Podręcznik perswazji / Mateusz Grzesiak 37,42 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Podręcznik perswazji (twarda)

Najskuteczniejsze metody przekonywania innych i świadomej ochrony przed manipulacją

książka

 • Wydawnictwo Helion
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 232
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Podręcznik perswazji, Najskuteczniejsze metody przekonywania innych i świadomej ochrony przed manipulacją - opis produktu:

Myślisz, że działasz racjonalnie? Wydaje Ci się, że na chłodno podejmujesz decyzje? Jesteś pewien, że merytorycznie podchodzisz do wszystkiego, co robisz, i jesteś wolny od podszeptów własnych emocji oraz sugestii innych?

Zła wiadomość jest taka, że racjonalność to mit. Przeważnie działamy pod wpływem chwilowych impulsów, jesteśmy podatni na manipulację i każdego dnia popełniamy mnóstwo błędów poznawczych. W dodatku jesteśmy tego zupełnie nieświadomi. Z jaką skutecznością przekonujesz innych? Czy wiesz, jak etycznie wpłynąć na dziecko, by z chęcią odrobiło pracę domową, czy straszysz je `szlabanem`? Jak Ci idzie przekonywanie innych do swoich pomysłów? A siebie do podjęcia określonych działań?

Dobra wiadomość jest taka, że perswazji i odporności na nią można się nauczyć. Koniec z wywieraniem negatywnego wpływu na Twoje decyzje. Koniec z nieświadomym poddawaniem się manipulacji! To, że trzymasz w ręku tę książkę, oznacza, że już wykonałeś pierwszy krok. Kolejnym będzie poznanie zasad rządzących perswazją, popartych konkretnymi przykładami. Ta książka to zestaw narzędzi gotowych do użycia we wszelkiego rodzaju dyskusjach: prywatnych, zawodowych, medialnych, społecznych oraz politycznych. Tak wyposażony będziesz miał przewagę w każdej sytuacji.

Dr Mateusz Grzesiak bada mechanizmy relacji międzyludzkich. Przygląda się zależnościom, które się pojawiają między szefem a jego podwładnymi. Analizuje subtelną grę toczoną przez sprzedawców z klientami. Pasjonują go małżeńskie rozgrywki, w których wygrywa ten, kto lepiej przekonuje. Każdy z tych światów rządzi się tymi samymi zasadami. Zasadami perswazji.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: nauki humanistyczne,  psychologia
 • Wydawnictwo: Helion
 • Oprawa: twarda
 • Okładka: twarda
 • Wymiary: 145x215
 • Ilość stron: 232
 • ISBN: 978-83-283-4816-5
 • Wprowadzono: 25.09.2018

Zobacz również

 • -30%
Sztuka retoryczna

Hermogenes

twarda
48,81 zł 69.73
 • -30%
O wzniosłości

Pseudo-Longinus

miękka
31,08 zł 44.39
 • -30%
Z drugiej strony góry

Anna Szuster

twarda
26,25 zł 37.51
 • -30%
 • -30%
Charakter

Zenon Uchnast

miękka
36,67 zł 52.37
 • RRecenzje
 • Książka
 • Podręcznik perswazji, Najskuteczniejsze metody przekonywania innych i świadomej ochrony przed manipulacją
4.6/5 ( 7 ocen )
  5
  6
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny
 • 10-01-2019
 • 19:16

Czy jesteś odporny na manipulację?
Dlaczego negocjowanie umów dla jednych wydaje się być przyjemnością, podczas kiedy dla innych to droga przez mękę? Dlaczego niektórzy mają problem ze zwyczajnym zwrotem towaru, podczas kiedy inni bez przeszkód egzekwują od innych swoje prawa / podjęte zobowiązania? Dlaczego są handlowcy, którzy uwielbiają swoją pracę i osiągają w niej spektakularne sukcesy, podczas kiedy inni spalają się, bezskutecznie próbując przekonać choć jednego klienta do zakupu swoich produktów? Dlaczego jednym politykom wierzymy mniej, podczas kiedy drudzy budzą w nas bezgraniczne zaufanie? Odpowiedź tkwi w zdolnościach negocjacyjnych, a ściślej ? znajomości technik negocjacji. Oparte na psychologicznych mechanizmach techniki podnieść mogą naszą siłę perswazji i sprawiają, że jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko (albo prawie wszystko), czego sobie tylko wymarzymy.
Część z nas stosuje kilka technik świadomie, inni z kolei, używają ich intuicyjnie. Jedno jest pewne ? na większość osób techniki te działają. Co więcej, takie kamuflowanie chęci szybkiego osiągnięcia porozumienia (naturalnie zadowalającego nas samych), stosowanie różnych zabiegów łagodzenia oporu przed wyrażeniem zgody na dane działanie, ?zmiękczanie klienta?, jest ? kiedy techniki stosowane są umiejętnie ? akceptowane przez drugą stronę, co więcej, tacy ?zmiękczeni? klienci często wracają, przekonani o naszej empatii, nieomylności, zaangażowaniu.
Co zatem zrobić, żeby nauczyć się tych technik i stosować je w taki sposób, przy przynosiły nam efekty? Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć swoją zdolność perswazji, elastycznie reagując na drugą stronę negocjacji, modyfikując pod wpływem jej emocji czy kierunku jej dążeń własne zachowanie. Aby jednak techniki stosować, na początku należy je poznać, i to najlepiej jak najwięcej z nich, po to, by móc je w kontaktach z drugą osobą swobodnie dopasowywać do sytuacji.
Książka ?Podręcznik perswazji?, autorstwa Matusza Grzesiaka, zajmującego się zawodowo i hobbystycznie mechanizmami relacji międzyludzkich, to zbiór najskuteczniejszych metod przekonywania innych. Opublikowany nakładem Wydawnictwa Helion poradnik / podręcznik, to nie tylko narzędzie, którym możemy posługiwać się w walce o odniesienie sukcesu, ale także skuteczna broń, dzięki której my sami możemy bronić się przed manipulacją.
Kolejne rozdziały przynoszą nam nowe techniki, nowe metody, informacje na temat ludzkich reakcji, a wszystko po to, byśmy wśród tych wszystkich sposobów wybrali te, które najbardziej do nas czy też do danej sytuacji pasują. Omówienie zawiera zarówno podstawy teoretyczne danej techniki, jej zastosowanie praktyczne, a także ? co najcenniejsze ? przykłady, prezentujące gotowe sformułowania, które warto sobie przyswoić. Po każdym takim omówieniu jest miejsce na własne notatki, spostrzeżenia, uwagi, co czyni książkę nie tylko zwykłym poradnikiem, ale swego rodzaju żywym organizmem, który ewoluuje wraz z nabieraniem przez nas praktyki negocjacyjnej i wzrostem znajomości technik perswazji oraz sukcesami w praktycznym ich stosowaniu.
To wszystko sprawia, że książki ?Podręcznik perswazji? nie powinno zabraknąć nie tylko w biblioteczkach biznesmenów, negocjatorów, handlowców, ale wszystkich, którzy chcą zdobyć biegłość w sztuce perswazji, a także obronić się przed tymi technikami, w sytuacji stosowania ich przez drugą stronę.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 4-06-2019
 • 21:01

Słowa mają moc.

Perswazji ulegamy na co dzień (często nie zdając nawet sobie z tego faktu sprawy). Czasem z kolei sami jej używamy ;) Niniejsza książka to zbiór technik perswazyjnych wraz z praktycznymi przykładami ich zastosowania, jednak myślą przewodnią lektury nie jest bynajmniej ?szkolenie? w zakresie technik manipulacyjnych ;)

Manipulacja jest rzecz jasna jednym z rodzajów perswazji (niekoniecznie przyjemnym dla manipulowanego), jednak niniejsza książka ma nieco inny cel, a jest nim uświadomienie czytelnikowi, czym tak naprawdę jest perswazja i jak niesamowicie często jej ulegamy. Poniekąd pozycja ta powstała z myślą o laikach w tym temacie z jasno postawionym przez autora celem, a jest nim próba nauczenia odbiorcy jak bronić się przez perswazyjnym wpływem innych.

Przedstawionych technik znajdziemy w książce około stu. Każda została pokrótce opisana, opatrzona praktycznym przykładem, a także wskazaniami kiedy i jak dany sposób oddziaływania na innych może być zastosowany w praktyce. W efekcie dostajemy do rąk niemalże kompendium wiedzy o wszelkich rodzajach i technikach wpływu na innych :) Pamiętajcie jednak, że owo kompendium stworzono w dobrej wierze. Dla laika ta książka może być niesamowicie pomocna na co dzień.

Do sięgania po tę lekturę na co dzień zachęca zresztą sam autor. I chyba warto, wszak codziennie spotkać się możemy z sytuacjami, w których ktoś próbuje na nas oddziaływać, przekonać nas do czegoś lub do czegoś nas skłonić ? i to niekoniecznie w naszym dobrze pojętym interesie. Zapoznać się zatem z treścią jak najbardziej warto. W myśl starej zasady lepiej jest bowiem leczyć niż zapobiegać. A do zapobiegania konieczna jest wiedza na dany temat.

Gorąco polecam!

Dziękuję Wydawnictwu Sensus za egzemplarz recenzencki.

https://cosnapolce.blogspot.com/2019/06/podrecznik-perswazji-najskuteczniejsze.html

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 2-10-2018
 • 16:30

Są branże, gdzie taki podręcznik zrobi furorę. Autor odżegnuje się od posądzania perswazji o manipulację, ale w gruncie rzeczy chodzi o nabycie umiejętności kierowania wyborami innych dla własnych celów, czyli różnie pojętego zysku. Kupiłem tę książkę i nie czuję się zmanipulowany przez Autora, bo książka jest świetna i na pewno wymagała ogromnej pracy. Oprócz przychodu zasługuje Pan na podziękowania!

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • `SERE, czyli Survival, Evasion, Resistance, Escape/Extraction to w istocie program przygotowania osób do przetrwania w trudnych warunkach i umiejętnego zachowania się w trakcie oczekiwania na ewentualną pomoc. W dużej mierze jego zakres obejmuje program szkolenia żołnierzy wojsk specjalnych, ale...

 • 55.06 zł
  34.14 zł

  Podręcznik skautingu to doskonały przewodnik opisujący podstawowe sprawności harcerskie. Powstał we współpracy z brytyjską Scout Association i jest najbardziej inspirującym podręcznikiem na rynku dla osób, które lubią wędrówki na świeżym powietrzu, kemping i przygody na łonie przyrody. Podręcznik...

 • Podręcznik ten przeznaczony jest dla kandydatów na motorowerzystów i zawiera wiedzę niezbędną do uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu. Zakres wiedzy zawartej w podręczniku obejmuje całość przepisów ruchu drogowego oraz zasady udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych.

 • 88.78 zł
  58.59 zł

  Mówią, że o grze aktorskiej wie wszystko. Mówią, że gdyby nie ON nie zdobyliby: Oscarów, nagród Tony, Obies i Grammy. Stephen Book, bo o nim mowa - instruktor, nauczyciel oraz dyrektor wielu szkół i warsztatów aktorskich w Hollywood, tym razem przekazuje swoją wiedzę w podręczniku, który...

 • 58.85 zł
  40.02 zł

  Obszerny poradnik pomocny w projektowaniu, formowaniu, wypalaniu i zdobieniu wyrobów ceramicznych. Autor, znany ceramik i wykładowca w szkołach artystycznych, omawia różne rodzaje gliny i typy ceramiki, które można z nich wykonać sposoby dekorowania receptury na szkliwa typy pieców techniki...