Pojęcia i konstrukcje prawne ubezpieczenia społecznego - Inetta Jędrasik-Jankowska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Pojęcia i konstrukcje prawne ubezpieczenia społecznego (miękka)

książka

Pojęcia i konstrukcje prawne ubezpieczenia społecznego - opis produktu:

W publikacji przedstawiono zasady nabycia i realizacji prawa do zabezpieczenia społecznego obejmującego ochronę obywateli na wypadek niezdolności do pracy ze względu na chorobę lub inwalidztwo oraz po osiągnięciu wieku emerytalnego zagwarantowanego obywatelom RP przez art. 67 Konstytucji RP z 1997 r.

W książce omówiono wszystkie rodzaje emerytury powszechnej zależnej:
- od wieku (emerytury w powszechnym wieku emerytalnym, emerytury w niższym wieku emerytalnym, emerytury wcześniejsze),
- od daty urodzenia (dla osób urodzonych przed 1949 r. i po 1948 r.),
- od wykonywanego zawodu (emerytury dla górników, kolejarzy i dla nauczycieli).
Przybliżono również przepisy ustawy o emeryturach kapitałowych, która określa zasady nabywania prawa do okresowej emerytury kapitałowej, będącej drugą częścią emerytury powszechnej.

W odniesieniu do tych wszystkich rodzajów emerytury omówiono przepisy dotyczące warunków nabywania prawa do emerytury i ustalania jej wysokości oraz zasady realizacji nabytego prawa dotyczące m.in. zbiegu prawa do świadczeń, łączenia z wynagrodzeniem za pracę, pobrania świadczenia nienależnego.

Książka Pojęcia i konstrukcje prawne ubezpieczenia społecznego pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorem książki jest Inetta Jędrasik-Jankowska. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, pracy i ubezpieczeń społecznych. Książka Pojęcia i konstrukcje prawne ubezpieczenia społecznego liczy 528 stron. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Pojęcia i konstrukcje prawne ubezpieczenia społecznego

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.