan a zachowania intencjonalne - opis produktu:

Pozytywne interwencje można zdefiniować jako inicjowane przez psychologa lub stosowane w ramach samopomocy, uzasadnione teoretycznie i empirycznie aktywności promujące pozytywne emocje, przekonania lub działania, które prowadzą do wzrostu poziomu szczęścia u osób zdrowych i mogą być skuteczne również w grupach klinicznych.
Psychologia pozytywna ukuła termin `pozytywne interwencje`, aby reaktywować, zintegrować i rozwijać badania nad metodami zwiększania szczęścia, a także jako uzupełnienie klasycznych form pomocy psychologicznej ukierunkowanej na redukcję różnych postaci cierpienia. W ten sposób pozytywne interwencje wpisują się w nurt refleksji poświęconej zdrowiu psychicznemu definiowanemu za pomocą dwóch względnie niezależnych od siebie wymiarów ludzkiej psychiki: jako brak zaburzeń psychicznych oraz obecność dobrostanu.
?Łukasz Kaczmarek pokazuje, jak podejście zwane psychologią pozytywną łączyć z wiedzą o teorii intencjonalnych zachowań i koncepcjach dobrostanu.
Monografia ta wyróżnia się w obszarze badań dotyczących psychologii pozytywnej. Podaje wiele możliwości stosowania tej wiedzy w praktyce, ale różni się od popularnych poradników poziomem, precyzją, krytycyzmem.
Autor nie unika trudnych pytań: czytelnik musi się zastanowić choćby nad tym, czy szczęście powinno być promowane.
Lektura tej książki jest przyjemna i skłania do refleksji. Zachęca też do podjęcia badań empirycznych nad pozytywnymi interwencjami?.
prof. dr hab. Helena Sęk

Książka Pozytywne interwencje psychologiczne Dobrostan a zachowania intencjonalne, pochodzi z wydawnictwa Zysk I S-Ka. Autorem książki jest Łukasz D. Kaczmarek. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, psychologia. Książka Pozytywne interwencje psychologiczne liczy 304 stron. Jej wymiary to 145x205. Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Pozytywne interwencje psychologiczne, Dobrostan a zachowania intencjonalne

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 18 ocen )
 • 5
  14
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: