Poker z Pitagorasem - Marcus du Sautoy - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Poker z Pitagorasem

Matematyka za milion dolarów

książka

 • Wydawnictwo Carta Blanca
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 344
 • Dostępność niedostępny
 • Okazje na książki w promocji!

Poker z Pitagorasem, Matematyka za milion dolarów - opis produktu:

W oparciu o bogactwo gier i szarad (a także za pomocą przykładów - od gry w klasy po postać Wayne`a Rooneya) Marcus du Sautoy ukazuje, że matematyka jest sercem wszystkiego, co robimy, i jak bardzo przydaje się w codziennym życiu. Książka podzielona jest na pięć rozdziałów: o liczbach pierwszych, o geometrii, o zagadkach i grach liczbowym, o wykorzystaniu matematyki w komunikacji i opracowywaniu szyfrów i o prawdopodobieństwie.
Marcus du Sautoy niezwykle zrozumiale tłumaczy w nich m.in. tajniki przewidywania przyszłości - od toru lotu asteroidów po nadchodzącą burzę, wyniki loterii kierunek ruchu podkręconej piłki Beckhama czy wzrost liczby ludności. Pokazuje nam, że kształty należy postrzegać w czterech wymiarach. Uczy, w jaki sposób matematyka może uczynić z nas lepszych graczy na loteriach i w karty.
Autor opisał również pięć problemów matematycznych, nad którymi od wieku głowią się naukowcy. Za rozwiązanie każdego z nich miliarder London T. Clay, założyciel Clay Mathematics Institute, ufundował nagrodę miliona dolarów.
Profesor matematyki zachęca czytelników do wzięcia udziału w wyścigu o milion dolarów.
Książka jest bardzo nowoczesna - ma swoją stronę internetową (www.fifthestate.co.uk/numbermysteries), do której autor niezwykle często odsyła, można stamtąd ściągać gry, zagadki, oglądać filmy obrazujące określone zagadnienia. Ponadto w wielu miejscach podano też kody, które można zeskanować smartfonem i dzięki temu pobrać zadania, gry i zagadki.

Poker z Pitagorasem - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Poker z Pitagorasem, od Marcus du Sautoy. Poker z Pitagorasem spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Marcus du Sautoy. Nie będziesz żałował! Poker z Pitagorasem i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Poker z Pitagorasem - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki Poker z Pitagorasem, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że Poker z Pitagorasem - Marcus du Sautoy to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki Poker z Pitagorasem nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę Poker z Pitagorasem, sprawdź inne tytuły, których autorem jest Marcus du Sautoy i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!
Zobacz pozostałe recenzje!

Książka Poker z Pitagorasem Matematyka za milion dolarów, pochodzi z wydawnictwa Carta Blanca. Autorem książki jest Marcus du Sautoy. Należy do gatunków: literatura popularno - naukowa, nauki ścisłe, matematyka, poradniki, czas wolny/hobby, łamigłówki i gry logiczne. Książka Poker z Pitagorasem liczy 344 stron. Jej wymiary to 125x200. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: literatura popularno - naukowa,  nauki ścisłe,  matematyka,  poradniki,  czas wolny/hobby,  łamigłówki i gry logiczne
Wydawnictwo: Carta Blanca
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 125x200
Ilość stron: 344
ISBN: 978-83-7705-330-0
Wprowadzono: 24.05.2013

RECENZJE - książki - Poker z Pitagorasem, Matematyka za milion dolarów - Marcus du Sautoy

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.1/5 ( 13 ocen )
 • 5
  9
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  2

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

jsbach

ilość recenzji:40121

brak oceny 19-11-2012 19:22

Może nie pokocham dzięki tej książce matematyki, ale na pewno nie będę tak jej nie znosiła. Mam wrażenie, że gdybym częściej mogła czytać tak interesująco napisane książki o mniej lubianych przedmiotach, to mniej z nich było by między nielubianymi. Autor oddziałuje również na mój zmysł muzyczny, co niewątpliwie miało swoje przełożenie na moje zainteresowanie książka.

Czy recenzja była pomocna?

lira

ilość recenzji:40121

brak oceny 7-11-2012 20:54

Zastanawiałeś się dlaczego David Beckham dumnie nosił na koszulce w Realu Madryt numer 23? A wcześniej 7? Niestety, kiedy trafił do Realu, siódemka była już zajęta.?kluczowi gracze Realu Madryt, grali z liczbami pierwszymi na koszulkach: Carlos (podstawa obrony) z numerem 3, Zidane (dusza rozgrywających) z numerem 5, Raul i Ronaldo (czołowi napastnicy) z numerami 7 i 11?. Liczby pierwsze otaczają nas zewsząd. Są w sporcie, w przyrodzie, wszędzie. A skoro wszędzie jest matematyka, to nauczmy się ją dostrzegać i cieszyć nią.

Czy recenzja była pomocna?

klucha

ilość recenzji:40121

brak oceny 16-10-2012 18:49

Obyś cudze dzieci uczył. Dla niektórych nauczycieli ta klątwa nadal jest obowiązująca, co widać w ich pracy. Wielu z nich nie jest pasjonatami ani swojego przedmiotu, ani nauczania w ogóle. Jak mieliby spowodować zafascynowanie się ucznia np. matematyką, skoro sami swoją prace traktują jak pańszczyznę? Sadzę, że wiele osób ustrzegłoby się zniechęcenia, gdyby w odpowiednim momencie ktoś dał im do przeczytania Pokera z Pitagorasem. Dzięki Marcusowi du Sautoy odzyskałam szczerą radość i ciekawość matematyczną. Żałować można jedynie, że tak późno.

Czy recenzja była pomocna?