Pół na pół - Izabella Frączyk - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Pół na pół (miękka)

Śnieżna Grań tom 2

książka

Pół na pół, Śnieżna Grań tom 2 - opis produktu:

Powieść interesująca i relaksująca zabiera czytelnika w świat niezrozumiałych relacji, małych sekretów i niespodziewanych zwrotów akcji. Coraz większe wyzwania, nowa miłość pojawiająca się na horyzoncie oraz skomplikowane relacje to wszystko, co czeka na członków znanej czytelnikom rodziny. Trudne wybory każdego z nich wpłyną nie tylko na ich życie, ale również na losy bliskich.

Drugi tom serii Śnieżna Grań to wciągająca opowieść o rodzinie Stachowiaków, których życie wypełnione jest ciągłymi zmianami. Pulsujący życiem podhalański pensjonat i losy całej rodziny tworzą zdarzenia zaskakujące i smutne, ale również szczere i radosne. Jak będzie tym razem? Czy rodzina Stachowiaków poradzi sobie ze wszystkimi problemami?

PÓŁ NA PÓŁ. ŚNIEŻNA GRAŃ TOM 2 - LOS NIE JEST ŁASKAWY DLA WSZYSTKICH
- Pozycja będąca kontynuacją cyklu o rodzinie Stachowiaków pt. Śnieżna Grań.
- Książka dla każdego, kto poszukuje opowieści o rodzinnych tajemnicach, uczuciach i rozterkach.
- Książka posiada 416 stron, wydana jest w miękkiej okładce.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Dotyk anioła miękka
22,69 zł 34.91
Zapowiedź - 9.4.2020
 • -37%
Arabski książę miękka
25,20 zł 39.99
 • -39%
Testamenty twarda
30,44 zł 49.90
 • -37%
Złodziejka truskawek miękka
25,20 zł 39.99
 • -17%
Dziecko z Auschwitz miękka
33,12 zł 39.90
 • -35%
Quichotte twarda
32,43 zł 49.90
Zapowiedź - 5.5.2020

Izabella Frączyk - przeczytaj też

 • -20%
Kobiety z odzysku. Trudne wybory miękka
30,27 zł 37.84
 • -20%
Spalone mosty Stajnia w Pieńkach, Tom II miękka
27,93 zł 34.91
 • -21%
Spełniony sen miękka
30,01 zł 37.99
 • -20%
Wszystko nie tak! miękka
29,53 zł 36.91
 • -35%
Wszystko nie tak! 2 miękka
24,70 zł 38.00

Polecane

 • -33%
Rysio Snajper twarda
30,15 zł 44.99
 • -16%
Normalni ludzie miękka
33,60 zł 39.99
 • -38%
Opowieść podręcznej miękka
24,74 zł 39.90
 • -38%
Testamenty miękka
24,74 zł 39.90
 • -34%
Pragnienie miękka
23,04 zł 34.90
 • -30%
Uległość miękka
27,99 zł 39.99
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Pół na pół, Śnieżna Grań tom 2
4.6/5 ( 10 ocen )
  5
  7
  4
  2
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Gerreth

 • 24-07-2018
 • 15:13

?Pół na pół? to druga część dylogii ?Śnieżna grań? autorstwa Izabelli Frączyk. Po przeczytaniu pierwszej części, noszącej tytuł ?Za stare grzechy?, nie mogłam doczekać się kontynuacji, by móc wreszcie dowiedzieć się, czy rodzina Stachowiaków wybrnęła z kłopotów, których nie szczędził jej los. Edek Stachowiak po śmierci ojca uznaje za swój obowiązek wcielić się w rolę głowy rodziny. Uważa, że jako jedyny mężczyzna to właśnie on musi zadbać o rodzinne przedsiębiorstwo, stanowiące źródło dochodów Stachowiaków. Na drodze do zrealizowania tego celu stoją mu jednak brak predyspozycji do zarządzania, nieumiejętność poruszania się w skomplikowanym świecie finansów oraz kłopoty osobiste. Podjęcie błędnych decyzji, a później chaotyczne miotanie się, żeby zminimalizować straty ? wszystko to sprawia, że nad Śnieżną Granią zawisły czarne chmury.
"Przerażony potrząsnął głową, żeby odegnać od siebie ponure myśli. Teraz musi jakoś zdobyć pieniądze. Musi ratować interes życia! O własnym tyłku nie wspominając."
Wówczas do akcji wkracza Leokadia, na pierwszy rzut oka sprawiająca wrażenie delikatnej kobiety, której przeznaczeniem jest leżeć i pachnieć bądź błyszczeć w towarzystwie. W rzeczywistości Lola jest twardą bizneswoman i równie twardym negocjatorem, potrafi także wykorzystać swoją niebanalną urodę jako atut w walce o przyszłość rodziny. Ale w walce z własnym sercem ona także okazuje się bezradna. Jestem pełna podziwu dla Izabelli Frączyk za jej umiejętność wykreowania bohaterów. To prawdziwy majstersztyk. Najbardziej spodobał mi się Edek. Ze swoim niekiedy wręcz oślim uporem, z przeświadczeniem, że to do mężczyzny należy rozwiązywanie wszystkich ważnych problemów, wreszcie z popadaniem w skrajne nastroje, od chęci odpłacenia pięścią za swoje krzywdy do utopienia smutków w morzu wódki, jest tak doskonale autentyczny, jakby wskoczył w karty powieści wprost ?spod samiuśkich Tater?. Z kolei Lola to typowa góralka. Charakterna, umiejąca walczyć o swoje, niepoddająca się przeciwnościom losu. A przy tym czuła i empatyczna, gotowa zębami i pazurami bronić tych, których kocha.
"I co teraz?, pomyślała. Teraz mielibyśmy to wszystko utracić? Całą naszą ojcowiznę? Przecież ja jestem tylko zwykłą instruktorką od nart i snowboardu, którą życie na siłę usadziło w fotelu prezesa. ? Przecież ja nie dam rady ? jęknęła zrozpaczona. ? Nożeż k...a jego mać! Niedoczekanie! ? zbuntowała się nagle."
Sylwetki innych postaci także zostały nakreślone bardzo starannie, a autorka zadbała o przydanie każdej z nich indywidualnych cech, przez co nawet drugo- i trzecioplanowi bohaterowie są wyróżniającymi się jednostkami, a nie tylko anonimową zbiorowością. Ciekawa fabuła z zaskakującymi zwrotami akcji sprawia, że książkę czyta się płynnie, niecierpliwie oczekując rozwiązania problemów, którymi Iza hojnie obdarowała rodzinę Stachowiaków. I nie są to wbrew pozorom problemy banalne. Tylko na pierwszy rzut oka może się wydawać, że książka nie niesie w sobie żadnych głębszych przesłań. Po uważnym przeanalizowaniu fabuły można dostrzec, jak wiele ważnych spraw autorka w niej poruszyła. Kwestia lojalności wobec rodziny, kwestia zaufania pokładanego w niewłaściwej osobie, kwestia nienawiści, która potrafi toczyć człowieka jak rak, determinując jego czyny, i kwestia umiejętności zrezygnowania ze swoich dążeń w imię miłości? Jednocześnie książka niesie pozytywne przesłanie, że przeszkody muszą zostać pokonane, dobro musi zwyciężyć, a miłość zatriumfować. Dlatego na zakończenie wstawię kilka słów, za pomocą których Izabella Frączyk przedstawiła całą potęgę miłości.
"A teraz w taksówce, w objęciach mężczyzny, o którym marzyła od dawna, zmierzała nie wiadomo dokąd. Wszystko jedno gdzie, byle z nim, dudniło jej w głowie."

Czy recenzja była pomocna?