Piła mojego dzieciństwa i młodości. Wspomnienia - Arno Giese - Książka | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Piła mojego dzieciństwa i młodości. Wspomnienia (miękka)

książka

Piła mojego dzieciństwa i młodości. Wspomnienia - opis produktu:

Niezwykła podróż do przeszłości.
Publikacja oparta przede wszystkim na wspomnieniach, a tych autorowi nie brakuje Przywołuje całe rzesze osób, które stanęły na jego drodze. Opisuje wiele ciekawych, czasem zabawnych, a innym razem niezwykle smutnych wspomnień. Nie rezygnuje też z krytyki i otwarcie mówi o tym, co go boli i z czym się nie zgadza, a czego po prostu nie jest w stanie zaakceptować i pojąć.
W historyczno-wspomnieniowej podróży autor opisuje całą swoją karierę zawodową. Rysuje się w tej kronice jako człowiek wszechstronny, ale i prawy, jako Polak i Niemiec, balansujący na krawędzi i dążący do pojednania narodów.
Nie ustaje w swej pracy na rzecz przybliżania historii i należytego oddania hołdu ofiarom obozów pracy przymusowej oraz miejscom pamięci, które popadają
w zapomnienie.
To książka dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się jak wyglądało życie w tamtych czasach, z jakimi absurdami dnia codziennego trzeba było sobie radzić i zarówno świadectwo na to, że mając niewiele, można w życiu wiele osiągnąć
Niezwykły i barwny życiorys, zaskakujący swą różnorodnością i niezliczoną ilością historycznych opisów miejsc oraz wydarzeń.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -21%
Osiecka Tego o mnie nie wiecie miękka
41,98 zł 53.14
 • -36%
Duda i jego tajemnice miękka
25,54 zł 39.90
 • -31%
 • -33%
Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu miękka
30,07 zł 44.89
 • -49%
Szczerze twarda
30,51 zł 59.84

Arno Giese - przeczytaj też

 • -21%
Na pilską nutę Spacerkiem po muzycznej Pile miękka
35,40 zł 44.80
 • -10%
Pilanie podwodnego świata miękka
26,85 zł 29.83

Polecane

 • Recenzje Recenzje
  image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
 • Książka
 • Piła mojego dzieciństwa i młodości. Wspomnienia
3/5 ( 1 ocena )
  5
  0
  4
  0
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

MrsBookBook

 • 21-10-2019
 • 22:06

Jak wskazuje tytuł są to wspomnienia pisarza dotyczące miasta Piły.

 

Pisze o czasach, które nastały po II Wojnie Światowej. Autor porusza niekiedy trudne tematy i wcale nie ukrywa swego zdania na ich temat. Niektóre wspomnienia są zabawne inne smutne i poruszające. Książka zawiera masę zdjęć, co uważam za bardzo pomoce w wyobrażeniu sobie tego wszystkiego. Pan Arno Giese dużo wspomina lata, w których zdobywał wiedzę i praktykę w zawodzie. Następnie jego wyjazd do Niemiec i początki pisania artykułów do rożnego rodzaju gazet.

 

Autor posiłkuje się również wspomnieniami innych osób bądź też artykułami, które bezpośrednio dotyczą historii jego miasta.

 

Książka jest podzielona na dwie części. Pierwsza dotyczy właśnie wspomnień pana Arno z okresu jego dzieciństwa i młodości. Druga część to w przeważającej części artykuły, które dotyczą lat 1939 - 1945. Książka napisana jest bardzo lekko i przyjemnie jednak muszę stwierdzić, że, mimo iż nie były to suche fakty to jakoś nie potrafiłam na raz zbyt dużo przeczytać. Zdecydowanie bardziej zainteresowała mnie właśnie część druga dotycząca czasów II Wojny Światowej. Książka zdecydowanie nie przypadła mi do gustu. Spodziewałam się chyba czegoś więcej z okresu wojny. Moim zdaniem więcej w tej książce jest tego jak autor wspomina swoje prace, które wykonywał. Zdecydowanie druga część podobała mi się najbardziej.

 

Mimo to, jeśli interesuje Was miasto Piła lub właśnie stamtąd pochodzicie to warto sięgnąć po tę książkę.

 

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

cat_book_read

 • 6-08-2019
 • 10:58

To książka dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak wyglądało życie w tamtych czasach, z jakimi absurdami dnia codziennego trzeba było sobie radzić i jednakowo świadectwo na to, że mając niewiele, można w życiu wiele osiągnąć?

Niesamowity, barwny życiorys, który niejednego zaskoczy swą różnorodnością i niezliczoną ilością historycznych opisów miejsc oraz wydarzeń.

Czy recenzja była pomocna?