SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Pomnik Cesarzowej Achai Tom 1

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja
przeczytaj fragment odsłuchaj fragment przeczytaj fragment przeczytaj fragment

książka

Wydawnictwo Fabryka Słów
Data wydania 2012
z serii Pomnik Cesarzowej Achai
Oprawa miękka
Liczba stron 678

Opis produktu:

Imperium karmi się krwią swoich żołnierzy.
Wieczne wojny pochłaniają wciąż więcej i więcej istnień. Szkoda czasu na szkolenie żołnierzy - wystarczy, że potrafią stać w szeregu i trzymać karabin. Strzelać nauczą się w boju.
Oto cena przetrwania tysiącletniego cesarstwa.


Andrzej Ziemiański - Rocznik 1960, architekt, wrocławianin. Jak sam rzecz ujmuje, zaistniał dzięki decyzji trzech wielkich mocarstw podjętej w Jałcie. Inaczej, jego rodzice nie spotkaliby się. Gdyby nie to fatalne w skutkach porozumienie, mogłyby więc nigdy nie powstać powieści takie jak `Wojny urojone`, `Bramy strachu`, `Dziennik czasu plagi`, `Zabójcy szatana`, `Nostalgia za Sluag Side` (dwie ostatnie wspólnie z Andrzejem Drzewińskim) oraz `Przesiadka w przedpieklu` (pod pseudonimem Patrick Shoughnessy).
Zobaczywszy co uczynił, pisarz zamilkł na ponad dekadę. Jednak jego mroczny charakter dał znać o sobie, a produkty takie jak `Bomba Heisenberga`, `Autobahn nach Poznań`, `Achaja`, `Zapach szkła`, `Waniliowe plantacje Wrocławia` czy `Legenda` zaowocowały licznymi nagrodami literackimi. Autora uhonorowano Nagrodą Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla (dwukrotnie), nagrodą Sfinksa (pięciokrotnie), Nautilusa (dwukrotnie).
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: nagrody literackie,  im. Janusza Zajdla
Kategoria: fantastyka,  fantasy,  Heroic fantasy,  książki na jesienne wieczory
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2012
Wymiary: 125x195
Liczba stron: 678
ISBN: 978-83-7574-675-4
Wprowadzono: 18.04.2012

Andrzej Ziemiański - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Pomnik Cesarzowej Achai Tom 1 - Andrzej Ziemiański

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 13 ocen )
  • 5
    9
  • 4
    1
  • 3
    2
  • 2
    1
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Gavran

ilość recenzji:1

brak oceny 22-06-2012 09:28

Po blisko dziesięciu latach od ukazania się na rynku trzeciego tomu ?Achai? autorstwa Andrzeja Ziemiańskiego, do księgarń trafiła kolejna książka osadzona w znanym już fanom świecie Imperium.


Plotki o tym, iż powstanie kolejny tom przygód córki Anchentara krążyły wśród wielbicieli serii już od jakiegoś czasu. Ja osobiście podchodziłam do tego pomysłu dość sceptycznie, zwłaszcza, że minęło już tyle lat odkąd pierwszego wydania. Zastanawiało mnie czy wyjdzie z tego coś interesującego, czy może niekoniecznie smaczny odgrzewany kotlet. Aż w końcu Fabryka Słów potwierdziła domysły, informują, że rok 2012 stanie pod znakiem ?Pomnika Cesarzowej Achai? ? kontynuacji, dziejącej się tysiąc lat po końcowych wydarzeniach znanych Czytelnikowi z trzeciego tomu przygód Achai.
W związku z tym, iż wcześniejsze dzieło autora o księżnice-żołnierzu przypadło mi do gustu, mimo swych obaw nie mogłam się doczekać dnia, w którym książka trafi w moje ręce.
Świat podzielony jest przez góry na dwie części. Jedną ich stronę zamieszkują nie znający magii Cisi Bracia, stworzeni na podobieństwo Ziemców, zwący wzniesienia Górami Pierścienia. Druga strona to, znane nam z wcześniejszych tomów, Imperium stworzone przez Achaję i Biafrę.
Zarówno dla jednej, jak i drugiej strony, pokonanie wznoszącego się na tysiące metrów pasma było do tej pory praktycznie niemożliwe. Lecz nieoczekiwanie sytuacja ta ulega zmianie.
Jak do tego doszło, dlaczego i co z tego wyniknie? Odpowiedzi na te pytania i wiele więcej można znaleźć na kartach ?Pomnika?.
Andrzej Ziemiański stanął na wysokości zadania i zaserwował Czytelnikom emocjonującą powieść. Książka wciąga od pierwszych stron i nie pozwala się nudzić. Akcja goni akcję, bitwa bitwę, a tajemnica tajemnicę. Wszystko napisane jest lekkim i przystępnym językiem. W przeciwieństwie jednak do wcześniejszej trylogii nie ma tu aż tylu wulgaryzmów czy scen erotycznych.
Bohaterowie powieści przedstawieni są w sposób ciekawy i naturalny. A to natomiast pozwala poczuć do nich sympatię, czy nawet zaprzyjaźnić się z nimi.
Mamy tu młodą czarownicę Kai, wysłaną z misją ochrony wyprawy wotywnej podążającej w kierunku Gór Bogów (tak mieszkańcy Imperium nazywają to, co Cisi Bracia określają Górami Pierścienia).
Jest porucznik Tomaszewski, agent wywiadu służący na ORP ?Dragon? ? należącej do polskiej marynarki wojennej nowoczesnej łodzi podwodnej w dziewiczym, eksperymentalnym rejsie.
Drogi tej dwójki krzyżują się w nietypowych, acz ciekawych okolicznościach.
Równolegle do historii czarownicy i porucznika poznajemy losy Shen ? młodziutkiej dziewczyny, która na ochotnika zgłosiła się do szeregów cesarskiej armii i po krótkim przeszkoleniu, w randze kaprala wyrusza do walki z potworami z Lasu.
Oczywiście nie można nie wspomnieć o znanych z ?Achai? Meredithcie i Wirusie. Czy może wyniknąć coś dobrego z pojawienia się tej dwójki?
Mimo wspomnianych wcześniejszych obaw, czy powrót autora do świata znanego z ?Achai? nie okaże się niewypałem, lektura ?Pomnika Cesarzowej Achai? nie rozczarowała mnie w najmniejszym nawet stopniu. Przeciwnie, już dawno w moje ręce nie wpadła książka, którą czytałoby mi się tak szybko i przyjemnie. I postanowiłam już nawet przymknąć oko na niezdrowy pociąg autora do spójnika ?bo?.
Spotkanie z książką jednoznacznie mogę uznać za udane. Teraz będę niecierpliwie czekać na ciąg dalszy. Jeśli ktoś się waha ? nie ma powodów. Śmiało sięgajcie po ?Pomnik Cesarzowej Achai?, to kawałek naprawdę dobrego fantasy.
Gavran.pl

Czy recenzja była pomocna?