Piękna Litera / Ewa Landowska 42,65 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Piękna Litera (miękka)

Uncjała i Italika

książka

 • Wydawnictwo Tyniec wydawnictwo Benedyktynów
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 190
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Piękna Litera, Uncjała i Italika - opis produktu:

Zgodnie z zapowiedzią autorek, trwają prace nad drugą częścią pierwszego polskiego podręcznika do kaligrafii `Piękna Litera`. Nie jest tajemnicą, że znajdą się w nim opracowywane aktualnie: minuskuła karolińska oraz copperplate script (kursywa angielska).

W pierwszej części `Pięknej Litery` jej użytkownicy mogli zapoznać się z uncjałą oraz italiką, które dają podwaliny dla wykrystalizowania się minuskuły karolińskiej (z uncjały) i kursywy angielskiej (z italiki).

W ten sposób w dwóch częściach zawarty zostanie niemały kawałek historii pisma, obejmujący okres od VI do XVII w. W ciągu historycznym wygląda on następująco: uncjała - minuskuła karolińska - italika - copperplate script.
Naturalnie, te dwa tomy razem nie wyczerpują tematu historii kaligrafii łacińskiej, a jedynie zarysowują ją na podstawie najważniejszych i nadających kierunek stylów w historii pisma. Planowane kolejne części będą uzupełniać te luki, tymczasem przyjrzyjmy się bliżej minuskule karolińskiej, z której do dziś czerpiemy pełnymi garściami projektując kolejne kroje pism oraz kursywie angielskiej, z której wykształciło się pismo elementarzowe, nauczane w szkołach powszechnych.

inne wydania :

 • -33%
Piękna Litera Kursywa angielska (miękka)

Ewa Landowska

miękka
50,13 zł 74.81
 • -33%
S
Szczegóły
 • RRecenzje
 • Książka
 • Piękna Litera, Uncjała i Italika
4.6/5 ( 27 ocen )
  5
  22
  4
  2
  3
  1
  2
  1
  1
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny
 • 20-07-2018
 • 09:28

Kaligrafia to moja pasja. Coś co potrafi mnie wyciszyć, a jednocześnie daje tyle energii. Sztuką pięknego pisania dzielę się z młodzieżą. Często pytają o jakiś podręcznik. Do tej pory nie miałam nic upatrzonego, godnego polecenia.
I nagle wow.
Piękna Litera to książka wyjątkowa. Zacznę od wyglądu. Zaraz po otwarciu egzemplarza ukazuje nam się goły grzbiet z widocznym szyciem i to był zamierzony cel. Książka ?Piękna Litera? oprawiona jest w specjalną oprawę, zwaną broszurą szwajcarską, czyli ma swój wyjątkowy urok: otwarty grzbiet i umocowanie okładki tylko do tylnej części bloku książki. Widzimy łączenie składek, które, podobnie jak w książce dawnej, są szyte i tworzą dekoracyjne węzły. Dodatkowo oprawa jest bardzo estetyczna i trwała.
A co znajdziecie w środku?
Nie jest to kompendium wiedzy o kaligrafii. Fani sztuki pięknego pisania mogą liczyć na kilka cennych wskazówek - jak pracować z literą, gdy nie ma się możliwości uczestniczenia w zajęciach, jak unikać błędów, jak nauczyć się je dostrzegać, jak ćwiczyć.
Autorki w Pięknej Literze omówiły dokładnie dwa kroje pisma: uncjałę oraz italikę.
Już nie mogę doczekać się kolejnej części omawiającej następne kroje pisma,a to wydanie będzie ze mną jeszcze wiele wieczorów.W końcu nie jest to zabawa na trzy dni.
Gorąco polecam

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 34.82 zł
  17.41 zł

  Pewnego razu w małej alpejskiej miejscowości dwójka dzieci zobaczyła w górach świetlistą postać. Piękna Pani, bo tak Ją nazywali Melania i Maksymin, obwieściła im ważne orędzie, na koniec którego przykazała: "A więc, moje dzieci, ogłoście to całemu mojemu ludowi". Wezwani nakazem...

 • Książka należy do pięknie wydanej serii Bajki, bajeczki, w której skład wchodzą 22 najchętniej czytane przez dzieci bajki. Napisane ze swadą i sugestywnym językiem, ozdobione wspaniałymi ilustracjami Carlosa Busquetsa i Państwa Stefaniaków dostarczą dzieciom wiele przyjemności oraz pozwolą...

 • 37.91 zł
  32.98 zł

  Pełna emocji historia wielkiej miłości i dramatycznych prób radzenia sobie z utratą ukochanej osoby. Baśka i Michał pasują do siebie jak dwie połówki jabłka, rozumieją się bez słów. Kochają się, wspierają i planują dzieci, ale dopiero kiedyś tam, w przyszłości. Na razie żyją pełnią życia, mają...

 • 29.83 zł
  25.96 zł

  Wyjątkowe, piękne wydanie klasycznych baśni w formie picturebooków! W zimowe wieczory razem z dzieckiem oglądajcie i czytajcie historie, które skradły serca milionom ludzi na całym świecie. Duże, całostronicowe ilustracje zachwycą dzieci, jak i rodziców swoim magicznym klimatem.

 • 28.94 zł

  Piękna krew Luciusa Sheparda to dzieło wyjątkowe i z dawna wyczekiwane: pierwsza pełnowymiarowa powieść ze świata smoka Griaulea. Shepard pierwszy raz podjął ten temat w roku 1984, kiedy to opublikował Człowieka, który pomalował smoka Griaulea, i na przestrzeni lat wielokrotnie do niego wracał,...

 • Historia oraz bohaterowie, których znacie i kochacie, ożywają w spektakularnej aktorskiej adaptacji klasycznego animowanego arcydzieła Disneya. Piękna i Bestia to filmowy hołd, złożony jednej z najbardziej uwielbianych baśni wszech czasów.