Polska w strefie EURO - Barbara Kubarska-Maciejewicz - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Polska w strefie EURO

książka

 • Wydawnictwo Wyższa Szkoła Bankowa
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 256
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Polska w strefie EURO - opis produktu:

Polska w strefie euro to praca zbiorowa pod redakcją dr Barbary Kubskiej-Maciejewicz i dr. hab. Andrzeja Stępniaka - prof. WSB i UG, prezentująca artykuły o tematyce dotyczącej: - teoretycznych i praktycznych aspektów związanych z integracją finansową, - oceny funkcjonowania strefy euro, - strategii wejścia Polski do strefy euro, - oceny funkcjonowania wspólnej waluty euro, - dostosowania sektora finansowego Polski do integracji z Unią Europejską, - roli banku centralnego w funkcjonowaniu Unii Gospodarczo-Walutowej. Książka jest kontynuacją zagadnień, poruszanych w wydanej w 2004 roku publikacji pt. Rynek ustug finansowych w Unii Europejskiej - szansę i wyzwania dla Polski. Autorzy przedstawiają teoretyczne i praktyczne aspekty funkcjonowania wspólnego rynku walutowego Unii Europejskiej oraz procesy dostosowawcze i strategie poszczególnych państw wobec przystąpienia do Unii Walutowej i Gospodarczej, w tym między innymi: - współczesne tendencje w badanym obszarze, - dorobek naukowy na temat unii walutowej, - aspekty praktyczne przystąpienia do unii walutowej oraz pozostawania poza jej strukturą. Zamieszczone artykuły zrecenzowali wybitni specjaliści, zajmujący się tematyką integracji nowych państw członkowskich z Unią Europejską: prof. dr hab. Leokadia Oręziak - wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i dr hab. Andrzej Stępniak, prof. WSB i UG - wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego i Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Dyrektor Ośrodka Badań Integracji Europejskiej UG.

Książka Polska w strefie EURO pochodzi z wydawnictwa Wyższa Szkoła Bankowa. Autorem książki jest Barbara Kubarska-Maciejewicz. Należy do gatunków: nauki społeczne, polityka. Książka Polska w strefie EURO liczy 256 stron. Jej wymiary to 165x239.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Polska w strefie EURO

4.7/5 ( 12 ocen )
  5
  11
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.