Pokonać lęki i fobie - Judith Bemis - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Pokonać lęki i fobie (miękka)

Jak radzić sobie z niepokojem i napadami paniki

 • Promocja
  image-promocja

książka

Pokonać lęki i fobie, Jak radzić sobie z niepokojem i napadami paniki - opis produktu:

Każdy z nas odczuwa czasem lęk. Jednak co zrobić, gdy owe uczucie wymyka się nam spod kontroli, ogranicza nasze możliwości i satysfakcję z codziennego życia?
`Pokonać lęki i fobie` skierowana jest do osób, które poszukują sposobów radzenia sobie z nadmiernymi lękami i atakami paniki. Obok podstawowych informacji na temat przyczyn zaburzeń lękowych, autorzy zamieścili także opis kilku z nich. Książka zawiera wypowiedzi tych, którzy kiedyś zmagali się z lękiem oraz opisy ćwiczeń umożliwiających opanowanie paniki, pomagających zmienić sposób myślenia i zachowania. Dzięki praktycznym wskazówkom czytelnik uczy się akceptować odczuwane emocje i odbudowywać poczucie własnej wartości. Autorzy zachęcają go do pracy nad sobą i pokazują, jak wykorzystywać nowo nabyte umiejętności w rozmaitych sytuacjach społecznych.

Książka Pokonać lęki i fobie Jak radzić sobie z niepokojem i napadami paniki, pochodzi z wydawnictwa GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. Autorami książki są Judith Bemis, Amr Barrada. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, psychologia, poradniki, samodoskonalenie. Książka Pokonać lęki i fobie liczy 192 stron. Jej wymiary to 145x205. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Pokonać lęki i fobie, Jak radzić sobie z niepokojem i napadami paniki

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.1/5 ( 11 ocen )
 • 5
  7
 • 4
  0
 • 3
  3
 • 2
  0
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Coś Na Półce

ilość recenzji:35506

brak oceny 4-02-2019 20:09

Lęk przed lękiem.

Strach to uczucie nieobce każdemu z nas. Jedni radzą sobie z nim lepiej - inni gorzej. Dla tych drugich właśnie (przed wszystkim) jest ta książka, daje ona bowiem mnóstwo rad na to jak przestać bać się... strachu.

Autorzy podeszli w książce do tematu lęków i fobii bardzo przejrzyście i opisowo. Dodali do tego sporo przykładów zaczerpniętych z pracy terapeutycznej, całość prezentuje się więc wiarygodnie, a przede wszystkim konkretnie. Konkret jest tutaj bowiem szczególnie istotny z uwagi na to, że opierając się na nim można podjąć działania zaradcze i naprawcze, a o to przecież chodzi. Nikt bowiem nie chce się bać.

Lektura rozpoczyna się od teoretycznego ujęcia zjawiska strachu, lęku i stanów lękowych. Zostają one na wstępie książki zdefiniowane, opisane, scharakteryzowane, a także podzielone ze względu na rodzaje i przyczyny ich pojawiania się. Część teoretyczna jest bardzo dobrze napisana.

Od ogółu autorzy przechodzą do szczegółu. Szczególną rolę nadano swoistemu dialogowi "samemu ze sobą", ma on bowiem doniosłe znaczenie dla zlokalizowania podłoża i przyczyn strachu i lęku w nas samych. Dialog wewnętrzny proponowany przez autorów ma na celu w pierwszej kolejności zaakceptowanie istnienia strachu w nas samych, a następnie próbę współistnienia wraz z nim po to, żeby w efekcie normalnie funkcjonować i podejmować ryzyko związane z zaistnieniem sytuacji streso- i lękogennych. Dalsza część książki zawiera odniesienia do konkretnych sytuacji z życia wziętych, w których pojawia się uczucie lęku i strachu, całość natomiast uzupełniają rady autorów.

Książka jest niesamowicie ciekawa. Wartościowa pod kątem metod przepracowania we własnym wnętrzu poczucia lęku, pełna praktycznych przykładów, ćwiczeń i rad odniesionych do konkretnych przypadków znanych autorom. Na wstępie napisałem, że książka skierowana jest przede wszystkim do tych, którzy niekoniecznie sobie z lekiem i strachem radzą - to prawda, jednak lektura może być także interesująca i przydatna w zasadzie dla każdego, mało bowiem kto wspomnianych uczuć nie doznaje.

Polecam.

Czy recenzja była pomocna?

polecanekobietom.blogspot.com

ilość recenzji:283

brak oceny 17-09-2017 19:51

Rzadko możecie u mnie spotkać takie pozycje. Tak naprawdę to jest ona pierwsza, ale mam nadzieję że nie ostatnia. To nie literatura obyczajowa, romans lub fantastyka. To poradnik który pomaga ludziom i uświadamia ich o ich problemach.Obecnie duże grono społeczeństwa zmaga się z depresją, nerwicą bądź różnymi lękami. W dużej mierze spowodowane są one bardzo szybkim tempem naszego życia. Wiele osób chciałoby mniej się stresować i martwić, żyć spokojniej ale większości wydaje się to nieosiągalne. Niewiele osób pracuje nad swoimi emocjami i obawami.


Zacznę może od samego słowa fobia, które określa silny lęk przed konkretnymi rzeczami, przedmiotami bądź sytuacjami, które nie stanowią realnego zagrożenia. Stają się one niebezpieczne w momencie kiedy przymus unikania sytuacji lub przedmiotów, które są przedmiotem fobii, znacznie utrudnia normalne, codzienne funkcjonowanie. Ludzie zmagający się z tym problemem najczęściej są w pełni świadomi i doskonale wiedzą, że ich lęki są irracjonalne, ale nie mogą nic na to poradzić, a poziom lęku po napotkaniu na bodziec, jest bardzo wysoki i może przypominać nawet napady paniki.


Książka ta przedstawia szereg przykładów jak sobie radzić z konkretnym lękiem. Poparte są one autentycznymi sytuacjami z którymi zmagały się osoby. Skierowana jest przede wszystkim do osób które poszukują sposobu radzenia sobie z nadmiernymi lękami lub strachem. Przede wszystkim czytelnik powinien wyciągnąć z niej wiedzę na temat sposobu akceptacji swych lęków i odbudować poczucie własnej wartości które w głównej mierze odpowiada za naszą psychikę wewnętrzną. Książka zachęci was do pracy nad samym sobą i pokaże różne ćwiczenia ułatwiające wam to zadanie.


Napisana jest prostym i zrozumiałym językiem który ewidentnie pomaga w odbiorze a wiele przykładów z dnia codziennego na pewno to nam ułatwia. Próbuje ona nauczyć nas prowadzić samemu dialog wewnętrzny i w codziennym życiu stosować autoterapię. Zmusza czytelnika do akceptacji swych lęków poprzez przedstawienie kroków ułatwiających akceptację własnej osoby.


Gdybym miała ją polecić to tak naprawdę jest ona chyba dla każdego. Pozwala zrozumieć co dzieje się z ludźmi w tym naszym pędzie życia. Mobilizuje przede wszystkim do walki z samym sobą o lepsze samopoczucie na każdy nadchodzący dzień. Polecam z czystym sumieniem...

Czy recenzja była pomocna?