Podatek dochodowy od osób fizycznych - Janusz Marciniuk - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment

Podatek dochodowy od osób fizycznych (twarda)

Komentarz

książka

 • Wydawnictwo C.H.Beck
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 968
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • darmowa dostawa od 300zł Darmowa dostawa
 • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy
 • Dostępność Ostatnie sztuki u dostawcy
  Ostatnie sztuki produktu u dostawcy.
  Spróbujemy go dla Ciebie sprowadzić.
  W przypadku braku tej pozycji, zamówienie zostanie zrealizowane bez niej.

Podatek dochodowy od osób fizycznych, Komentarz - opis produktu:

Stan prawny: 1.1.2014 r.

Komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (pod red. J. Marciniuka) (wyd. 15 na rok 2014), jest najobszerniejszą z aktualnie dostępnych na rynku publikacji w tym zakresie. Skierowany jest przede wszystkim do osób zajmujących się problematyką tego podatku w praktyce. Zapewnia Czytelnikowi zdobycie szczegółowej wiedzy na jego temat, gdyż omówione w nim zagadnienia wzbogacone zostały licznymi odniesieniami do interpretacji organów podatkowych oraz do orzecznictwa sądów polskich.

Aktualne wydanie Komentarza uwzględnia zmiany w zakresie omawianych przepisów, które miały miejsce zarówno w 2013 r., jak i te, które uchwalone zostały ostatnią ustawą nowelizującą i odnoszą się do stanu prawnego aktualnego na dzień 1.1.2014 r. Ponadto, Komentarz został zaktualizowany w zakresie najnowszych indywidualnych interpretacji podatkowych oraz orzecznictwa.

Obejmuje odniesienie do rozwiązań w zakresie m.in.:

zwolnienia z podatku dochodów uzyskanych ze sprzedaży otrzymanych w drodze darowizny lub dziedziczenia: udziałów albo wkładów w spółdzielni, udziałów (akcji) w spółkach mających osobowość prawną oraz innych papierów wartościowych, a także tytułów uczestnictwa lub jednostek uczestnictwa w funduszach kapitałowych. Ustawa zmieniająca wprowadza również nową kategorię kosztów uzyskania przychodów, co umożliwia spadkobiercom pomniejszenie przychodów ze sprzedaży wkładów, akcji, papierów wartościowych o koszty poniesione na ich zakup przez spadkodawców;
ograniczenia możliwości odliczania przez twórców kosztów uzyskania przychodów w zryczałtowanej 50% wysokości oraz możliwości uwzględniania kosztów faktycznie przez nich poniesionych;
zakresu stosowania ulgi z tytułu wychowywania dzieci w zależności od ich liczby i poziomu dochodu rodziny;
zmian w sposobie korzystania z odliczenia w ramach ulgi z tytułu użytkowania sieci Internet;
zmian dotyczących definicji samochodu osobowego stosowanej na użytek omawianej w komentarzu ustawy.
Niniejszy Komentarz zainteresuje przede wszystkim osoby, które w swojej działalności zawodowej lub naukowej stykają się zarówno z praktycznymi, jak i teoretycznymi aspektami opodatkowania osób fizycznych, a więc pracowników administracji skarbowej, doradców podatkowych, radców prawnych, członków zarządów, rad nadzorczych, biegłych rewidentów, dyrektorów finansowych i personalnych, księgowych, pracowników działów personalnych, a także studentów wydziałów ekonomicznych.

Książka Podatek dochodowy od osób fizycznych Komentarz, pochodzi z wydawnictwa C.H.Beck. Autorem książki jest Janusz Marciniuk. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, podatkowe. Książka Podatek dochodowy od osób fizycznych liczy 968 stron. Jej wymiary to 160x245. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: nauki społeczne,  prawo,  podatkowe
 • Wydawnictwo: C.H.Beck
 • Oprawa: twarda
 • Okładka: twarda
 • Wymiary: 160x245
 • Ilość stron: 968
 • ISBN: 978-83-255-5951-9
 • Wprowadzono: 29.01.2014

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Podatek dochodowy od osób fizycznych, Komentarz

4.3/5 ( 6 ocen )
  5
  5
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.