Pod wiatr - Maria Berkan-Jabłońska - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Pod wiatr

Czytanie życia Józefy Śmigielskiej-Dobieszewskiej

  • Promocja
    image-promocja

książka

Pod wiatr, Czytanie życia Józefy Śmigielskiej-Dobieszewskiej - opis produktu:

Książka Marii Berkan-Jabłońskiej wpisuje się w dwa ważne nurty współczesnej humanistyki - łączy tradycję szczegółowych badań historycznoliterackich w typie case study z szerszą refleksją metakrytyczną zogniskowaną wokół problemu adekwatności dzisiejszych rozpoznań kultury epok minionych. Autorka z dużą świadomością metodologiczną (zarówno na poziomie pracy z archiwaliami, jak i problemowego układu zebranego materiału) prezentuje zapoznaną historię życia i działalności publicznej Józefy Śmigielskiej-Dobieszewskiej. Los kobiety, pisarki, dziś powiedzielibyśmy także aktywistki społecznej, staje się dla Autorki swoistym wyzwaniem do "odzyskiwania" pamięci o faktycznej genealogii polskiego ruchu emancypacyjnego.
Z recenzji dr hab. Iwony Węgrzyn, prof. UJ
*
Czytać cudze życie (jak czyta się, ot tak - znaki, jakimi do nas mówi, jak czyta się tekst, książkę, list, dokument, prywatną korespondencję z najwyższymi standardami podejścia do niej) to zadanie ogromnie odpowiedzialne, mozolne, ale dające satysfakcję. A Autorka nie czyta tylko "biografii intelektualnej", tym bardziej dzieł i twórczości Dobieszewskiej. Ale czyta właśnie życie, czyta "tekst" życia w jego wielobarwności, wielokształtności, perspektywiczności, w jego zmienności, w jego czarnych i białych plamach, w jego meandryczności i ślepych zaułkach.
Z recenzji dr. hab. Dawida Marii Osińskiego

Pod wiatr - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Pod wiatr, od Maria Berkan-Jabłońska. Pod wiatr spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Maria Berkan-Jabłońska. Nie będziesz żałował! Pod wiatr i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Pod wiatr Czytanie życia Józefy Śmigielskiej-Dobieszewskiej, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Łódzki. Autorem książki jest Maria Berkan-Jabłońska. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, literaturoznawstwo. Książka Pod wiatr liczy 426 stron. Jej wymiary to 150x210. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: nauki humanistyczne,  literaturoznawstwo
Wydawnictwo: Uniwersytet Łódzki
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 150x210
Ilość stron: 426
ISBN: 9788382206975
Wprowadzono: 18.01.2022

RECENZJE - książki - Pod wiatr, Czytanie życia Józefy Śmigielskiej-Dobieszewskiej - Maria Berkan-Jabłońska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: