Postępowanie egzekucyjne w administracji - Piotr Przybysz - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Postępowanie egzekucyjne w administracji (twarda)

Komentarz

książka

Postępowanie egzekucyjne w administracji, Komentarz - opis produktu:

W komentarzu kompleksowo omówiono poszczególne instytucje postępowania egzekucyjnego w administracji: egzekucję należności pieniężnych i obowiązków o charakterze niepieniężnym, postępowanie zabezpieczające oraz kwestie odpowiedzialności za naruszenie przepisów ustawy. Autor, uwzględniając najnowsze orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz woje­wódzkich sądów administracyjnych, wskazuje także na zagadnienia dyskusyjne, pojawiające się na tle stosowania przepisów ustawy wraz z propozycjami ich rozwiązania. W komentarzu zaprezentowano również standardy legalności działania organów egzekucyjnych i wierzycieli w sprawach egzekucji.
W najnowszym wydaniu uwzględnione zostały liczne zmiany, mające na celu uproszczenie i usprawnienie procedur obowiązujących w egzekucji administracyjnej, w tym zmiany przyszłe, które wejdą w życie w 2021 r., na mocy których:

zmieniono zasady wszczęcia postępowania egzekucyjnego;
uregulowano egzekucję z majątku wspólnego zobowiązanego i jego małżonka, w sytuacji gdy małżonek zobowiązanego odpowiada za zaległości podatkowe majątkiem wspólnym;
wprowadzono zmiany w zasadach rozstrzygania zbiegów egzekucji, co do należności alimen­tacyjnych i należności celnych oraz w przepisach przewidujących uproszczenie procedury przekazywania dokumentów pomiędzy organami egzekucyjnymi;
zmieniono zasady licytacji elektronicznej;
zmodyfikowano zasady dotyczące kolejności zaspokojenia należności celnych.

Adresaci:Publikacja przeznaczona jest zarówno dla prawników praktyków - adwokatów, radców praw­nych i sędziów - jak i dla pracowników organów administracji rządowej i samorządowej, którzy na co dzień stosują przepisy komentowanej ustawy. Będzie także cennym źródłem wiedzy dla przedsiębiorców i innych osób, wobec których jest prowadzona egzekucja administracyjna.

Książka Postępowanie egzekucyjne w administracji Komentarz, pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorem książki jest Piotr Przybysz. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, administracyjne. Książka Postępowanie egzekucyjne w administracji liczy 830 stron. Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Piotr Przybysz - przeczytaj też

-1%
-11%

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Postępowanie egzekucyjne w administracji, Komentarz

4.6/5 ( 7 ocen )
 • 5
  6
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.