Pisma procesowe w sprawach cywilnych, gospodarczych i rejestrowych - Henryk Pietrzkowski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Pisma procesowe w sprawach cywilnych, gospodarczych i rejestrowych (twarda)

Wzory i objaśnienia

 • Promocja
  image-promocja

książka

Pisma procesowe w sprawach cywilnych, gospodarczych i rejestrowych, Wzory i objaśnienia - opis produktu:

W publikacji zostały uwzględnione najnowsze zmiany w obowiązującym stanie prawnym, wynikające przede wszystkim z aktywności władzy ustawodawczej i orzecznictwa. Treść pism obejmuje nie tylko zmiany w sprawach procesowych, lecz także w przepisach prawa materialnego. Dodano rozdział obejmujący pisma związane z realizacją ciężaru wspierania postępowania przez strony. Analizuje on takie zagadnienia jak złożenie odpowiedzi na pozew i pisma przygotowawcze składane na wezwanie sądu, omawia także nową regulację dotyczącą wniosku o zezwolenie na złożenie pisma przygotowawczego, wniosku o przeprowadzenie dowodów, w tym wniosku o uwzględnienie spóźnionych twierdzeń i dowodów.

Autorzy komentują zmiany wprowadzone ustawą z dnia 10 lipca 2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks cywilny, ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja wdraża szerszą możliwość wnoszenia pism procesowych za pośrednictwem systemu teleinformatycznego w tzw. tradycyjnych postępowaniach cywilnych. Nowe uregulowanie obejmuje również kwestie związane z doręczeniami elektronicznymi, złożeniem pełnomocnictwa, elektronicznym poświadczeniem odpisu dokumentu oraz odpisów załączników. W aktualnym wydaniu nie pominięto rozwiązań zawartych w ustawie z dnia 15 maja 2015 r. - Prawo restrukturyzacyjne, która wprowadziła obszerną regulację dotyczącą przeprowadzenia restrukturyzacji przedsiębiorstw.

W książce uwzględniono zmienione formularze rejestrowe, zawierające dane dotyczące podmiotów wpisywanych do rejestru, w tym dzień określający koniec każdego roku obrotowego i podstawowy (przeważający) przedmiot działalności gospodarczej. Poszczególne wzory zostały uzupełnione aktualnym orzecznictwem sądowym.

Książka Pisma procesowe w sprawach cywilnych, gospodarczych i rejestrowych Wzory i objaśnienia, pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorami książki są Henryk Pietrzkowski, Dorota Bugajna-Sporczyk, Tadeusz Żyznowski. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, cywilne, handlowe i gospodarcze. Książka Pisma procesowe w sprawach cywilnych, gospodarczych i rejestrowych liczy 1040 stron. Jej wymiary to 176 x 250. Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Henryk Pietrzkowski, Dorota Bugajna-Sporczyk, Tadeusz Żyznowski - przeczytaj też

RECENZJE - Książka - Pisma procesowe w sprawach cywilnych, gospodarczych i rejestrowych, Wzory i objaśnienia

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 7 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: