Położna Iza Dembińska. Rodzić można łatwiej / Izabela Dembińska | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Położna Iza Dembińska. Rodzić można łatwiej (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Oficyna 4eM
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 250
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Położna Iza Dembińska. Rodzić można łatwiej - opis produktu:

Pierwszy przewodnik dla kobiet o porodzie autorstwa polskiej położnej i instruktorki fitness Izabeli Dembińskiej, autorki programu `Ćwicz z położną` i założycielki Medical Pregnancy Training.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: poradniki,  zdrowie,  ciąża
 • Wydawnictwo: Oficyna 4eM
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Ilość stron: 250
 • ISBN: 978-83-9493-307-4
 • Wprowadzono: 11.02.2019
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Położna Iza Dembińska. Rodzić można łatwiej
4.3/5 ( 3 oceny )
  5
  1
  4
  2
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Qultura słowa

 • 21-09-2019
 • 10:36

Cud porodu
Od kilku, a właściwie kilkunastu już lat, panuje moda na ?bezbolesne? porody, czyli porody przez cesarskie cięcie. W przeszłości zabieg cesarskiego cięcia był poważnym zagrożenie dla zdrowia i życia kobiety oraz dziecka, teraz natomiast tak zwana cesarka, jest zabiegiem, którego przyszła mama może po prostu zażądać. W krajach takich jak Brazylia, Chile czy Indie, niemal co drugie dziecko przychodzi na świat właśnie w ten sposób, również w USA ? choć promuje się tam naturalny poród ? kobiet decydujących się na cesarkę jest bardzo dużo. W Polsce, jeszcze dziesięć lat temu, niemal 30 proc. porodów odbyło się przez cesarskie cięcie i jest to średnia europejska. Chętnych rodzić w ten sposób przybywa, a jedną z przyczyn takiego stanu, jest demonizowanie porodu naturalnego, jako bolesnego i wiążącego się z szeregiem nieprzyjemnych, fizjologicznych reakcji organizmu.
Sytuację tę może odmienić tylko propagowanie wiedzy na temat porodów, wad i zalet poszczególnych ich rodzajów. Wówczas kobieta ma szansę dokonać świadomego wyboru, który nie jest podyktowany mitami, czy strasznymi opowieściami kobiet, które rodzić już miały (nie)przyjemność czy też sensacyjnymi doniesieniami mediów o nieprawidłowych akcjach porodowych, które dla ciężarnych skończyły się tragicznie. Jednym ze sposobów pozyskania kompleksowej informacji na temat przebiegu porodu, jest wizyta w szkole rodzenia. Dla tych kobiet, które z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w zajęciach, a także dla tych, które krępują się zapytać o wiele nurtujących ich kwestii, położna, Izabela Dembińska, stworzyła niezwykle frapującą książkę która zdaje się wyczerpywać wiedzę zarówno na temat porodu, jak i przygotowań do niego.
Opublikowana nakładem Oficyny 4eM pozycja pt. ?Rodzić można łatwiej?, to poradnik, który przyda się zarówno kobietom planującym macierzyństwo, kobietom ciężarnym, ich rodzinom, a także studentom kierunków medycznych. To wiedza w pigułce, która demitologizuje poród naturalny, dostarczając szeregu przydatnych informacji, zarówno na temat przygotowań do niego, jego przebiegu, a także pielęgnacji po zabiegu. Książka składa się z ośmiu części, omawiających wiele różnych aspektów porodu, poczynając od fizjologii po ?dobre miejsca? polecane dla kobiet ciężarnych.
We wspomnianej części pierwszej, autorka szczegółowo omawia okresy i fazy porodu, dowodzi, że my ? jako kobiety rodzące ? mamy niebagatelny wpływ na przebieg porodu. Udziela szeregu porad dotyczących przygotowania krocza przed porodem (np. masażu) oraz jego pielęgnacji po porodzie, a także dokładnie przedstawia zalety i wady porodu naturalnego oraz cesarskiego cięcia.
Część druga zajmuje się ? stylem rodzenia, wiele miejsca poświęcając emocjom kobiety rodzącej, zachowań kobiety w trakcie porodu oraz współpracy z personelem. Dembińska sporo miejsca poświęca również kwestii obecności partnera / bliskiej osoby przy porodzie. Kolejna część stanowi omówienie logistyki porodowej ? znajdziemy tu informacje dotyczące wyboru szpitala, planu porodu, a także rzeczy niezbędnych zarówno mamie jak i dziecku podczas porodu i w trakcie pobytu w szpitalu.
Niezwykle cenna jest część poświęcona tematyce połogu, często pomijanego w opracowaniach dotyczących ciąży. Tymczasem dla kobiety jest to wyjątkowo trudny okres, w trakcie którego niezwykle cenne jest wsparcie biskich, ale też przynajmniej podstawowa wiedza na temat tego, co dzieje się z naszym ciałem oraz psychiką (autorka wspomina również o tzw. ?baby blues? i depresji poporodowej).
Kolejny rozdział dotyczy samego przygotowania do porodu ? głównie od strony fizycznej. Znajdziemy tu porady zaproszonych przez autorkę do współpracy specjalistów, którzy omówią rolę postawy oraz nawyków ruchowych, porusza kwestię fizjoterapii uroginekologicznej, osteopatycznego przygotowania do porodu oraz codziennych ćwiczeń, zalecanych od 36. tygodnia ciąży, które pozwolą lepiej znieść poród. Ostatnie trzy części książki dotyczą kwestii położnej ? autorka przybliża tu jej rolę, wyjaśnia także różnicę w pracy położnej, douli i lekarza ginekologa-położnika, opisuje również swoją historię (zarówno porodów jak zawodowej drogi), a także poleca miejsca dla kobiet w ciąży ? zarówno przygotowujące do okresu okołoporodowego, jak i miejsca w sieci, w literaturze, znajdziemy tu również polecane filmy o porodach.
Kompleksowe ujęcie tematu sprawia, że książka dostarcza szeregu informacji, pozwala się przygotować ? zarówno psychicznie, jak i fizycznie do porodu. Warto dodać, że każdy rozdział zawiera miejsce na notatki, zarówno nasze uwagi, ale taż np. informacje zdobyte w szkole rodzenia czy pytania, które mogą zrodzić się po lekturze. Dla mnie, jako przyszłej mamy obecnie w 37. tygodniu ciąży, pragnącej rodzic siłami natury, to nieoceniona pozycja, która z pewnością pomoże mi przejść przez poród ze świadomością tego, co się dzieje i bez lęku. Ten komfort jest bezcenny?

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

AleksandraRK

 • 4-06-2019
 • 07:51

Nadszedł ten dzień, kiedy w końcu będzie mógł zobaczyć swoich rodziców. Tych, którzy dbali o niego przez tak wiele miesięcy. Starali się, by niczego mu nie zabrakło i by czuł się bezpiecznie. I tak było. Wiedział, że go kochają i że chcą go zobaczyć mimo stresu i lęku, jaki zagnieździł się w ich sercach. Też nie mógł się doczekać, by w końcu ich ujrzeć.

Przyjście dziecka na świat ? zwłaszcza pierwszego ? to ogromne wydarzenie dla rodziców. Zwykle mają całe dziewięć miesięcy, by odpowiednio przygotować się do tego dnia i przyjąć nowego człowieka do swojej rodziny. Jednak poza radością towarzyszy im zwykle strach, bo nie wiedzą, czy podołają temu wyzwaniu. Dla kobiet trudny jest też czas zbliżającego się porodu. Chociaż od tysięcy lat radziłyśmy sobie z rodzeniem dzieci, to wciąż boimy się, czy poradzimy sobie z tym, co nas czeka.

Rodzić można łatwiej Izabeli Dembińskiej to już drugi poradnik, po który sięgnęłam w ostatnim czasie. Głównie zachęciły mnie do tego poruszana w nim tematyka oraz recenzje, które przeczytałam przed lekturą. I muszę przyznać, że tym razem się na nich nie zawiodłam. Autorka świetnie podeszła do tematu porodu i opisała wszystko, co moim zdaniem powinno się tam znaleźć ? od przygotowania po pierwsze dni po narodzinach dziecka.

Izabela Dembińska ukończyła położnictwo oraz psychologię. Jest mamą dwójki dzieci, a do tego przygotowała wiele kobiet i par do porodu. Prowadzi też szkolenia i programy dla kobiet w okresie okołoporodowym.

Sama książka jest pełna barw i ilustracji, które uprzyjemniały mi lekturę. Przedstawione zostały również ćwiczenia, które może wykonywać kobieta w stanie błogosławionym. Są one ukazane na zdjęciach, co na pewno ułatwi wykonanie ich. Poradnik został stworzony na wzór notatek, które można przykleić na tablicy i codziennie na nie zerkać. Autorka dodatkowo wyróżniła to, co uważała za najważniejsze. Poza tym po porcji ważnej wiedzy pojawia się krótkie streszczenie z istotnymi informacjami, które warto zapamiętać. Znajdziemy tu również miejsce na notatki idealne do zapisania własnych przemyśleń podczas lektury.

Sądzę, że sam temat został dobrze opracowany. Dembińska nie stara się przedstawiać porodu ani przez różowe, ani czarne okulary. Pokazuje go takim, jakim jest ? z towarzyszącymi mu trudnościami oraz pięknem. Podaje rady, które na pewno niejednej kobiecie pomogą z pokonaniem lęku przed urodzeniem własnego dziecka. W żadnym momencie nie stara się nikogo nakłaniać do swojej racji. Jak np. w przypadku rodzenia naturalnego i cesarskiego cięcia. Przedstawia plusy i minusy każdej opcji i stara się rozjaśnić sytuację. Dzięki temu wiemy, że nie można lukrować żadnego z tych rozwiązań. Od wielu czynników zależy to, jaki rodzaj rodzenia będzie lepszy dla matki i dziecka.

W poradniku znajdziemy wiele przydatnych informacji dotyczących porodu. Kobiety dowiedzą się, jak radzić sobie ze skurczami, jakie ćwiczenia wykonywać, jak po prostu przygotować się do tego dnia. A mężczyźni, jak wspomagać swoją ukochaną w tym trudnym i jednocześnie radosnym czasie.

Spodobało mi się też to, że poza radami i wszelką teorią, autorka przedstawia w ostatnim rozdziale poród z własnej perspektywy. Też przeżywała to, co każda inna kobieta przygotowująca się do narodzin dziecka. Odczuwała strach, wątpliwości, stres. Jednak miała przy sobie ludzi, którzy pomogli jej wytrwać i podołać temu niezwykłemu zadaniu.

Rodzić można łatwiej Izabeli Dembińskiej to idealny poradnik dla par ? tak, przyda się zarówno kobietom, jak i mężczyznom ? które przygotowują się do porodu. Pomoże im przejść przez ten okres i pokaże, na czym to właściwie polega. Jednak nie zapominajmy, że poza przeczytaniem poradnika dobrze będzie spotkać się osobiście z położną lub odwiedzić szkołę rodzenia, by jeszcze lepiej przygotować się do tego wielkiego wydarzenia.

Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

All my tiny world

 • 22-05-2019
 • 15:29

?Rodzić można łatwiej? to poradnik napisany przede wszystkim dla kobiet w ciąży. Autorka ? Izabela Dembińska - psycholog i położna, dzieli się z nami wiedzą i doświadczeniem. W bardzo ciekawy i przystępny sposób pomaga przyszłym matkom oswoić się z lękiem jaki wywołuje myśl o czekającym je rozwiązaniu. W książce znajdziemy sporo informacji dotyczących fizjologii porodu, radzenia sobie z bólem podczas skurczów porodowych, współpracy z położną, połogu oraz ogromny rozdział o aktywności fizycznej w ostatnim trymestrze ciąży i po porodzie. Autorka przedstawia plusy i minusy porodu naturalnego oraz cesarskiego cięcia planowanego na życzenie, tłumaczy różnice między rodzajami porodów oraz rolę bólu. W książce znajdziemy również dział dla partnerów, miejsce na nasze prywatne notatki oraz sporą bibliografię ? dla tych, którzy będą mieli ochotę poszerzyć swoją wiedzę.

Ja wprawdzie swój poród mam już za sobą, ale bardzo żałuję, że ta książka nie trafiła do mnie, kiedy byłam w ciąży. Szczególnie, że z przyczyn zdrowotnych od 5 miesiąca leżałam już w domu i nie mogłam uczestniczyć w zajęciach w szkole rodzenia. Myślę, że informacje i porady zawarte w tej pozycji powaliłyby mi na wyciszenie myśli, lepsze mentalne i fizyczne przygotowanie się do porodu, który z przyczyn niezależnych ode mnie okazał się być w pełni medyczny. Pani Izabela otwiera umysły, pokazuje jak ważna jest świadomość własnego ciała i jakie ma ono nieograniczone możliwości, szczególnie kiedy połączymy je z celowym działaniem. Przy okazji przełamuje tabu, uświadamia, że poród fizjologiczny tylko w niewielkim stopniu jest wydarzeniem medycznym, a w ogromnej części emocjonalno - mentalnym! Napawa otuchą i sprawia, że boimy się mniej, ponieważ więcej rozumiemy.

Książkę odebrałam za punkty na portalu CzytamPierwszy.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

W moich kręgach

 • 22-05-2019
 • 14:00

?Rodzić można łatwiej? to poradnik dla wszystkich kobiet, które chcą dokładnie zrozumieć, czym tak naprawdę jest poród. Dzięki niemu przyszłe mamy odpowiednio przygotują nie tylko ciało, ale i umysł, do tego ekstremalnego przeżycia. 

Autorka książki jest psychologiem i dyplomowaną położną. Ma bardzo duże doświadczenie w tej tematyce i potrafi dzielić się swoją wiedzą z innymi. Przeprowadza kobiety przez ciążę i poród pod kątem fizjologicznym, emocjonalnym i fizycznym. Uczy, że poród jest procesem, który jest istotą kobiecości, więc wymaga pokory, szacunku oraz kontaktu ze sobą i swoim ciałem. Tym samym udowadnia, że to ostatecznie dziecko decyduje, w jaki sposób przyjdzie na świat. Namawia czytelniczki do zaufania instynktowi i intuicji, ponieważ kobiety są po prostu do tego stworzone.
Książka ta jest świetną skarbnicą dla kobiet, które boją się porodu i chcą się z nim oswoić. Z tą książką krok po kroku dowiemy się wszystkich ważnych rzeczy o przebiegu porodu, począwszy od okresów i faz porodu, wsparcia bliskich podczas porodu, zachowania kobiety w porodzie, a skończywszy na połogu.

W książce zamieszczone są ćwiczenia, które może wykonywać ciężarna po 36 tygodniu ciąży, aby jeszcze lepiej przygotować się do porodu. Wszystkie ćwiczenia są przedstawione na zdjęciach, co ma ułatwić ich zrozumienie i wykonywanie. Dodatkowo w książce znajdziemy kilka tematów przygotowanych przez innych specjalistów, np. osteopatyczne przygotowanie do porodu. 

Jeśli wszyscy myślą, że takie poradniki są skierowane wyłącznie do kobiet, to nic bardziej mylnego. Tę książkę spokojnie mogą też przeczytać mężczyźni, którzy będą obecni przy tym ważnym wydarzeniu i chcą w nim uczestniczyć w pełni świadomie. 

Na duży plus zasługuje szafa graficzna, która jest czytelna, kolorowa i przyciągająca uwagę. Na końcu każdego rozdziału jest miejsce na własne notatki i przemyślenia. Na zakończenie autorka podsuwa nam dobre miejsca dla kobiet w ciąży przygotowujące do okresu okołoporodowego. Przedstawi nam też historie swoich dwóch porodów.

Według mnie ta książka powinna znaleźć się w biblioteczce każdej kobiety będącej w ciąży. Gdybym miała rodzić jeszcze raz, z pewnością sięgnęłabym po tę lekturę. Zawarta w niej wiedza jest przekazana w sposób bardzo przystępny, łatwy i taki ludzki. Nie ma tu zawiłych formułek i niezrozumiałych treści. Ta książka pokazuje, że poród fizjologiczny jest przede wszystkim wydarzeniem emocjonalno-mentalnym, a świadomość własnego ciała i nasz umysł, mogą w znacznym stopniu ułatwić nam kobietom przejście przez niego.

"Do porodu musisz przygotować ciało i głowę, zrozumieć rolę skurczów porodowych i nauczyć się przez nie przechodzić."
"Przede wszystkim - nie bój się. Nie masz się czego bać, a ja pomogę Ci zrozumieć, czym naprawdę jest poród."

Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

szeptoholiczka12

 • 20-05-2019
 • 13:02

Przed jej przeczytaniem niezbyt zachęcał mnie tytuł, do tego dochodziła okładka i opis, ale stwierdziłam, że dam szansę i sięgnęłam po nią. Jakie było moje zaskoczenie jak zobaczyłam, że jest w twardej okładce, co bardzo lubię, ale również jest zilustrowana, co było dodatkowym plusem. W książce mamy możliwość dowiedzieć się od strony fachowej jak prawidłowo przebiega ciąża, na co powinno się zwrócić uwagę, aby maluch miał możliwość dobrego rozwoju. Pomaga nam również dostrzec na czym polega tak naprawdę poród. Szczerze powiedziawszy, żałuję, że nie sięgnęłam po nią wcześniej jak byłam w ciąży, ale teraz, gdy wzbogaciłam się o tę wiedzę myślę, że przyda mi się ona w przyszłości. Książkę powinna przeczytać każda kobieta, która planuje lub jest w ciąży, ponieważ daje wiele wspaniałych rad, które bardzo są nieraz potrzebne i dodają otuchy przed porodem, podczas którego zdarzają się napady lęku. Dlatego też zamierzam ją zachować, ponieważ jest to bezcenna i niezbędna, bo może kiedyś się mi przyda. Książkę otrzymałam za punkty w portalu czytampierwszy

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

patriseria.blogspot

 • 14-05-2019
 • 20:01

Rodzić można łatwiej to nietypowy poradnik, napisany przez położną, który jest skarbnicą wiedzy medycznej ? podanej w sposób przystępny. Każda przyszła mama, zwłaszcza w pierwszej ciąży, czuje niepokój. Ten strach wzrasta, z każdym odwiedzonym forum i każdą poporodową opowieścią. Izabela Dembińska (autorka) odczarowuje dla nas poród. W jasny, przystępny sposób objaśnia każdy etap, wspiera nas w nim i pokazuje, że naprawdę można łatwiej rodzić. Pokazuje, że poród jest naturalną czynnością, a jedyne co musimy zrobić to zaufać sobie i swoim instynktom.
Szczegółowe grafiki (są naprawdę ładne) i schematy dobrze ilustrują tekst. Dzięki nim poznajemy budowę miednicy, gdzie dokładnie umiejscowione jest dziecko i jaką najlepiej przyjąć pozycję by mu pomóc przyjść na świat.
Nie owija w bawełnę, nie twierdzi, że nie odczujemy bólu ? jednak tłumaczy po co ten ból jest. Oprócz etapu porodu, opisuje, jak do tego porodu się przygotować.
Na uwagę zasługuje także rozdział o partnerach, że nie są tylko ?wsparciem?, ale sami przeżywają narodziny jako ojcowie i ich uczucia też są ważne.
Autorka nie kończy swojego wsparcia wraz z przyjściem dziecka na świat. Przeprowadza nas przez połóg, przypomina o ważnych badaniach i konsultacjach, które powinnyśmy odbyć po jego zakończeniu.
Przypomina, że urodziłyśmy małego człowieka i teraz powinnyśmy się trochę oszczędzać ? zwłaszcza w pierwszych dniach.
Żałuję, że ta książka nie trafiła do mnie, kiedy byłam w ciąży. Ogrom wsparcia i życzliwości, który jest w niej zawarty napawa otuchą i sprawia, że prawdopodobnie bałabym się mniej.
Na wzmiankę zasługuje fakt, że autorka sama jest mamą i córką położnej, dzięki której na polskich porodówkach zaczęło dziać się lepiej.

?Niezależnie od drogi, jaką na świat przyszło twoje dziecko, jesteś w pełni wartościową mamą, a przed tobą tyle samo wyzwań, radości i trudów macierzyństwa, ile przed mamą, która urodziła naturalnie. Nie daj sobie wmówić, że jesteś ?gorsza?, jeśli z jakiegoś powodu pozostaniesz przy decyzji cięcia cesarskiego.?

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

WolneLitery

 • 4-05-2019
 • 12:29

rzymam kciuki, żeby tę książkę przeczytało jak najwięcej osób. Historia Niemki, która wraz dziećmi i mężem trafia do Auschwitz. Mimo, że ona jest "czystej" krwi, to nie chcąc opuszczać swoich dzieci i rodziny udaje się razem z nimi. Po kilkunastu stronach chciałam tę książkę odłożyć. Musiałam, to zrobić, ponieważ jest tak smutna i dramatyczna! Wszystkie książki o takiej tematyce pozostają z nami na bardzo długo i nie da się o nich zapomnieć. Z tą było tak samo. Helene w obozie dostaje polecenie od samego Josepha Mengele, aby otworzyć tam przedszkole. Aż serce mnie boli, że to wszystko było robione "pod publiczkę"! Tylko po to, żeby się pokazać i udowodnić, jak świetne warunki tam panują... Książkę ostatecznie pochłonęłam podczas jednej podróży. Jest przerażająco smutna, prawdziwa i wzruszająca. Do tego jest przepięknie wydana, w twardej oprawie. I z jednej strony żałowałam, że ma ona tylko 240 stron, a z drugiej nie wiem czy to nie lepiej, że zamyka się ona tylko w tylu. Czy dałabym radę czytać o tym dłużej? Musicie ją przeczytać!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

WolneLitery

 • 4-05-2019
 • 12:29

Uważam, że jest to książka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdej kobiety będącej w ciąży! Ja akurat głównie skupiłam się w niej na rozdziałach dotyczących aktywności fizycznej, ponieważ mi są one potrzebne do pracy i powiem, że dla mnie są one bardzo dobrze rozpisane i zawierają bardzo dużo ważnych i istotnych informacji. Całą książkę jednak przejrzałam i mam wrażenie, że odpowie ona na wszystkie pytania przed którymi może stanąć kobieta przed porodem oraz jej partner.
Po pierwsze jest CUDOWNIE wydana! Są piękne listy, tablice i wszystko w niej jest kolorowe i czytelne, mnóstwo zdjęć i szablonów. To nie jest tylko sucha i nudna treść! Podoba mi się w niej również to, że ma bardzo dużo odsyłaczy np. na strony internetowe gdzie możecie wejść i poczytać jeszcze więcej. Zawiera również bibliografię i ma miejsce na Wasze notatki.
Między innymi macie w niej bardzo dokładnie rozpisane fazy porodu, jego przebieg oraz zalety porodu naturalnego i cesarki. Mamy również dział poświęcony połogowi i cały ogromny rozdział o aktywności fizycznej i w czasie i po ciąży! Mamy nawet cały dział dla Waszego partnera! Zdecydowanie powinnyście mu go pokazać. :) Uważam, że z książki będziecie bardzo zadowolone i jest ona również wspaniałym prezentem dla kobiety w ciąży np. na baby shower!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

na_marginesie_ksiazki

 • 2-04-2019
 • 17:30


Poród to moment w życiu, którego większość z nas kobiet się obawia. Przyszłe marki maja wiele obaw i wątpliwości jak się do niego przygotować.
Z odsieczą nadchodzi dr Izabela Dembińska. Doktor Izabela jest dyplomowaną położną. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, by pomóc przyszłym matkom oswoić się z tym owianym legendami tematem.
A trzeba przyznać że robi to w niezwykle ciekawy, ale i przystępny sposób.
W kolorowej książce ?Rodzić można łatwiej? znajdziemy mnóstwo informacji na temat tego jak poród pod względem fizjologicznym przebiega, o tym jak poradzić sobie z narastającym bólem, jak współpracować z położną, jak ćwiczyć w ostatnim trymestrze ciąży, ale również o szybszym powrocie do formy po nim.
W książce znajduje się również miejsce na nasze prywatne notatki.
Jest to ważna i potrzebna ksiązka.
Polecam przeczytać ją przyszłym matkom, które obawiają się połogu. Ta ksiązka pozwoli im wyciszyć myśli i przygotować się mentalnie i fizycznie.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Everyfree00

 • 23-03-2019
 • 13:38

W życiu wielu kobiet przychodzi moment kiedy chcą zostać mamami, zachodzą w ciąże i co dalej? Na tym etapie każda z nas ma wątpliwości jak rodzić, jak się przygotować i kobiety zaczynają chodzić do szkoły rodzenia, ale nie każdej czas na to pozwala i właśnie im polecam książkę położnej Izabeli Dembińskiej "Rodzić można łatwiej".
Porodu obawia się każda kobieta a najgorsze co może być to podpytywanie innych jak u nich przebiegł poród a potem strach że u nas też może być tak ciężko, najważniejsze to wsłuchać się w swoje ciało i wykonywać polecenia położnej. "Słyszysz poród i w myślach widzisz umęczoną , spoconą kobietę z noworodkiem na ręku. Poród to znacznie więcej. " Czy poród odbywa się siłami natury czy też cesarskim cięciem warto przygotowywać się do tego wcześniej, być aktywnym żeby po porodzie szybko dojść do siebie i zająć się swoją pociechą a najważniejsze to mieć wsparcie od bliskich osób. "W ciąży warto i trzeba ćwiczyć, ale aktywność powinnaś dobrać do swojego samopoczucia i predyspozycji. Dużo będzie zależało od tego, co robiłaś przed ciążą."
Chociaż mam już poród za sobą książka mi się bardzo spodobała, wszystko jest opisane tak szczegółowo że na pewno po przeczytaniu każda kobieta będzie dobrze przygotowana do porodu, o ile do tego da się jakoś przygotować. Sama z własnego doświadczenia wiem że co innego uczyć się prawidłowego oddechu w domu a co innego oddychać przy porodzie, na sali porodowej położna zapytała mnie czy chodziłam na szkołę rodzenia a ja odpowiedziałam że tak ale wtedy wszystko było łatwiejsze. Najważniejsze jest wsparcie partnera więc kobiety nie patrzcie na to czy Wasz partner jest bogaty, przystojny tylko patrzcie na to czy Was wspiera i czy będzie potrafił stanąć na wysokości zadania w każdej chwili bez wahania. Piszę to z własnego doświadczenia bo wiem że gdyby nie mój mąż poród nie poszedłby tak łatwo.
Poradnik położnej Izy na pewno pomoże przejść okres ciąży ze spokojem i bez wątpliwości, dzięki pozycjom pokazanym w książce łatwiej będzie przygotować swoje ciało do porodu a dzięki poradom, umysł.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Nocturna

Maya Motayne

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -30%
Bohaterowie

Joe Abercrombie

miękka
34,21 zł 48.88
 • -34%
Irma

Marcin Gryglik

miękka
26,33 zł 39.90
 • -35%
Żółte ślepia

Marcin Mortka

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -33%
Zgasić Słońce Szpony Smoka

Robert J. Szmidt

miękka
26,73 zł 39.90
 • -35%
Kobieta w masce

Dorian Zawadzki

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 12.3.2020
 • -33%
Widzenie wojownicy potęga trójki  
26,67 zł 39.81
 • -30%
Anioł exterminatus Żelazo i ciało

Graham McNeil

miękka
33,53 zł 47.89

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 36.81 zł
  27.62 zł

  Kobiety nieidealne to cykl zrodzony ze szczerej przyjaźni dwóch świetnych pisarek. I to się czuje w każdym zdaniu! Ich bohaterki są nieszablonowe, barwne, z krwi i kości, i nie ma czytelniczki, ba, czytelnika, który nie chciałby im towarzyszyć w cyklicznych spotkaniach przy winie, kiedy...

 • 34.82 zł
  26.81 zł

  Jeannette Kalyta, najbardziej znana polska położna, od lat z niesłabnącym zaangażowaniem dba o to, by kobiety rodziły w poczuciu bezpieczeństwa, a noworodki były traktowane z szacunkiem. Historia jej pasjonującej pracy to ponad trzy tysiące przyjętych porodów, spośród których wybrała i opisała te...

 • W książce w syntetyczny i przejrzysty sposób zostały przedstawione obowiązujące regulacje prawne związane z wykonywaniem zawodu położnej. Autorka nie tylko podaje konkretne ustawy i rozporządzenia, ale też wprowadza Czytelnika w strukturę prawa i terminologię prawniczą, co ułatwia zrozumienie...

 • Jeannette Kalyta, najbardziej znana polska położna, od lat z niesłabnącym zaangażowaniem dba o to, by kobiety rodziły w poczuciu bezpieczeństwa, a noworodki były traktowane z szacunkiem. Historia jej pasjonującej pracy to ponad trzy tysiące przyjętych porodów, spośród których wybrała i opisała te...

 • Położna 3550 cudów narodzin to autobiograficzna opowieść najbardziej znanej polskiej położnej. Wzruszająca, momentami zabawna, głęboko prawdziwa historia jej życia i pracy. Niezwykły dokument cudu narodzin dziecka i mocny głos w społecznej dyskusji na temat podmiotowości kobiety w czasie porodu....

 • 46.84 zł
  41.22 zł

  Muzyczna podróż wśród oceanów bossa novy, rumby i salsy. Maciej Łyszkiewicz skomponował 10 utworów, do których piękne teksty napisała Iza Kowalewska, czerpiąc inspiracje z twórczości poetów polskiej piosenki i z przymrużeniem oka podejmując z nimi dialog. W efekcie powstała płyta, która snuje...