Pan Samochodzik i... pruska korona tom 49 - Sebastian Miernicki - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Pan Samochodzik i... pruska korona tom 49

książka

 • Wydawnictwo Warmia
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 160
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny
 • Wyprawka do -40%. Zamów na gandalf.com.pl i skorzystaj z darmowej dostawy. Szkoła rusza!

Pan Samochodzik i... pruska korona tom 49 - opis produktu:

Na prośbę znajomego Pana Samochodzika Paweł Daniec wyjeżdża do Prawdinska (Frydlandu) w poszukiwaniu pamiętnika pułkownika Knoxa, oficera-obserwatora przy armii rosyjskiej generała Bennigsena w czasie bitwy frydlandzkiej z 1807 roku. Realizację zadania utrudnia mu agent o kryptonimie Noir. Po ucieczce z Rosji Paweł udaje się Rosynantem do Spychowa na wykopaliska archeologiczne. Kierownik ekspedycji przekazuje Pawłowi fotokopie pamiętnika szwedzkiego posła z połowy XVII wieku, wskazującego na to, że na terenie Prus Książęcych ukryto `diadem królewski` przeznaczony dla elektora brandenburskiego Fryderyka Wilhelma. Pewne odkrycie naprowadza Pawła na ślad korony pruskiej i wiedzie go za granicę Polski. - `Pan Samochodzik i... pruska korona` Sebastian Miernicki

Książka Pan Samochodzik i... pruska korona tom 49 pochodzi z wydawnictwa Warmia. Autorem książki jest Sebastian Miernicki. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, literatura młodzieżowa. Książka Pan Samochodzik i... pruska korona tom 49 liczy 160 stron. Jej wymiary to 145 x 205.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Książka - Pan Samochodzik i... pruska korona tom 49

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 4 oceny )
 • 5
  3
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ktrya

ilość recenzji:80

brak oceny 16-11-2009 19:15

Z książkami Pana Samochodzika autorstwa pana Miernickiego zetknęłam się już i miałam pozytywne wrażenia. Tak jest i przy tej części, która charakteryzuje się dużą ekspresją akcji i bohaterów. Tło historyczne książki nawiązuje do tego co ostatnio omawiałam na lekcjach języka polskiego i co dzisiaj miałam na historii. Nawet dzięki tej lekturze, wiedziałam o pewnych rzeczach, które pan profesor miał dopiero nam powiedzieć. Jak to określiła inna nauczycielka, poprzez te książki można dużo się nauczyć i to efektownie, bo nie jest to nauka szufladkowa. I się z tym zgodzę, a z tą serią historia staje się coraz fascynująca.

Książka zaczyna się trochę nietypowo, bo od pewnego wydarzenia, który ma wpływ na najbliższe losy Pawła w jego karierze. Paweł po lekrskim zwolnieniu wyrusza z archeologami na Mazury by rozwikłać zagadkę z pewnego notatnika. Przeciwnikiem, a zarazem później współpracownikiem jest przypadkowo spotkana Pluvia, która poszukuje korony mającej uratować jej ojca.

Powiem, że książka jest pełna niekonsekwentnych zachowań. Już możecie to zauważyć jak napisałam w opisie, że Pluvia jest przeciwnikiem a też współpracownikiem. Niby podejmuje się z Pawłem wspólnej pracy, a między tym gra przeciwko nie mu. Podobnie Noir zagrał na wyjeździe w Rosji. Kolejną rzeczą są nieprawdopodobne skutki po wypadkach. Najpierw czytamy, że Paweł wypadł przez przednią szybę samocchodu w wyniku zderzenie się z ciężarówką, a potem on biegnie do innego samochodu. Bez żadnych obrażeń? Obrażeń doznaje dopiero przy błahym walnięciu się głową w kant.

Natomiast dowiedziałam się o szczegółach Rosynanta i jak się okazało, też umiał pływać. Uwielbiam te momenty zaskoczenia, kiedy samochód prowadzi się do wody. dzięki temu Rosynanta można polubić nawet bardziej od wehikułu. Choć wehikuł dawał kolejny element zaskoczenia, po tym jaką prędkość mogło osiągnąć te mizernie wyglądające autko. To narazie tyle moich doświadczeń i refleksji, po następnych lekturach, kolejne moje wnioski. Oczywiście polecam!

Czy recenzja była pomocna?