Polska w Unii Europejskiej - Katarzyna Żukrowska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Polska w Unii Europejskiej

książka

Polska w Unii Europejskiej - opis produktu:

Unia Europejska ma przed sobą głębokie zmiany, o czym decyduje bezprecedensowe poszerzenie z 1 maja 2004 r., przygotowany projekt traktatu konstytucyjnego, wprowadzenie wspólnej waluty i rozbudowane kontakty zewnętrzne z krajami (regionami) na wszystkich kontynentach świata (Azja i Pacyfik, Ameryka Łacińska, Ameryka Północna, Afryka, kraje Basenu Śródziemnomorskiego). Książka obala wiele mitów, a wśród nich najważniejszy: dotyczący rywalizacji między USA i UE. Te ośrodki ze sobą współpracują i to ostatnio nawet w ramach instytucjonalnych powiązań. Współpraca dotyczy stymulowania zmian na własnych rynkach wewnętrznych, jak i sterowania zmian wspomagających decyzje w krajach trzecich. Przykładowo teorie amerykańskie (m.in. model integracji B. Balassy z 1952 r.) wypróbowane podczas doświadczeń wspólnotowych upowszechnione będą na skalę globalną, stanowiąc punkt wyjścia dla integracji finansowej. (według modelu P. Krugmana optymalizacja światowego systemu finansowego rozpoczyna się gdy ilość walut zmniejsza się co najmniej do trzech). Książka omawia rozdział po rozdziale wyniki negocjacji akcesyjnych, a co za tym idzie uzyskane warunki na jakich Polska dołączyła do Unii Europejskiej. Do tematyki negocjacji wprowadza część omawiająca aspekty teoretyczne i formalno-prawne negocjacji. Każdy rozdział książki składa się z dwóch części: informacji faktograficznej i esejów oraz komentarzy. Informacja faktograficzna to daty rozpoczęcia i zakończenia negocjacji w danym obszarze, początkowe stanowisko Polski i ostateczne wyniki negocjacji oraz wyniki uzyskane w tym zakresie przez pozostałe kraje, dołączające do UE wraz z Polską. W esejach i komentarzach omawia się aktualny status quo w danej dziedzinie i możliwe kierunki zmian. Polska w Unii Europejskiej to unikalna pozycja książkowa na polskim rynku wydawniczym, jej lekturę poleca się wszystkim, którzy chcą zrozumieć współczesną gospodarkę i poszukiwać drogi, którą UE zmierza, chcąc zrealizować cel sformułowany w Strategii Lizbońskiej i stać się najbardziej konkurencyjnym rynkiem w świecie. Publikacja pokazuje, że jest to możliwe i działania UE nie są skierowane przeciwko innym rynkom. UE może być najbardziej konkurencyjnym rynkiem jako element rynku światowego, który przez działania koordynacyjne i liberalizacyjne stanie się rynkiem bardziej zintegrowanym i ostatecznie globalnie jednolitym, prowadząc w długim okresie do zbliżania się stopy życiowej ludności i wyrównywania się parametrów makroekonomicznych między regionami.

Książka Polska w Unii Europejskiej pochodzi z wydawnictwa Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Autorami książki są Katarzyna Żukrowska, Joanna Stryjek. Należy do gatunków: nauki społeczne, polityka. Książka Polska w Unii Europejskiej liczy 444 stron. Jej wymiary to 168x230.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Polska w Unii Europejskiej

4/5 ( 2 oceny )
  5
  1
  4
  0
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.