Podatki w branży FMCG i e-commerce - Sławomir Łuczak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Podatki w branży FMCG i e-commerce (miękka)

książka

Podatki w branży FMCG i e-commerce - opis produktu:

Publikacja omawia kwestie podatkowe związane z szeroko pojętym sektorem FMCG (Fast Moving Consumer Goods), oferującym głównie produkty szybkozbywalne, zaspokajające podstawowe potrzeby konsumenta takie jak żywność, napoje, kosmetyki i środki czystości. Ze względu na dynamikę tej branży oraz jej powszechność i różnorodność, w polskim prawie trudno o proste i jednoznaczne regulacje, które pozbawiłyby przedsiębiorców wątpliwości dotyczących zasad opodatkowania w sektorze FMCG.
W książce przedstawiono m.in. kwestie dotyczące:

opodatkowania handlu FMCG na gruncie VAT,
opodatkowania handlu e-commerce,
opodatkowania akcji promocyjnych,
obciążeń fiskalnych w branży FMCG.

Autorzy analizują, m.in. zmiany wynikające z wprowadzenia:

opłaty cukrowej,
opłaty od napojów alkoholowych o pojemności nieprzekraczającej 300 ml - tzw. małpek,
nowej matrycy stawek VAT,
wiążących informacji stawkowych (WIS),
kas rejestrujących on-line,
e-paragonów.

W opracowaniu zawarto również omówienie praktycznych problemów z ich właściwym przyporządkowaniem na przykładzie case study, z uwzględnieniem rozstrzygnięć Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i polskich sądów administracyjnych.
Adresaci: Książka jest przeznaczona dla specjalistów zajmującym się prawem podatkowym (doradców podatkowych, biegłych rewidentów, księgowych, adwokatów, radców prawnych, pracowników administracji skarbowej) oraz przedsiębiorców działających w sektorze FMCG.

Książka Podatki w branży FMCG i e-commerce pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorem książki jest Sławomir Łuczak. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, podatkowe. Książka Podatki w branży FMCG i e-commerce liczy 152 stron. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Podatki w branży FMCG i e-commerce

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.