Perspektywa Współczesna gospodarka i społczeństwo - Dorota Krupa - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Perspektywa Współczesna gospodarka i społczeństwo (miękka)

Tom 2

książka

  • Wydawnictwo Uniwersytet Mikołaja Kopernika
  • Oprawa miękka
  • Ilość stron 174
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Perspektywa Współczesna gospodarka i społczeństwo, Tom 2 - opis produktu:

Oddajemy w ręce Czytelników kolejną monografię z cyklu "Perspektywa" poruszającą istotne i aktualne zagadnienia gospodarcze i społeczne. [...] Dynamika współczesnych gospodarek, w tym również gospodarki Polski, widoczna w powszechnej informatyzacji i automatyzacji, istotnie zmienia zasady prowadzenia biznesu. Szybkość przepływu informacji czy zaawansowane profilowanie produktów i usług z jednej strony ułatwiają zaspokajanie potrzeb klienta, z drugiej zaś wzmagają lokalną i globalną konkurencję. Wszystko to stwarza nowe zagrożenia związane zarówno z bezpieczeństwem cyfrowym, jak i bezpieczeństwem samego obrotu gospodarczego. Podmioty gospodarcze muszą być tym samym coraz lepiej przystosowane do skutecznego przeciwdziałania różnego rodzaju niebezpieczeństwom oraz tworzyć potencjał do coraz szybszego reagowania na zmiany w otoczeniu. [...] Należy jednak mieć świadomość, że zmiany w działalności biznesowej są tylko jednym z elementów funkcjonowania gospodarki. Zagadnienia związane z funkcjonowaniem społeczeństwa w rzeczywistości gospodarczej są coraz szerzej omawiane w dyskursie publicznym. Niewątpliwie przemiany demograficzne, społeczne czy problematyka związana z zabezpieczeniem na starość stanowią istotne zagadnienia z punktu widzenia rozwoju każdego państwa. [...] Autorzy omówili kwestię wykorzystania sprawozdawczości do oceny organizacji pożytku publicznego, znaczenie wiedzy pracowników w systemie bezpieczeństwa informacji, wpływ programu gospodarczego "Rodzina 500+" na jego beneficjentów. Zaprezentowali również konsekwencje społeczne i ekonomiczne związane z obniżeniem wieku emerytalnego w Polsce, obecnością Polski w strukturach UE, oszczędzaniem na starość, wypaleniem zawodowym, finansowaniem działalności gospodarczej za pomocą wirtualnych walut czy zastosowaniem teorii gier.

Ze Wstępu

Książka Perspektywa Współczesna gospodarka i społczeństwo Tom 2, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Autorami książki są Dorota Krupa, Michał Buszko, Julia Kwiatkowska. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Perspektywa Współczesna gospodarka i społczeństwo liczy 174 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Perspektywa Współczesna gospodarka i społczeństwo, Tom 2

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.