Pogoda na starość - Krzysztof Owczarek - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Pogoda na starość (miękka)

Podręcznik skutecznego wspierania seniorów

książka

Pogoda na starość, Podręcznik skutecznego wspierania seniorów - opis produktu:

"Książka Pogoda na starość jest oryginalną, szeroką prezentacją współczesnego stanu wiedzy na temat rozumienia problematyki psychologicznej osób starszych w kontekście polskiej rzeczywistości. Obejmuje całość zagadnień potrzebnych osobom pomagającym seniorom - zarówno teoretycznych, jak i bardzo praktycznych. W części poświęconej osobom zdrowym przedstawiono nowoczesne podejście do trudnych zagadnień rozwijania motywacji i własnej aktywności czy rozmów o śmierci. Na uwagę zasługuje omówienie potrzeb i możliwości czerpania satysfakcji z kontaktów seksualnych oraz specyficznych dla tego wieku zagrożeń w tej sferze. W przystępny sposób zaprezentowano najbardziej typowe schorzenia osób starszych oraz specyfikę postępowania z nimi. Wielką zaletą książki jest czytelna forma, liczne zestawienia, tabele oraz informacje praktyczne, przydatne zarówno dla osób starszych, jak i osób sprawujących nad nimi opiekę. Obejmują one bardzo szerokie spektrum zagadnień - medyczne, prawne, psychologiczne i społeczne. (...) Zaletą podręcznika jest także możliwość zapoznawania się z poszczególnymi jego rozdziałami bez zagłębiania się w całość książki (każdy rozdział stanowi bowiem spójną, odrębną całość). Szczerze jednak polecam lekturę całego podręcznika".
[ze słowa wstępnego]
Prof. dr hab. med. Andrzej Kokoszka
Kierownik II Kliniki Psychiatrycznej
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Książka zawiera unikatowe i zgodne z najnowszym stanem wiedzy informacje dotyczące procesów starzenia się i starości. Będzie pomocna profesjonalistom zajmującym się tymi zagadnieniami od strony teoretycznej, osobom wspomagającym czy też opiekującym się ludźmi w wieku senioralnym, jak i samym seniorom. Na uwagę zasługuje podjęcie tematyki z zakresu prawa, co umożliwi osobom starszym przebrnięcie przez gąszcz obowiązujących uregulowań normatywnych istotnych z punktu widzenia codziennego funkcjonowania seniora

Książka Pogoda na starość Podręcznik skutecznego wspierania seniorów, pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorami książki są Krzysztof Owczarek, Magdalena Anna Łazarewicz. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, psychologia. Książka Pogoda na starość liczy 448 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Krzysztof Owczarek, Magdalena Anna Łazarewicz - przeczytaj też

RECENZJE - Książka - Pogoda na starość, Podręcznik skutecznego wspierania seniorów

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 8 ocen )
 • 5
  6
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Janusz

ilość recenzji:35683

8-10-2020 23:37

...

Czy recenzja była pomocna?