Pakt Ribbentrop-Beck czyli jak polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki - Piotr Zychowicz - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Pakt Ribbentrop-Beck czyli jak polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki

  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo REBIS
Data wydania 2022
Oprawa miękka
Ilość stron 360
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
  • Okazje na książki w promocji!

Pakt Ribbentrop-Beck czyli jak polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki - opis produktu:

W dziejach narodów są chwile, gdy trzeba zacisnąć zęby i iść na bolesne koncesje. Ustąpić, aby ratować państwo przed zniszczeniem, a obywateli przed zagładą. W takiej sytuacji znalazła się Polska w 1939 roku.
Piotr Zychowicz konsekwentnie dowodzi w tej książce, że decyzja o przystąpieniu do wojny z Niemcami w iluzorycznym sojuszu z Wielką Brytanią i Francją była fatalnym błędem, za który zapłaciliśmy straszliwą cenę. Historia mogła się jednak potoczyć inaczej. Zamiast porywać się z motyką na słońce, twierdzi autor, powinniśmy byli prowadzić Realpolitik. Ustąpić Hitlerowi i zgodzić się na włączenie Gdańska do Rzeszy oraz wytyczenie eksterytorialnej autostrady przez Pomorze. A następnie razem z Niemcami wziąć udział w ataku na Związek Sowiecki. 40 bitnych polskich dywizji na froncie wschodnim przypieczętowałoby los imperium Stalina. Czy w 1939 roku na Zamku Królewskim w Warszawie należało podpisać pakt RibbentropBeck?
Piotr Zychowicz podejmuje sprawę najbardziej tragicznego momentu w polskiej historii, kiedy stawiliśmy czoła agresji hitlerowskiej, narażając się nie tylko na niewolę, ale także na eksterminację. Nie wiemy na pewno czy można było tego uniknąć, ale to dobrze, że w naszej pamięci historycznej pojawi się wreszcie przemilczana na ogół sprawa, że w 1939 roku Polacy, wbrew zdrowemu rozsądkowi, wybrali egzotyczny sojusz z Anglią i bardzo wątpliwy sojusz z Francją, co tylko uradowało Stalina. Miłość swego kraju, jego dziejów i doli wymaga, aby rzetelnie badać i oceniać kluczowe decyzje historyczne bez dotychczasowych uników i przemilczeń. Tego wymaga też narodowa i ludzka solidarność z milionami tych, co wtedy cierpieli i ginęli bez nadziei - Andrzej Wielowieyski.
Sam bardzo chciałem napisać taką książkę, ale dla czytelnika to dobrze, że nie starczyło mi czasu, bo Piotr Zychowicz napisał ją lepiej. Nieodparcie nasuwa się przy jej lekturze skojarzenie z przełomowym Lodołamaczem Wiktora Suworowa. Autor nie odkrywa żadnych sensacji, zbiera tylko przesłanki powszechnie znane, niezaprzeczalne, i zestawia je w nieodparty ciąg logiczny. Nie sposób zakwestionować jego wywodu w żadnej części. A zarazem trudno pogodzić się z tym, co ewidentnie udowadnia. Bo przez całe dziesięciolecia wbijano nam do głowy coś przeciwnego - Rafał A. Ziemkiewicz

Pakt Ribbentrop-Beck czyli jak polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Pakt Ribbentrop-Beck czyli jak polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki, od Piotr Zychowicz. Pakt Ribbentrop-Beck czyli jak polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Piotr Zychowicz. Nie będziesz żałował! Pakt Ribbentrop-Beck czyli jak polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Pakt Ribbentrop-Beck czyli jak polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki pochodzi z wydawnictwa REBIS. Autorem książki jest Piotr Zychowicz. Należy do gatunków: historia, książki o historii i geografii danego regionu. Książka Pakt Ribbentrop-Beck czyli jak polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki liczy 360 stron. Jej wymiary to 150x225. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: historia,  książki o historii i geografii danego regionu
Wydawnictwo: REBIS
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 150x225
Ilość stron: 360
ISBN: 9788381885348
Wprowadzono: 21.05.2022

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Pakt Ribbentrop-Beck czyli jak polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki - Piotr Zychowicz

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: