Polska Bibliografia Prawnicza. Zeszyt 42. 2006 - Ewa Łętowska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Polska Bibliografia Prawnicza. Zeszyt 42. 2006

książka

 • Wydawnictwo PAN
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 606
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Polska Bibliografia Prawnicza. Zeszyt 42. 2006 - opis produktu:

Adresatem Bibliografii są poszukujący informacji o naukowych publikacjach prawniczych oraz o nowościach legislacyjnych i orzeczniczych. PBP zawiera pozycje o charakterze naukowym, jak również wybrane materiały publikowane w dodatku do Rzeczpospolitej, Prawo co dnia. Pozycje popularyzatorskie umieszcza się selektywnie (dział 24.4: Dydaktyka i popularyzacja prawa. Informatory. Poradniki).Bibliografia obejmuje - obok pozycji prawniczych (z teorią i historią państwa i prawa, prawem międzynarodowym publicznym, naukami penalnymi) także (tylko wybrane z uwagi na związek z zasadniczym przedmiotem PBP) pozycje z historii powszechnej, doktryn politycznych, stosunków międzynarodowych, pomocniczych nauk prawa karnego (kryminologia, kryminalistyka, oraz medycyna, psychiatria i psychologia sądowa).Odnotowuje się także publikację źródeł prawa. Bibliografia obejmuje w tym zakresie (dział 02) informacje o pozycjach wydanych w postaci odrębnego druku zwartego (niezależnie od tego, czy chodzi o publikacje z komentarzem czy bez niego), wykaz organów promulgacyjnych, a także najważniejsze akty normatywne (tytuły), z podziałem na działy merytoryczne. W dziale tym są odnotowane ważniejsze ekspertyzy i opinie prawne dotyczące różnych nowych regulacji ustawowych i obowiązujących przepisów prawnych.Opracowywanie materiałów do PBP odbywa się w całości metodą autopsji.Pozycje umieszcza się w dziale najbardziej odpowiadającym jej treści. W wypadku, gdy to konieczne, zapis (pełny) powtarzamy w dwóch - trzech innych działach. Zawartość prac zbiorowych (także ksiąg pamiątkowych, mieszczących się - jako całość w dziale 06. Generalia) jest zakwalifikowana i zapisana stosownie do każdej pozycji objętej zbiorem. Zawartość czasopism naukowych (także wyżej wspomnianego dodatku do Rzeczpospolitej) jest rozpisywana w działach merytorycznych. Nie czyni się tego w stosunku do czasopism o charakterze poradnikowym.Informacje o czasopismach prawniczych (wraz z podaniem adresu i numeru ISSN) zawiera dział 04.Tom zawiera dwa indeksy: autorów prac publikowanych w Polsce i uwzględnionych w tomie, oraz indeks autorów prac zagranicznych, recenzowanych w Polsce.

Książka Polska Bibliografia Prawnicza. Zeszyt 42. 2006 pochodzi z wydawnictwa PAN. Autorem książki jest Ewa Łętowska. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, inne. Książka Polska Bibliografia Prawnicza. Zeszyt 42. 2006 liczy 606 stron. Jej wymiary to 170x240.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: nauki społeczne,  prawo,  inne
 • Wydawnictwo: PAN
 • Oprawa: miękka
 • Wymiary: 170x240
 • Ilość stron: 606
 • Wprowadzono: 12.05.2007

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Polska Bibliografia Prawnicza. Zeszyt 42. 2006

4.3/5 ( 4 oceny )
  5
  2
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.