Podstawy prawa ochrony środowiska dla administracji - Zbigniew Bukowski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Podstawy prawa ochrony środowiska dla administracji

książka

 • Wydawnictwo WSHE
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 150
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Podstawy prawa ochrony środowiska dla administracji - opis produktu:

Autor publikacji przedstawił problematykę prawa ochrony środowiska z punktu widzenia administracji, zwłaszcza lokalnej i regionalnej. Jest ona przeznaczona jako materiał dydaktyczny do wykładów z przedmiotu prawo ochrony środowiska dla studentów administracji. Składa się z pięciu rozdziałów. W pierwszym przedstawiony został system prawnej ochrony środowiska w Polsce. Dokonano przybliżenia trendów w zakresie stosunków międzynarodowych w ochronie środowiska ze względu na ich bezpośrednie oddziaływanie na polskie prawo i politykę ochrony środowiska.
W dalszej części przedstawiono powstanie i rozwój wspólnotowego prawa ochrony środowiska, stanowiącego od 1 maja 2004 r. część naszego krajowego porządku prawnego. Wreszcie przedstawiono konstytucyjne podstawy prawnej ochrony środowiska oraz podstawową, z punktu widzenia całego systemu, ustawę Prawo ochrony środowiska.
Rozdział drugi dotyczy administracji ochrony środowiska. Przedstawiono w nim podstawowe organy administracji centralnej, regionalnej i lokalnej odpowiedzialne za realizację zadań w zakresie ochrony środowiska.
W rozdziale trzecim przybliżono podstawowe instytucje prawne z zakresu ochrony środowiska, stosowane przez administrację regionalno-lokalną. Obejmuje to instrumenty planistyczne, w tym programy naprawcze, pozwolenia emisyjne, w tym pozwolenia zintegrowane, oraz problematykę dostępu do informacji o środowisku. Omówiono także przepisy proceduralne związane z udziałem społeczeństwa w postępowaniach z zakresu ochrony środowiska oraz postępowanie w sprawie ocen oddziaływania na środowisko.
W rozdziale czwartym dokonano prezentacji środków ekonomicznych w zakresie ochrony środowiska. Z jednej strony, omówiono opłaty za korzystanie ze środowiska i kary za jego zanieczyszczanie, a z drugiej - system finansowania ochrony środowiska w Polsce oparty w głównej mierze na systemie funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Przybliżono także fundusze europejskie, jakie mogą być wykorzystywane na cele ochrony środowiska.
Rozdział piąty dotyczy podstawowych kierunków prawnej ochrony środowiska. Oparto go na systematyce zastosowanej w ustawie Prawo ochrony środowiska w kontekście ochrony jakości środowiska, z tym, że zamiast ochrony zwierząt i roślin omówiono szerszą problematykę ochrony przyrody. Dodano także zagadnienie gospodarki odpadami, jedno z kluczowych w problematyce ochrony środowiska, oraz humanitarną ochronę zwierząt.
Publikacja obejmuje stan prawny na dzień 1 lutego 2005 r.

Książka Podstawy prawa ochrony środowiska dla administracji pochodzi z wydawnictwa WSHE. Autorem książki jest Zbigniew Bukowski. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, administracyjne, inne. Książka Podstawy prawa ochrony środowiska dla administracji liczy 150 stron. Jej wymiary to 163x235.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Podstawy prawa ochrony środowiska dla administracji

4.3/5 ( 3 oceny )
  5
  1
  4
  2
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.