Poznajemy zagadki chemiczne - Iwona Paleska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Poznajemy zagadki chemiczne (twarda)

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Demart
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 80
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy
 • Dostępność Ostatnie sztuki u dostawcy
  Ostatnie sztuki produktu u dostawcy.
  Spróbujemy go dla Ciebie sprowadzić.
  W przypadku braku tej pozycji, zamówienie zostanie zrealizowane bez niej.
 • Wyprawka do -40%. Zamów na gandalf.com.pl i skorzystaj z darmowej dostawy. Szkoła rusza!

Poznajemy zagadki chemiczne - opis produktu:

Wielokrotnie, szczególnie ze strony młodzieży szkolnej, spotkałyśmy się z pytaniami: Dlaczego zajmujemy się chemią? Dlaczego zostałyśmy chemiczkami? Czemu wybrałyśmy pracę chemika? A dla nas chemia to nie praca, lecz wielka przyjemność poznawania coraz to nowych tajemnic. Chemia to niesamowicie ciekawa, zajmująca, fascynująca, a jednocześnie niezwykle logiczna nauka. Wszystkie procesy chemiczne, zachodzące dokoła nas, można wytłumaczyć już teraz, albo trzeba będzie trochę na to poczekać: kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Chemia jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się nauk. Niemal na każdym kroku widoczne są związki z chemią. Ludzie, podobnie jak i inne organizmy zwierzęce i roślinne, są zbudowani z prawie całej Tablicy Mendelejewa. Wszystkie procesy zachodzące w naszych organizmach to reakcje chemiczne, bardzo często niezwykle skomplikowane. Chemia towarzyszy nam każdego dnia - od świtu do zmierzchu. Dotykając dowolnych przedmiotów - dotykamy chemii: pierwiastków, związków chemicznych, mieszanin; czując zapachy - odczuwamy podrażnienie zmysłu węchu przez substancje chemiczne; spożywając posiłki - zjadamy produkty zawierające często szkodliwe dodatki, wykonując codzienne czynności domowe - napotykamy procesy i zjawiska chemiczne na każdym kroku.

Ale czymże byłaby chemia bez eksperymentów? Wszak to z nimi jest zwykle kojarzona dzięki pojawiającym się przepięknym barwom, płomieniom i niesamowitym dźwiękom. Niektórzy twierdzą, że chemia to magia - i rzeczywiście tak jest. To magia piękna. Dzięki zrozumieniu praw rządzących chemią, co związane jest czasami z używaniem trudnych pojęć i podróży do wnętrza atomów, czujemy się `pełnoprawnymi elementami wszechświata`.

I właśnie dlatego, że chemia jest wszędzie, tylko od nas zależy, czy będziemy potrafili dostrzec jej piękno. Warto obserwować je świadomie i rozumieć zachodzące procesy.

Kontynuacja docenionej serii `Poznajemy` dla młodzieży. Jest przeznaczona `dla dociekliwych` kończących szkołę podstawową lub uczęszczających do gimnazjum. Każda z pięciu publikacji zawiera zbiór ponad 200 pytań i odpowiedzi z poszczególnych dziedzin. Niektóre pytania są powiązane z naszym krajem, wiele haseł dotyczy przyrody polskiej, historii Polski, czy też geografii, inne - zwłaszcza chemia, fizyka ale też geografia, historia - przybliżają poszczególne dyscypliny naukowe. Dzięki przyjętej formule książki powinny rozszerzać wiedzę, a także skłaniać do dociekania i poszukiwań o charakterze naukowym. Mają zapewnić młodym czytelnikom radość poznawania i odkrywania. Ilustracje ściśle powiązane z pytaniami w formie zdjęć lub rysunków stanowią cenne merytoryczne uzupełnienie, a nie tylko graficzny ozdobnik!

Iwona Paleska jest doktorem nauk chemicznych. Pracuje jako wykładowca na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego oraz jako nauczyciel chemii w jednej z warszawskich szkół średnich. Uczestniczy w wielu inicjatywach popularyzujących chemię gdyż bardzo lubi pracę z młodzieżą. W ramach projektów naukowych Pracowni Elektrochemicznych Źródeł Energii zajmuje się elektrochemią procesów elektrodowych. Prowadzi różnorodne zajęcia dydaktyczne z zakresu chemii ogólnej, analitycznej i fizycznej. Jest kierownikiem Pracowni Dydaktycznej Chemii Fizycznej I.

Agnieszka Beata Siporska jest doktorem nauk chemicznych Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie pracuje naukowo w dziedzinie chemii jądrowej. Prowadzi ona zajęcia ze studentami, nauczycielami i młodzieżą, posiada także doświadczenie w pracy szkolnej. Koordynuje wiele projektów popularyzujących chemię i organizuje konferencje dla nauczycieli. Jest autorką lub współautorką kilkunastu artykułów metodycznych dla nauczycieli chemii oraz płyty multimedialnej dla uczniów. Organizuje koła i wyjazdowe warsztaty naukowe dla młodzieży uzdolnionej chemicznie.

Książka Poznajemy zagadki chemiczne pochodzi z wydawnictwa Demart. Autorami książki są Iwona Paleska, Agnieszka Siporska. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, edukacja. Książka Poznajemy zagadki chemiczne liczy 80 stron. Jej wymiary to 210x295. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Książka - Poznajemy zagadki chemiczne

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 12 ocen )
 • 5
  10
 • 4
  0
 • 3
  2
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: