rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Czego nauczyły mnie psy. Opowieści o ...

P. ZBIOROWA

ebook, multiformat: mobi, epub

25,93 zł taniej -15%

Pozwól się kochać

A. Glines

książka (miękka)

29,45 zł taniej -26%

Pozwól mi wrócić

B. Paris

książka (miękka)

24,09 zł taniej -30%

Pozwól mi zostać

Tijan

książka (miękka)

25,77 zł taniej -30%

Pozwól mi wejść

Reżyseria:

M. Reeves

film dvd

22,32 zł taniej -16%

Historię wam opowiem, o której śpiewali ...

N. Mętrak

ebook, multiformat: mobi, epub

13,39 zł taniej -15%

POZWÓL, ŻE CI OPOWIEM... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć
ocena: 6, głosów: 50
 
powiększenie

Fragmenty

przeczytaj fragment książki
POZWÓL, ŻE CI OPOWIEM... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć

— PRZYCHODZĘ, MISTRZU, gdyż czuję się tak mało dowartościowany, że nic mi się nie chce robić. Słyszę, że do niczego się nie nadaję, że nic mi nie wychodzi dobrze, że jestem niezdarny i głupi. Co mam zrobić, żeby się zmienić? Co mam zrobić, żeby mnie szanowali?
Mistrz, nie patrząc na niego, powiedział:
— Bardzo mi przykro, młodzieńcze. Nie mogę ci pomóc, albowiem najpierw muszę rozwikłać własny problem. Chyba że później... — I po przerwie dodał: — Gdybyś zechciał mi pomóc, mógłbym rozwiązać ten problem o wiele szybciej i wtedy spróbowałbym pomóc tobie.
— W... spaniale, mistrzu — wyjąkał młodzieniec, ponownie czując niedowartościowanie z powodu odsunięcia jego potrzeb na dalszy plan.
— Dobrze — przytaknął mędrzec. Ściągnąwszy pierścionek z małego palca lewej dłoni, podał go młodzieńcowi, mówiąc: — Weź konia, który czeka na zewnątrz, i pojedź na targ. Mam do spłacenia dług, więc muszę sprzedać ten pierścionek. Ważne jest, abyś dostał za niego możliwie jak najwięcej, i nie przyjmuj zapłaty poniżej jednego dukata. Jedź i wracaj szybko z pieniędzmi.
Młodzieniec wziął pierścionek i pojechał. Na targu od razu zaczął oferować klejnot handlarzom, którzy patrzyli na niego z zainteresowaniem dopóty, dopóki nie zażądał ceny.
Kiedy tylko usłyszeli, że chce za pierścionek dukata, wybuchali śmiechem, niektórzy odchodzili i jedynie pewien starzec był na tyle miły, że zechciał mu wyjaśnić, że jeden dukat miał o wiele większą wartość niż jego pierścionek. Ktoś inny chcąc mu pomóc, zaoferował jednego srebrnika i miedziane naczynie, jednak młodzieniec, pomny pouczeń mędrca, nie przyjął oferowanej zapłaty.
Zaproponował sprzedaż pierścionka chyba ponad setce kupców, ale na nic. Przygnębiony swoim niepowodzeniem wsiadł na konia i odjechał.
Ileż by dał za to, aby móc ofiarować mędrcowi zapłatę i uwolnić go od jego zmartwienia, a tym samym otrzymać radę i pomoc dla siebie.
Wszedł do środka.
— Mistrzu — powiedział — przykro mi. Nie zdołałem uzyskać żądanej przez ciebie zapłaty. Najwięcej, co mi oferowano, nie przekraczało wartości dwóch czy trzech srebrników, ale przecież nie mogłem nikogo oszukać i mówić, że pierścionek wart jest więcej.
— To, co powiedziałeś, jest bardzo ważne, młody przyjacielu — odparł mędrzec, uśmiechając się. — Najpierw musimy poznać prawdziwą wartość pierścionka. Wsiądź jeszcze raz na konia i pojedź do jubilera. Kto lepiej niż on będzie wiedział? Powiedz, że chcesz sprzedać ten pierścionek, i zapytaj go, ile ci zapłaci. Ale nie zważaj na jego propozycję kupna. Wróć z moim pierścionkiem.
Młodzieniec dosiadł konia i pojechał.
Jubiler badał klejnot w świetle lampy oliwnej, patrzył na niego przez lupę, ważył go i na końcu powiedział:
— Chłopcze, powiedz mistrzowi, że jeżeli zależy mu na tym, abym od razu kupił pierścionek, nie mogę dać mu więcej jak pięćdziesiąt osiem dukatów.
— Pięćdziesiąt osiem dukatów?! — wykrzyknął młodzieniec.
— Tak — odpowiedział jubiler. — Wiem, że z czasem moglibyśmy dostać za niego około siedemdziesięciu dukatów, ale jeśli to pilne...
Radość młodzieńca była tak wielka, że pragnął jak najprędzej wrócić do mistrza, aby podzielić się z nim dobrą nowiną.
— Siadaj — powiedział mędrzec, wysłuchawszy go najpierw uważnie. — Ty również jesteś jak pierścionek: jesteś skarbem, cennym i jedynym w swoim rodzaju. Twoją wartość może oszacować tylko prawdziwy ekspert. Dlaczego wymagasz od życia, aby twą prawdziwą wartość odkrył obojętnie kto?
I mówiąc te słowa, ponownie nasunął pierścionek na mały palec lewej dłoni.

* * *

Rozdział: Nie mieszać!
— Gabriela ciągle się żali, że nie przedstawiam jej swoim przyjaciołom. Zawsze chce poznać koleżanki i kolegów z roku. Już mam tego dość!
— A ty przedstawiasz ją ludziom ze studiów?
— Ja jej nie ukrywam. Jak się spotkamy z kimś na ulicy albo na jakiejś imprezie, przedstawiam ją. Ale ona chciałaby wejść w cały świat moich znajomych.
— Z tego, co zrozumiałem, to jest właśnie to, czego ty nie chcesz?
— To... zależy...
— Zależy od czego?
— Czy ja wiem? Zależy. Jak wychodzi to w sposób naturalny, to dobrze, ale nie na siłę.
— Kpisz ze mnie? Co to znaczy: na siłę? Jesteś zaproszony na imprezę z ludźmi ze studiów i idziesz ze swoją dziewczyną. To jest na siłę?
— Oczywiście, że tak. Ona nie ma z nimi nic wspólnego. Nikt jej tam nie zna.
— To wygląda na kawał, Demián. Miałem kuzyna, który przed obiadem i przed kolacją zjadał zawsze kanapkę, ponieważ uważał, że nie mógł jeść na pusty żołądek.
— Nie widzę w tym kawale żadnego związku z moją historią.
— Nie, dzisiaj w niczym nie widzisz związku. Mówisz, że nie ma miejsca dla Gabrieli wśród twoich znajomych, bo jej nie znają, ale nie dajesz im szansy poznania jej...
— ...
— Dlaczego, Demián?
— Bo się bardzo od siebie różnią i...
— Dlaczego?
— Dlatego, że Gabriela...
— Dlaczego, Demián, dlaczego?
— Dlaczego? Żeby nie mieszać.
— Co chcesz przez to powiedzieć?
— Wiadomo, nie chcę mieszać tych dwóch różnych relacji... I nie myśl, że to dla mnie łatwe. Nie tylko ona się gniewa. Tak naprawdę to i z moimi znajomymi kłócę się o to, gdyż chcą, abym przyprowadził Gabrielę. Nikt nie rozumie tego, że chcę, aby każda rzecz była na swoim miejscu: jedna rzecz jest jedną rzeczą, a druga rzecz jest drugą rzeczą.
— Ale odpowiedz mi: ta rzecz i ta druga, i te wszystkie inne są zagnieżdżone w twoim wnętrzu? Jedna rzecz jest jedną rzeczą, a druga rzecz jest drugą rzeczą.
— Tak, wewnątrz tak. Ale na zewnątrz nie chcę ich mieszać.
— Dlaczego nie chcesz, aby się wymieszały?
— Nie wiem, Gruby, ale nie chcę ich mieszać.
— Nie pierwszy raz to robisz, prawda?
— Jak to: nie pierwszy raz?
— Przecież kiedy indziej opowiadałeś mi, jak bardzo martwi cię mieszanie.
— A tak. Myślę, że mówiłem ci, że nie chciałem mieszać mojej rodziny z moimi przyjaciółmi, ludzi z klubu z tymi ze studiów i nie pamiętam, czego jeszcze.
— Odnoszę wrażenie, że prawdą jest, iż próbowanie zachowania dla siebie miejsc prywatnych jest potrzebne. Ale też myślę, że szufladkowanie wydarzeń i ludzi twojego życia, aby się nigdy nie spotkali, jest zbytnio wyczerpujące, a nawet powiedziałbym niebezpieczne.
— Niebezpieczne? Dlaczego?
— Ponieważ wydaje mi się, że stawianie barierek i ograniczeń jest powodem tego, że inni zaczynają wątpić w swoje miejsce i domagają się, aby dano im możliwość dzielenia się z tobą twoimi rzeczami, przede wszystkim tymi, które wyglądają na ważne.
— To jest ich problem, a nie mój.
— Nie bądź taki nieugięty. Może to ich problem, ale ty powinieneś wiedzieć, że inni czują się dotknięci, odrzuceni i pogardzeni. Takie jest ryzyko. Być może, aby „nie mieszać”, ranisz innych, a zakładając barierki, niszczysz twoją relację z nimi.
— Wydaje mi się, że robię to tylko z grupami mych przyjaciół, ponieważ rzeczywiście są one różne.
— Demi, kilka miesięcy po rozpoczęciu terapii zacząłeś studia, zostałeś bez pieniędzy i nie chciałeś o nie poprosić twoich rodziców. Pamiętasz? Oczywiście zaoferowałem ci pożyczkę do następnego miesiąca albo do kiedy będziesz mógł mi oddać, prawda?
— Tak.
— A pamiętasz, co się stało?
— Tak, nie chciałem jej zaakceptować.
— Pamiętasz twoje argumenty?
— Nie, nie pamiętam.
— Powiedziałeś, że jesteś zaskoczony, i byłeś mi wdzięczny za to, ale „nie chciałeś mieszać”. Nic ci nie mówi to zdanie?
— Dobra, ale ty nie czułeś się ani pogardzony, ani odrzucony, ani nic w tym rodzaju...
— Jesteś pewny?
— ...prawie.
— Kłamiesz. Wcale nie jesteś pewny.
— Słuchaj, z tobą nawet nie jestem pewny, jak się nazywam.
— Zapewniam cię, Demi, że czasem nieważne jest, jak jasno widzisz pewne sprawy. Kiedy ofiarowujesz coś komuś od serca i ten ktoś to odrzuca, ponieważ jest głupi, dumny albo zwyczajnie, bo tak — nie masz ochoty, aby się cieszyć. Pierwsze, co przychodzi ci do głowy, to chęć posłania go do diabła.
— To prawda. Rozumiem.
— Dla odmiany, opowiem ci bajkę. Był sobie kiedyś człowiek, który miał dość głupiego służącego. Nie był aż takim nędznikiem, żeby go zwolnić, ani kimś tak wielkodusznym, aby mieć na swoim garnuszku kogoś, kto nic nie robi (najlepsze, co można zrobić z tępakiem!). Człowiek ten dawał mu jak najprostsze zajęcia, aby głupiec „mógł się do czegoś przydać”. Pewnego dnia zawołał go i powiedział: — Idź do sklepu i kup jedną miarkę mąki i jedną cukru. Mąka służy do robienia chleba, a cukier do słodyczy, uważaj więc, aby ci się nie pomieszało. Zrozumiałeś? Żeby się nie pomieszało! Służący wysilał się, aby zapamiętać kolejność: jedna miarka mąki, jedna miarka cukru i żeby się nie pomieszało... Żeby się nie pomieszało! Wziął misę i poszedł do sklepu. Po drodze mówił do siebie: „Jedna miarka mąki i jedna miarka cukru, ale żeby się nie pomieszało!” Wszedł do sklepu. — Poproszę jedną miarkę mąki. Ekspedient nabrał czubatą miarkę mąki. Służący podał misę, do której ekspedient wsypał dzbanek mąki. — I jedną miarkę cukru — powiedział kupujący. Znowu ekspedient wziął miarkę, zanurzył ją w wielkiej szufladzie i wyjął pełną cukru. — Żeby się nie pomieszało! — krzyknął służący. — W takim razie, gdzie mam wsypać cukier? — spytał ekspedient. Tamten przez chwilę pomyślał. W czasie poświęconym na myślenie (co było dla niego sporym wysiłkiem) potarł dłonią po spodzie misy i stwierdził, że była pusta! Szybko podjął decyzję i powiedział: — Tutaj. Następnie odwrócił misę do góry nogami, wysypując oczywiście mąkę. Służący wyszedł ze sklepu i zadowolony wrócił do domu: jedna miarka mąki i jedna cukru, ale żeby się nie pomieszało. Kiedy wrócił i pan domu zauważył go wchodzącego z misą cukru, zapytał: — A mąka? — Żeby się nie pomieszało! — odpowiedział służący. — Jest tutaj! — I szybkim ruchem odwrócił misę do góry nogami... wysypując także cukier.

POZWÓL, ŻE CI OPOWIEM... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć (miękka)

książka

Wydawnictwo: Replika

Oprawa: miękka

Ilość stron: 228

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 29,60

Cena detaliczna: 34,82

U nas taniej o 15%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń

Przy zakupie 5 egz.
Cena hurtowa:

27,86

Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (5)

POZWÓL, ŻE CI OPOWIEM... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć - opis produktu:

Demian jest typem niespokojnego, ciekawego życia młodego mężczyzny, który dąży do poznania prawdy o sobie. Jego poszukiwania doprowadzają go do bardzo szczególnego terapeuty - Jorge nazywanego Grubym. Jorge pomaga Demianowi w jego konfrontacji z życiem i w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące go pytania. Metoda, którą stosuje Gruby, jest bardzo osobista i nietypowa. Codziennie opowiada on bajkę, która ma pomóc Demianowi w rozwiązywaniu jego wątpliwości. Historie, anegdoty, przypowieści i bajki - zarówno klasyczne, jak i współczesne, a także wymyślone przez Grubego - mogą służyć każdemu z nas w celu lepszego poznania i zrozumienia siebie, naszych relacji z innymi, naszych lęków, dążeń i pragnień.


Jorge Bucay - urodził się w Buenos Aires w 1949 roku. Jest lekarzem psychiatrą i psychoterapeutą Gestalt. Pracuje w Argentynie, Meksyku, Hiszpanii i we Włoszech, prowadząc terapię indywidualną, par i grup. Jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt, a także wykładowcą w Argentynie, Urugwaju i Hiszpanii. Był delegatem Argentyny na Międzynarodowym Kongresie Gestalt w 1997 roku w Cleveland, USA. Doktor Bucay jest autorem między innymi takich sukcesów wydawniczych, jak: Cartas para Claudia (Listy dla Claudii), Amarse con los ojos abiertos (Kochać się z otwartymi oczami).

POZWÓL, ŻE CI OPOWIEM... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć - wybrana recenzja:

kajakrasnal 8/02/2016
recenzja dotyczy produktu: Książki

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Wydaje się, że bajki nie są dla dorosłych, że się w pewnym wieku wyrasta z opowieści, że wyimaginowana historia nie może niczego nauczyć dojrzałego człowieka. Jorge Bucay, który z wykształcenia jest lekarzem psychiatrą się z tymi stwierdzeniami nie zgadza. Bajka jest dla niego narzędziem, które... (czytaj dalej)

POZWÓL, ŻE CI OPOWIEM... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Replika
Oprawa:miękka
Okładka:miękka
Wymiary:145x205
Ilość stron:228
ISBN:978-83-7674-235-9
Wprowadzono: 11.01.2013
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

POZWÓL, ŻE CI OPOWIEM... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć - recenzje klientów

8/02/2016
recenzja dotyczy produktu: Książka

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Wydaje się, że bajki nie są dla dorosłych, że się w pewnym wieku wyrasta z opowieści, że wyimaginowana historia nie może niczego nauczyć dojrzałego człowieka. Jorge Bucay, który z wykształcenia jest lekarzem psychiatrą się z tymi stwierdzeniami nie zgadza. Bajka jest dla niego narzędziem, które uczy życia. Jego książka "Pozwól, że Ci opowiem" jest zbiorem opowieści, które są opowiedziane przez nietypowego terapeutę, do którego trafia zagubiony Demian. Czy główny bohater odnajdzie swoją ścieżkę? Czy odkryje swój świat dzięki historiom, które pochodzą z całego świata? Czy odpowie sobie na trudne pytania?

O tej wędrówce czytelnik dowie się wiele czytając rozdział za rozdziałem. Dodatkowo ma szansę na zdobycie nowej wiedzy, na stanie się bardziej świadomym siebie, na poznanie Dobra i Zła. Całość podana jest w lekkiej formie. Można czytać tę książkę zawsze i wszędzie, a powroty są wskazane. Zagadnienia intrygują i budzą umysł do szukania.

Książkę tę przeczytałam dwa razy. Pierwsze wrażenie było tak olbrzymie, że wszyscy moi bliscy znajomi musieli dowiedzieć się o istnieniu tej pozycji. Nie mogłam się powstrzymać, by nie podzielić się z nimi fragmentami, stwierdzeniami, całymi bajkami. Fascynowało mnie to, że przy pomocy tak prostych słów można wytłumaczyć wiele skomplikowanych emocji, uczuć, zachowań. Naukowcy, psycholodzy, psychiatrzy przedstawiają złożone wizje terapeutyczne, natomiast Gruby (niestandardowy terapeuta z książki) przedstawia świat i człowieka takimi, jakimi są bez grzebania w przeszłości i bez patrzenia w przyszłość. "Co jest to jest" - mawia, następnie posługuje się ludową prawdą.

Czym tu się zachwycać w tej książce? Na pewno szczerością, naturalnością, spokojem. Nie ma skrajności, kreacji na potrzeby obecnych czasów, lęku odrzucenia i niezrozumienia. Czytając tę historię można sobie zafundować darmową terapię dla zagubionych myśli i niepoukładanych emocji. Wiele egzystencjalnych i uczuciowych pytań otrzymuje tutaj odpowiedź. Nic nie jest tu skomplikowane, nie nabiera nienaturalnych kształtów, nie daje wrażenia dystansu, znudzenia i wyniosłości. Wszystko natomiast opiera się na byciu, na poznaniu, na zrozumieniu. Wszystko jest otoczone ciepłem, miłością i poczuciem humoru.

Polecam. Ze spotkania z Grubym nie można wyjść uboższym.

12/04/2015
recenzja dotyczy produktu: Książka

Bardzo interesujący pomysł na książkę z gatunku psychologicznych. To jak niezła i przede wszystkim skuteczna terapia, bo działa w 100%, a nawet nie da się zauważyć, że już trwa. Niby fabularyzowana historia o Demianie, który odnajduje swojego terapeutę, lecz tak naprawdę chodzi o coś więcej. Jego forma "naprawy"życia głównego bohatera jest kierowana do nas i co najdziwniejsze, trafia idealnie w punkt. Warto! Polecam!

27/03/2015
recenzja dotyczy produktu: Książka

Hmm? ciężko mi tę książkę opisać, a jednocześnie chciałabym ją polecić Wam wszystkim, którzy czytacie ten komentarz. Dlaczego? Otóż po raz pierwszy spotkałam się z taką formą?hmmmy nazwijmy to? poradnika psychologicznego. Fabularna opowieść, w której opowiadane historie są nauką dla głównego bohatera. Nim jednak możesz być Ty? Polecam!

27/04/2013
recenzja dotyczy produktu: Książka

Jak głosi notatka zamieszczona na odwrocie książki, Jorge Bucay to doświadczony, argentyński psychiatra i psychoterapeuta, pracujący w podejściu Gestalt. Zgodnie z tą teorią wyjaśnia procesy rządzące ludzką psychiką, opierając się także na wiedzy z innych źródeł. ?Pozwól, że Ci opowiem? bajki, które nauczyły mnie jak żyć? to zbiór przypowieści i bajek pochodzących z różnych zakątków świata. Autor we wstępie do książki zaznacza jednak, że część z nich została stworzona lub nieco zmieniona przez niego samego na potrzeby prowadzonych sesji terapeutycznych. Demian to młody, zagubiony student, poszukujący zrozumienia samego siebie. Trafia do gabinetu nieco zwariowanego terapeuty, Grubego, który stosuje dość nietypową metodę leczenia. A mianowicie na zadawane przez Demiana pytania o sens życia i inne nurtujące go zagadnienia, odpowiada pasującą do danej sytuacji bajką czy anegdotką. Demian zauroczony nowym terapeutą zagląda do jego gabinetu coraz częściej, a każda z kolejnych wizyt wnosi do jego życia wiele zmian. Książka posiada przysłowiowe drugie dno. Większość opowiadanych przez Grubego bajek możemy odnieść do sytuacji ze swojego życia, a co za tym idzie wyciągnąć wnioski i nauczyć się czegoś nowego. Jorge Bucay prowadzi nas drogą ku akceptacji własnej wyjątkowości i wiary w siebie oraz swoje możliwości, które tak naprawdę mamy na wyciągnięcie ręki. Jak to bywa również w przypadku zbiorów opowiadań, tak i w tym przypadku wybrane bajki zatrzymują nas na dłużej, a inne pozostają niezauważone. Te pierwsze wydają się bardziej trafione, rozwijają dane zagadnienie, prowadzą do przemyśleń i wniosków, niejednokrotnie wywołując uśmiech na twarzy. Na plus zasługuje ograniczenie filozoficznych dialogów i przemyśleń często zawartych w tego typu książkach. Zachęcam do lektury tej publikacji. Każdy z pewnością zapamięta przynajmniej jedną z wielu zawartych w niej bajek. Mnie najbardziej spodobało się opowiadanie pt: ?Dwie monety?. Autor udowodnił, że bajki nie są zarezerwowane jedynie dla dzieci, że z ich mądrości mogą i powinni czerpać również dorośli. http://pozeracz-slow.blogspot.com/2013/04/pozwol-ze-ci-opowiem-bajki-ktore.html#more

simptom(at)wp.pl 24/06/2010
recenzja dotyczy produktu: Książka

Wspaniala ksiazka,dodaje otuchy,otwiera umysl i wywoluje usmiech.Nie nalezy do tych ksiazek ktore po przeczytaniu odstawia sie na półke obrastajac kurzem.Siega sie po nia latami czytajac poszczegolne watki za kazdym razem bawiac sie i interpretujac niezwykle trafne opowiesci.Goraco polecam.

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Goniąc czarne jednorożce Jak polski ...

M. Zmysłowski

książka (twarda)

26,69 zł taniej -33%

21 lekcji na XXI wiek

Y. Harari

książka (twarda)

32,36 zł taniej -35%

Pozwól mi wrócić

B. Paris

książka (miękka)

24,09 zł taniej -30%

Ogień i krew. Część 1 Historia ...

G. Martin

książka (twarda)

37,67 zł taniej -36%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

29.45 zł

taniej -26%

Pozwól się kochać

Dwa lata temu Riley uciekła z miasta. Oskarżając Rhetta o gwałt, została uznana za kłamczuchę i nie miała innego wyboru niż wyjazd. Teraz wraca razem z córką, żeby pomóc w opiece nad chorą babcią. Jednak miasto wciąż nie zapomniało o swojej nienawiści, a ona pamięta, jak ją potraktowali, kiedy najbardziej ich potrzebowała. Pewnego dnia przystojny Brady...

książka

25.77 zł

taniej -30%

Pozwól mi zostać

Zapytała, czy może zostać, a on jej pozwolił. Tej feralnej nocy, kiedy świat Mackenzie całkowicie runął, dziewczyna miała nocować w obcym domu. Przez przypadek trafiła do pokoju Ryana. Powinna od razu odejść, powinna czuć się zażenowana, powinna przeprosić, ale nie zrobiła żadnej z tych rzeczy. Tej nocy zupełnie obcy chłopak sprawił, że czuła się...

książka

20.25 zł

taniej -30%

Pozwól się odnaleźć 77 rytuałów, ćwiczeń i...

Jeśli już od dawna tęsknisz za partnerem/partnerką, nachodzi cię czasami uczucie, że on/ona jest nieosiągalny/a!... i musi przybyć z innej planety. W rzeczywistości jednak osoba, która może stać się twoim partnerem, istota z krwi i kości, już teraz gdzieś żyje. Być może w tym samym mieście, w którym i ty mieszkasz, oddycha, je i telefonuje - tylko...

ebook

29.19 zł

taniej -15%

Pozwól mi wrócić - mp3

Trzecia książka autorki Za zamkniętymi drzwiami, najpopularniejszego thrillera ostatnich lat, który przez prawie dwa lata nie schodził z list bestsellerów! Blisko 250 tysięcy egzemplarzy sprzedanych tylko w Polsce! Psychoza, wyrafinowana intryga Czy po prostu prawda? Są młodzi i nieprzytomnie w sobie zakochani. Wyjeżdżają na wakacje do Francji. W...

ebook

52.71 zł

taniej -15%

Pozwól płynąć swojemu produktowi - pdf ...

Jeśli poszukujesz sposobu na skrócenie czasu potrzebnego na produkcję swoich wyrobów (lub realizację usług, które postrzegasz jak produkcję) to ta książka jest dla Ciebie. Ciągły przepływ (One-Piece-Flow) to jedno z podstawowych narzędzi Lean Manufacturing. Pozwala zorganizować przepływ materiałów przez proces produkcji w taki sposób, by zajął...

film

22.32 zł

taniej -16%

Pozwól mi wejść

Nastoletni Owen od czasu rozwodu rodziców przechodzi trudne chwile. W szkole nie cieszy się sympatią kolegów, jest częstym obiektem ich kpin. Czas spędza samotnie, oddając się marzeniom o zemście na swych prześladowcach. Pewnego dnia w sąsiedztwie pojawia się tajemnicza Abby. Owen zaprzyjaźnia się z dziewczyną, nie zwracając początkowo uwagi na jej...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku

4.99

14.99

14.99

2.60

2.84

4.96

2.99

2.99

8.99

1.99

Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność › przejdź do koszyka
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: