Polityka wschodnia w koncepcjach partii politycznych w III Rzeczypospolitej Polskiej - Arkadiusz Krawcewicz - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Polityka wschodnia w koncepcjach partii politycznych w III Rzeczypospolitej Polskiej (miękka)

Wybrane aspekty: bezpieczeństwo, demokracja, polska mniejszość narodowa i prawa człowieka

książka

 • Wydawnictwo Inforteditions
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 336
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Polityka wschodnia w koncepcjach partii politycznych w III Rzeczypospolitej Polskiej, Wybrane aspekty: bezpieczeństwo, demokracja, polska mniejszość narodowa i prawa człowieka - opis produktu:

Spis treści:

Wykaz skrótów

Wstęp

I. Bezpieczeństwo w koncepcjach polityki wschodniej
1. Niepodległość państw
2. NATO
3. Konflikty zbrojne

II. Demokracja i prawa człowieka w koncepcjach polityki wschodniej
1. Demokracja
2. Polska mniejszość narodowa
3. Prawa człowieka

Zakończenie

Bibliografia

The Abstract BookO książce:
Recenzowane dzieło jest udaną kontynuacją pierwszej książki doktora Arkadiusza Krawcewicza opublikowanej nakładem Wydawnictwa Infort Editions w 2018 r. (pt. Polityka wschodnia w koncepcjach partii politycznych w III Rzeczypospolitej Polskiej. Wybrane aspekty: stosunki międzynarodowe, polityka historyczna, gospodarka i integracja europejska, Zabrze-Tarnowskie Góry 2018), którą również miałem przyjemność recenzować.
Należy stanowczo stwierdzić, że recenzowane dzieło jest istotnym krokiem naprzód w polskich badaniach politologicznych. Autor, posługując się właściwą dla podejmowanej przez siebie tematyki metodologią, starannie przeanalizował stosunek polskich partii politycznych do wielu istotnych kwestii związanych z polityką wschodnią III RP w latach 1990-2015.
Autor kolejny już raz przełamał dotychczasowy charakter badań prowadzonych przez szczecińskie środowisko badaczy partii i systemów partyjnych, z którego się wywodzi, m.in. szeroko sięgając do dokumentów zgromadzonych w następujących instytucjach: Archiwum Partii Politycznych Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, Archiwum Akt Nowych w Warszawie, Pracowni Dokumentacji i Badań Życia Politycznego Instytutu Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu oraz Archiwum Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. (?)?. (z recenzji wydawniczej dra Przemysława Benkena)O autorze:
Arkadiusz Krawcewicz - doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce; absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie: zarządzania zasobami ludzkimi, prawa administracyjnego i samorządowego, historii oraz pedagogiki. Zainteresowania badawcze: polskie partie polityczne i system partyjny, współczesna myśl polityczna i ruchy społeczne, najnowsza historia Polski, samorząd lokalny.

Książka Polityka wschodnia w koncepcjach partii politycznych w III Rzeczypospolitej Polskiej Wybrane aspekty: bezpieczeństwo, demokracja, polska mniejszość narodowa i prawa człowieka, pochodzi z wydawnictwa Inforteditions. Autorem książki jest Arkadiusz Krawcewicz. Należy do gatunków: historia, nauki społeczne, polityka. Książka Polityka wschodnia w koncepcjach partii politycznych w III Rzeczypospolitej Polskiej liczy 336 stron. Jej wymiary to 155x214. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Polityka wschodnia w koncepcjach partii politycznych w III Rzeczypospolitej Polskiej, Wybrane aspekty: bezpieczeństwo, demokracja, polska mniejszość narodowa i prawa człowieka

5/5 ( 54 oceny )
 • 5
  54
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.