PIERWSZA KRUCJATA. Nowe spojrzenie - Thomas Asbridge - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

PIERWSZA KRUCJATA. Nowe spojrzenie (twarda)

książka

 • Wydawnictwo REBIS
 • Oprawa twarda w obwolucie
 • Ilość stron 392
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny
 • wirtualne targi ksiazki 2021

PIERWSZA KRUCJATA. Nowe spojrzenie - opis produktu:

  900 lat temu tysiące chrześcijan ruszyło, by wyrwać z rąk islamu Jerozolimę. Przez cztery lata ci pierwsi krzyżowcy zmagali się z wyczerpaniem, chorobami, głodem i toczyli krwawe bitwy. Przeszli przez ziemie Bizancjum, pokonali tureckie hordy i przetrzymali oblężenie Antiochii. Otuchy dodawało im religijne oddanie. Obdarci, lecz zaprawieni w boju, dotarli w 1099 roku do Jerozolimy i dopuścili się niewysłowionego okrucieństwa, mordując wszystkich, którzy wpadli im w ręce. Ten akt barbarzyństwa na trwałe zmienił stosunki między chrześcijaństwem a islamem.
  Thomas Asbridge przedstawia kluczowe bitwy i postaci tego niezwykłego przedsięwzięcia. Jego książka rzuca nowe światło na złożone motywy kierujące krzyżowcami, wyjaśnia, dlaczego udało im się zwyciężyć, i pokazuje, jak ich czyny zmieniły bieg historii.

 `Thomas Asbridge, szukając w swym (...) "nowym spojrzeniu" na pierwszą krucjatę korzeni konfrontacji między światem islamu a Zachodem, pomaga nam zrozumieć teraźniejszość, objaśniając przeszłość.`
  prof. Akbar S. Ahmed Ibn Khaldun, dyrektor Islamic Studies na American University w Waszyngtonie


Thomas Asbridge - to wykładowca historii wczesnego średniowiecza na University of Londoni, autorytet w dziedzinie wypraw krzyżowych. Jest autorem The Creation of the Principality of Antioch, 1098-1130 oraz współautorem Walter the Chancellor`s The Antiochene Wars

Tytuł oryginału: The First Crusade
Tłumaczenie: Ewelina Jagła

Książka PIERWSZA KRUCJATA. Nowe spojrzenie pochodzi z wydawnictwa REBIS. Autorem książki jest Thomas Asbridge. Należy do gatunków: historia, powszechna do końca XIX wieku. Książka PIERWSZA KRUCJATA. Nowe spojrzenie liczy 392 stron. Jej wymiary to 156x233. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Książka - PIERWSZA KRUCJATA. Nowe spojrzenie

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.2/5 ( 10 ocen )
 • 5
  7
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Paweł

ilość recenzji:36015

brak oceny 30-07-2014 10:36

To jest chyba jedna z lepszych i bardziej rzetelnych książek historycznych, które miałem przyjemność czytać. Szczególnie, że traktuje o trudnym temacie, na którego temat dość ciężko odnaleźć dużo wiarygodnych materiałów do badań. Treści "Pierwszej krucjaty" zaufałem, ponieważ jest za nią odpowiedzialny Thomas Asbridge i nie miałem tutaj wątpliwości, że tytuł będzie warty przeczytania. Świetny materiał tłumaczący powody pierwszej krucjaty, która była w historii wydarzeniem nieuniknionym. Autor dokładnie analizuje przebieg całej wyprawy, ale skupia się głównie na skutkach, które odbijały (i odbijają się nadal!) przez długie lata. Polecam wszystkim zainteresowanym tematyką wczesnego średniowiecza.

Czy recenzja była pomocna?

Kasia

ilość recenzji:36015

brak oceny 5-05-2014 13:32

Thomas Asbrigde, historyk i autorytet z zakresu krucjat, w swojej książce dowodzi, że wyprawy krzyżowe były nieuniknionym starciem pomiędzy kulturą i polityką Wschodu i Zachodu, pokazuje przebieg i tło, ludzi odpowiedzialnych za barbarzyńskie wydarzenia i ich przywódców. Nie trzeba pochwalać, ale trzeba zrozumieć mechanizmy, które się kryły za krucjatami - koniecznie weźcie do ręki opracowania Ausbridgea, bo nikt tak dobrze jak on nie przybliży Wam tego, dlaczego ludzkość potrafi być okrutna w skali masowej.

Czy recenzja była pomocna?