Polityka Unii Europejskiej wobec krajów Afryki, Karaibów i Pacyfiku - Joanna Modrzyńska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Polityka Unii Europejskiej wobec krajów Afryki, Karaibów i Pacyfiku (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Adam Marszałek
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 409
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Polityka Unii Europejskiej wobec krajów Afryki, Karaibów i Pacyfiku - opis produktu:

Działania podejmowane najpierw przez EWG, potem WE i następnie UE, a mające na celu wspomaganie rozwoju terytoriów postkolonialnych, są interesującym obszarem badawczym z kilku przyczyn (...) Po pierwsze, Unia Europejska jest od lat dawcą ponad połowy światowej pomocy rozwojowej. Z tego też względu skala i jakość tej pomocy w dużej mierze warunkują szanse na przezwyciężanie globalnej luki rozwojowej i realizację milenijnych celów rozwoju. Po drugie, dotychczas wypracowany przez Unię Europejską system przekazywania pomocy rozwojowej został w dużym stopniu ukształtowany przez historyczne powiązania jej państw członkowskich z krajami rozwijającymi się (w dużej mierze ich dawnymi koloniami). Dodatkowo system ten charakteryzuje się specyficznymi i zróżnicowanymi instrumentami oraz mechanizmami, co ma znaczenie dla skuteczności podejmowanych działań oraz - w dalszej kolejności - funkcjonowania całego światowego systemu pomocowego. Po trzecie, akcesja Polski do Unii Europejskiej sprawiła, że z biorcy pomocy zaczęliśmy przekształcać się - przynajmniej częściowo - w jej dawcę, zaś tworzony w Polsce system udzielania pomocy rozwojowej powinien uwzględniać elementy unijnych programów na rzecz rozwoju, które są jeszcze stosunkowo słabo w Polsce znane.

Ze Wstępu

Książka Polityka Unii Europejskiej wobec krajów Afryki, Karaibów i Pacyfiku pochodzi z wydawnictwa Adam Marszałek. Autorem książki jest Joanna Modrzyńska. Należy do gatunków: nauki społeczne, polityka. Książka Polityka Unii Europejskiej wobec krajów Afryki, Karaibów i Pacyfiku liczy 409 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Polityka Unii Europejskiej wobec krajów Afryki, Karaibów i Pacyfiku

4.5/5 ( 4 oceny )
  5
  2
  4
  2
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.