Polska. Na szlakach św. Jana Pawła II / Magda i Mirek Osip-Pokrywka 42,66 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Polska. Na szlakach św. Jana Pawła II (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Jedność
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 288
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Polska. Na szlakach św. Jana Pawła II - opis produktu:

Historia niniejszego albumu zaczęła się podczas wyjazdu autorów do Rzymu na pogrzeb papieża Jana Pawła II. To przejmujące wydarzenie kiełkowało przez kilka lat, by zaowocować chęcią odkrywania szlaków, które przemierzał Karol Wojtyła. W efekcie podróżowania Jego śladami powstał niniejszy album - powstał z myślą o tych, którzy chcieliby spojrzeć na Polskę przez pryzmat ścieżek, jakimi podążał Święty, będąc jeszcze chłopcem, a później klerykiem, księdzem, biskupem i w końcu kardynałem. Tak jak wybór Karola Wojtyły na papieża oznaczał koniec Jego wędrówek na łonie natury, tak śmierć papieża oznaczała koniec ziemskiego życia. Tylko tyle. Bo przecież On żyje w sercach milionów ludzi. I wędruje. Już nie samotnie czy w gronie bliskich przyjaciół. Wędruje z każdym, kto wyrusza na szlak, by szukać skupienia i zachwycać się pięknem tego świata.

Wadowice - Kraków - Tatry - Bieszczady - Beskidy - Pieniny
- Gorce · Sudety - Małopolska - Dolny Śląsk - Mazury - Suwalszczyzna
- Bory Tucholskie - Pojezierze Drawskie

Mirek i Magda Osip-Pokrywka tworzą zespół dziennikarsko-fotograficzny. Podróżują po świecie i publikują materiały o ciekawych miejscach, krajach i kulturach w magazynach podróżniczych, pismach popularnonaukowych i periodykach krajoznawczych. Są autorami kilku przewodników turystycznych po krajach europejskich, a także leksykonów zabytków architektury kresowej.

Odbiorcy:
- wszyscy, którzy lubią podziwiać piękno naszej ojczyzny, pływając kajakiem, jeżdżąc na rowerze, spacerując po urokliwych miejscowościach, przemierzając górskie szlaki czy... oglądając wspaniałe zdjęcia
- osoby pragnące lepiej poznać Karola Wojtyłę i jego pasje
- wszyscy szukający oryginalnego upominku

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę:
- zawiera wiele wyjątkowych zdjęć ukazujących piękno miejsc, z którymi związany był papież Polak
- szczegółowo przedstawia dwadzieścia jeden szlaków, które miały szczególne znaczenie dla Jana Pawła II
- trasy zostały dobrane z uwzględnieniem różnorodności geograficznej i co za tym idzie krajobrazowej, a także aktywności, jakiej wymagają, każda jest opatrzona poglądową mapką
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: albumy,  krajoznawcze,  inne,  sztuka
 • Wydawnictwo: Jedność
 • Oprawa: twarda
 • Okładka: twarda
 • Wymiary: 210x290
 • Ilość stron: 288
 • ISBN: 978-83-7971-620-3
 • Wprowadzono: 17.09.2017

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -32%
Dynastia Miziołków

J. Olech

20,29 zł 29.83
 • -34%
Marzycielka

K. Michalak

26,25 zł 39.77
 • -33%
Seksuolożki. Sekrety gabinetów

M. Szarejko

26,69 zł 39.84
 • -41%
Pacjentka

A. Michaelides
23,49 zł 39.82

 • -38%
Złota klatka

C. Lackberg

24,69 zł 39.82
 • -30%
Zjazd absolwentów

G. Musso

27,09 zł 38.69

Magda i Mirek Osip-Pokrywka - przeczytaj też

 • RRecenzje
 • Książka
 • Polska. Na szlakach św. Jana Pawła II
Średnia ocena:
4.7
  20
  3
  1
  1
  0
Twoja ocena:
imię, nazwisko lub nick:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!


brak oceny
 • 28-02-2018
 • 16:46

Piękno gór
?Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą ? poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności.? - mówił Jan Paweł II, a jego umiłowanie do gór, do pieszych wędrówek, do nieograniczonych niczym przestrzeni, było powszechnie znane. W momencie wyboru Karola Wojtyły, skromnego chłopaka z Wadowic, na papieża, to wędrowanie przestało być możliwe, przynajmniej w takiej formie, jak poprzednio. Jan Paweł ii umiłował jednak góry oraz podróże i starał się tą miłością podzielić ze wszystkimi, namawiając do otworzenia swoich serc na otoczenie.
Spośród wielu tras, regularnie przemierzanych przez papieża oraz miejsc przez niego odwiedzanych, Mirek i Magda Osip-Pokrywka, wybrali dwadzieścia jeden takich, którymi podążał on w różnych momentach swojego życia, począwszy od wieku dziecięcego. Te miejsca, które dla Ojca Świętego miały wielkie znaczenie, znalazły się w wyjątkowym albumie, opublikowanym nakładem Wydawnictwa JEDNOŚĆ, pt. ?Polska. Na szlakach św. Jana Pawła II?. Unikatowa publikacja, zawierająca dziesiątki pięknych zdjęć, prezentuje nie tylko miejsca umiłowane, bliskie sercu papieża, ale daje również świadectwo tego, jak piękna jest Polska i jakie skarby w sobie kryje. Tworząc ten album autorzy uwzględnili bowiem takie trasy, które kierują naszą uwagę na różnorodność kraju, zlokalizowane są zatem w różnych miejscach na mapie, oferują także różnego rodzaju możliwości, wiążą się z odmiennego rodzaju aktywnościami. Podążać szlakami papieża mogą zarówno Ci, którzy trwają w wierze, którzy uważają św. Jana Pawła II za wielki autorytet, jak i Ci, którzy koncentrują się raczej na samych podróżach, zaś wędrowanie ma dla nich walor poznawczy i rekreacyjny, a nie duchowy.
Na mapie szlaków, stworzonej przez autorów, nie mogło oczywiście zabraknąć Wadowic, od których to rozpoczynamy naszą wycieczkę, przez Polskę i przez życie Jana Pawła II. Zawitamy na wadowicki rynek, odwiedzimy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, w którym nie brak jest m.in. akcesoriów związanych z górskimi wyprawami. Wstąpimy również do świątyni parafialnej młodego Wojtyły i do wadowickiego klasztoru karmelitów bosych.
Chodzić będziemy również po ?górach domowych?, jak nazywał Beskid Niski Jan Paweł II, odkryjemy piękno Beskidu Żywieckiego, by po tym obcowaniu z naturą przenieść się do Krakowa, w którym Karol Wojtyła spędził ponad czterdzieści lat. Odwiedziny i spacer krakowskimi uliczkami nie oznacza jednak rezygnacji z górskich wypraw ? swoją uwagę skierujemy na starą trasę pielgrzymkową, którą przez całe pokolenia podążali wierni, wędrując z Krakowa do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Wśród propozycji szlaków, którymi wędrował Jan Paweł II i miejsc przez niego odwiedzanych, nie mogło zabraknąć Tatr, za którymi papież po objęciu najwyższej kościelnej godności tak bardzo tęsknił. Wyruszymy również w Pieniny, których to szklakami Wojtyła wędrował co najmniej sześciokrotnie, zarówno jako ksiądz, jak i później, jako biskup. Poznamy również malowniczy Beskid Sądecki, a także zachwycimy się ?górami zadumy?, jak nazywał Bieszczady papież. Przekonamy się ponadto, że do ukochanych miejsc, Karol Wojtyła zaliczał nie tylko góry, ale i piękne polskie jeziora - odwiedzimy zatem Mazury i Suwalszczyznę.
To zaledwie kilka z propozycji przygotowanych przez Mirka i Magdę Osip-Pokrywkę, które przybliżają nam zarówno osobę Jana Pawła II, jak i piękno rodzimego kraju. Po album ? przewodnik powinny sięgnąć zatem te osoby, które nie miały możliwości tego piękna doświadczyć, a także te, które wciąż od nowa się nim zachwycają. Krótkie wprowadzenie, zwrócenie uwagi czytelnika na dane miejsca, w połączeniu z pięknymi zdjęciami, tworzy wyjątkową mieszankę, do której często będziemy zaglądać ? zarówno planując podróże po Polsce, jak i chcąc zgłębić biografię papieża, odkryć źródło jego wewnętrznej harmonii i równowagi.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -25%
Meandry losu Tom 5: Non Omnis Moriar

Niwen

33,60 zł 44.80
 • -37%
Dom na wyspie

D. Milli

25,05 zł 39.77
Zapowiedź - 11.9.2019
 • -35%
Sto dni wdzięczności

A. Niemczynow
25,85 zł 39.77
Zapowiedź - 19.9.2019

 • -40%
Nie pozwól mu odejść

T. Kieres

23,89 zł 39.81
Zapowiedź - 19.9.2019
 • -25%
Kim byłbym bez ciebie?

G. Musso

11,20 zł 14.94

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • "Polska Walcząca - Historia Polskiego Państwa Podziemnego" to pierwsze w Polsce wydawnictwo przedstawiające, w sposób fachowy i kompletny, heroiczną walkę Polaków o niepodległość, poczynając od ostatnich strzałów kampanii wrześniowej, a kończąc na nierównym boju z oddziałami NKWD i...

 • Niezwykle urozmaicony krajobraz Polski zaskakuje możliwościami spędzania wolnego czasu. Prezentowany przewodnik zawiera opisy 1001 najpiękniejszych zakątków, które sprawią, że każda zaplanowana wyprawa okaże się niezwykłą przygodą.

 • Krytyki sposobu rządzenia w Polsce nie brakuje! Mało kto podajejednakreceptę na sprawniejsze, lepsze i skuteczne funkcjonowanie polskiego systemu polityczno-decyzyjnego. Profesor Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie PUNO w Londynie, Mirosław Matyja w swojej najnowszej publikacji «nazywa...

 • Polska to kraj niezwykły, w którym cenne pamiątki są na wyciągnięcie ręki - intrygujący detal na codziennie mijanej kamienicy, zakurzony feretron w pobliskim kościele, stara studnia, zapomniany kirkut... Bo Polska to nie tylko Wawel i Wilanów, ale tysiące obiektów, być może skromniejszych i mniej...

 • Książka, którą trzymasz w rękach, jest zbiorem najurokliwszych miejsc w Polsce. Może stać się Twoim podręcznym przewodnikiem po sztandarowych zakątkach kraju nad Wisłą. Naszym zadaniem było ukazanie miejsc stanowiących wizytówkę Polski, dobitnie świadczących o tym, iż mamy się czym pochwalić....

 • 34.57 zł
  23.85 zł

  Niniejszy album prezentuje najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w Polsce. Miejscowości o wielowiekowej tradycji, niepowtarzalnej atmosferze i atrakcjach turystycznych. Sławne miasta, zabytki, miejsca ważne dla historii naszego kraju.