Otchłań / Marcel Woźniak | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Otchłań (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Czwarta Strona
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 480
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Otchłań - opis produktu:

Trzy kobiety, trzy morderstwa, jedno narzędzie zbrodni.
Gdy legendarny gangster wychodzi z cienia, by znów terroryzować Toruń, tylko jeden człowiek może przywrócić porządek w mieście. To detektyw Leon Brodzki, którego ulubioną lekturą są akty zgonu morderców. Tylko... jak policjant ma posłać kogoś za kratki, jeśli sam siedzi w więzieniu?
Tropy w śledztwie prowadzą do lat osiemdziesiątych i słynnej sprawy "Młotkarza z Torunia`. Trudno jednak po trzydziestu latach złapać sprawcę, skoro przyjaciele policjanta okazują się wrogami, a dowody znikają bez śladu?

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

Otchłań - mobi, epub

Marcel Woźniak

25,02 zł 29.44
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -31%
Zaufasz mi

Diana Brzezińska

miękka
27,59 zł 39.98
 • -30%
O krok za daleko

Harlan Coben

miękka
27,23 zł 38.89
 • -37%
Ukryte ciała (okładka filmowa)

Caroline Kepnes

miękka
27,08 zł 42.99
 • -30%
O krok za daleko

Harlan Coben

miękka
29,96 zł 42.80
 • -41%
Głosy z zaświatów

Remigiusz Mróz

miękka
23,59 zł 39.99
Zapowiedź - 29.1.2020
 • -35%
Władcy czasu

Urturi Eva Garcia Saenz De

miękka
32,43 zł 49.90
Zapowiedź - 28.2.2020

Marcel Woźniak - przeczytaj też

 • -28%
Balladyna

Łukasz Orbitowski Gaja Grzegorzewska

miękka
32,33 zł 44.90
 • -15%
Mgnienie

Marcel Woźniak

miękka
31,29 zł 36.81
 • -20%
Tysiąc obsesji

Gabriela Gargaś , Marcel Woźniak

miękka
31,92 zł 39.90

Zobacz również

 • -35%
Zgodnie z planem Jack Reacher, tom 24

Lee Child

miękka
24,37 zł 37.50
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -35%
Śmierć i ryzyko

J.D. Robb

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 31.1.2020
 • -39%
Poszukiwanie

Charlotte Link

miękka
26,10 zł 42.80
 • -40%
Behawiorysta / Iluzjonista

Remigiusz Mróz

pakiet
35,86 zł 59.76
 • -35%
Drań

Katarzyna Michalak

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 13.2.2020
 • -40%
Miłość leczy rany

Katarzyna Bonda

miękka
29,94 zł 49.90
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Otchłań
4.6/5 ( 10 ocen )
  5
  9
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

red_sonia

 • 16-01-2019
 • 12:10

?Otchłań? kończy trylogię z Leonem Brodzkim, historia zatacza koło, a mnie przychodzi pożegnać toruńskiego śledczego. Szkoda, ale mam nadzieję, że w jakiejś innej książce Leon się pojawi, choćby epizodycznie :)

Gdy legendarny gangster wychodzi z cienia, by znów terroryzować Toruń, tylko jeden człowiek może przywrócić porządek w mieście. To detektyw Leon Brodzki, którego ulubioną lekturą są akty zgonu morderców. Jest tylko jeden problem ? jak policjant ma posłać kogoś za kratki, jeśli sam siedzi w więzieniu?

?Otchłań? w mistrzowski sposób spina wszystkie rozpoczęte w ?Powtórce? i ?Mgnieniu? wątki. Moim zdaniem to najlepsza ze wszystkich trzech części. Autor bardzo skrupulatnie pokazał powiązania między światem przestępczym a tymi, którzy zwyczajnych obywateli przed tym półświatkiem powinni bronić. Niestety, choć powinni stać po przeciwnej stronie barykady, to jednak obie te rzeczywistości plączą się, oddziałują na siebie i przenikają. Jak bardzo ta fikcja książkowa jest prawdziwa? Sprawdźcie w ?Otchłani".

Tytuł jest bardzo adekwatny do treści, ponieważ autor wrzuca nas w otchłań niedomówień, których źródła i przyczyny poznajemy dopiero w finale. Przez cała powieść mamy wrażenie, że rozwiązanie jest tuż za rogiem, ale ono w mistrzowski sposób nam się wymyka. Łapiemy nitki, po czym tracimy je bezpowrotnie, osoby, które uważaliśmy za przyjaciół, okazują się wrogami, ci, którzy wydawałoby się, że chcą pomóc, szkodzą jeszcze bardziej. Śledztwo powadzi do przeszłości, do sprawy ?Młotkarza?, jednak z archiwum znikają kluczowe dowody. Leonowi Brodzkiemu pozostaje zaufać własnej intuicji w myśl zasady, że jeżeli chcesz na kogoś liczyć, licz na siebie.

W ?Otchłani? autor wprowadził kobiecą postać, której motywy nie od początku są jasne ? Berenika Vesper, błyskotliwa dziennikarka z Warszawy. Kobieta poszukuje informacji o Leonie Brodzkim, o którym ma napisać reportaż. Jednak o śledczym jest dużo informacji prawdziwych, jak i tych zupełnie wyssanych z palca. Czy Berenika, która nienawidzi policjantów, będzie chciała oddzielić prawdę od fałszu? Przekonajcie się sami, ponieważ jej udział w powieści ma bardzo ciekawe znaczenie!

Mam nadzieję, że udało mi się wzbudzić Waszą ciekawość i sięgniecie po książki Marcela Woźniaka. Ja polecam całą serię.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Justyna Gul (Qultura słowa)

 • 29-10-2018
 • 17:13

Zagadka zbrodni
?Wiesz, że psy idą do piachu tak samo jak inni ludzie? Powtarzam to wszystkim moim żołnierzom. Niektórzy to mają nawet wytatuowane na palcu wskazującym? ? te słowa doskonale oddają rzeczywistość, choć niektórzy co do równego traktowania przez wymiar sprawiedliwości policji i pozostałych ludzi, mogą mieć wątpliwości. Wyjątki potwierdzają jednak regułę, a policjant tym poważniejsze popełnia przestępstwo, że jego praca to służba, a on sam powinien cieszyć się zaufaniem publicznym.
Jak jednak ufać policjantowi, który zostaje oskarżony o zabójstwo, którego rzekomo dopuścił się na przesłuchaniu? Piszę ?rzekomo?, choć dowody, czyli zapis z monitoringu w sali przesłuchań aresztu śledczego w Toruniu, praktycznie nie pozostawiają miejsca na wątpliwości. Na nagraniu widać bowiem człowieka, wyglądem przypominającego podejrzanego, Leona Brodzkiego, który wojskowym nożem podcina gardło aresztowanemu mężczyźnie, niejakiemu Kosmie Góreckiemu vel Heraklit. Czy rzeczywiście znany i ceniony policjant, był w stanie dokonać takiej zbrodni? Czy to morderstwo mogło być zemstą za zabójstwo ojca i porwanie córki? A może ktoś, komu nie podobają się metody Brodzkiego, albo ktoś z przeszłości, postanowił się zemścić?
Zanim zaczniemy się zastanawiać nad odpowiedzią na te pytania, sięgnąć możemy po wciągającą powieść Marcela Woźniaka pt. ?Otchłań?. To trzeci już tom opowieści z cyklu o Leonie Brodzkim, nieco bardziej brutalny i wysublimowany, niż poprzednie części. Książkę śmiało wybrać mogą te osoby, które poznały już tego dość specyficznego funkcjonariusza, jak i te, dla których to będzie pierwsze spotkanie z Brodzkim ? jestem przekonana, że po skończonej lekturze trzeciego tomu, dotrą oni do wcześniejszych części historii.
Otwierając ?Otchłań?, przenosimy się do Torunia, który w twórczości Woźniaka nie jest urokliwym miastem z tradycjami. Zapach piernika jest tu bowiem przytłumiony metalicznym odorem krwi, zaś głos płynący z popularnego katolickiego radia ? zagłuszony krzykiem ofiar. Pytanie brzmi, czy miasto rzeczywiście ma się czego bać i czy to możliwe, żeby legendarny zbrodniarz powrócił? Czy kobiety powracające do swych domów samotnie są bezpieczne? Kiedy obawy potwierdzają się, a Toruń paraliżuje strach, wszyscy zwracają się w kierunku, skąd może nadejść pomoc ? do Leona Brodzkiego, Tyle tylko, że ten akurat przebywa w areszcie śledczym świadomy, że w tej sytuacji został wystawiony na cel i każdy może się go pozbyć. Czy zatem opuszczenie aresztu będzie karą czy nagrodą?
Wraz z autorem i Brodzkim, powracamy do sprawy sprzed lat, do roku 1984 i 1985, kiedy to dokonano trzech makabrycznych zbrodni na kobietach ? pozbawiono je życia uderzeniem młotka. Ta słynna sprawa ?Młotkarza z Torunia" znów zostaje wznowiona, pytanie tylko, czy po tylu latach można jeszcze coś ustalić? Czy mieszkańcy miasta słusznie obwiniają rodzinę Brodzkich za pojawienie się mściciela? Czy Brodzki może jeszcze komukolwiek zaufać? Przekonamy się w trakcie lektury ?Otchłani?, powieści odsłaniającej prawdę o działalności policji oraz prokuratury, o korupcji, nielegalnych działaniach, dwulicowości oraz niemocy paraliżującej wymiar sprawiedliwości.
Mimo iż w książce można odczuć pewien chaos, to wielowątkowa akcja zmierza w jednym kierunku, nierzadko tylko zbaczając z obranego kursu. Choć kreacja bohaterów nie wzbudza zachwytu, a sam Brodzki jest dość zdystansowany, trudno nam nazwać go bliskim czytelnikowi, to jednak tym, co może nas ująć ? poza samym pomysłem, fabułą? jest niezwykły klimat książki oraz niezwykle plastyczne opisy Torunia. Szczególnie jedna z bohaterek, dziennikarka Berenika Vesper, wyjątkowo chętnie nas w swoich reportażach po mieście oprowadza, a choć trasa nie jest typowo turystyczna, to jednak możemy poczuć wyjątkową atmosferę, która sprawia, że od książki nie można się oderwać, która zmusza nas do dalszej lektury, a po jej skończeniu, do sięgnięcia po poprzednie tomy (jeśli oczywiście jeszcze tego nie zrobiliśmy).

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

czytanienaplatanie

 • 22-08-2018
 • 15:11

Kto odważy się skoczyć w otchłań wraz ze słynnym toruńskim detektywem Leonem Brodzkim? A kto zadzwoni pod tajemniczy numer 511 867 571? Nie byłabym sobą gdybym tego nie zrobiła i już wiem co się pod nim kryje.

?Otchłan? jest świetnym podsumowaniem i dopełnieniem dwóch pierwszych części ?Powtórki? i ?Mgnienia?, więc najlepiej czytać je chronologicznie, inaczej możemy mieć trudność ze zrozumieniem niektórych wątków.

A wątków w książce pojawia się kilka. Od makabrycznych zbrodni, od których może się zakręcić w głowie, lub wręcz zrobić niedobrze, przez skorumpowaną policję i prokuraturę, po rozgrywki światka przestępczego. Naprzeciw wszystkiemu stoi emerytowany policjant z zasadami, a raczej siedzi w celi podejrzewany o morderstwo. Wiele osób odwróciło się od niego, ale kilka stoi za nim murem. Czy Brodzki jest winny? Czy uda mu się rozwikłać tajemnicę Młotkarza sprzed lat i zapobiec tragedii?

W książce pojawia się nietuzinkowa postać kobieca - Berenika Vesper, dziennikarka z Warszawy, której zadaniem jest napisanie reportażu o Brodzkim. Nienawidzi policjantów, więc jej nastawienie do detektywa jest oczywiste. Czy w wyniku mających miejsce zdarzeń i po poznaniu Brodzkiego zmieni zdanie?
Na duży plus zasługuje ciekawie wpleciona w temat obecna sytuacja w sądach i policji, walka o prawa kobiet, czy rozliczenie z komuną. Smaczku książce dodaje, podobnie jak w poprzednich częściach, spora dawka ironicznego humoru i cynicznych dialogów.

Zaskakujące dla mnie w całej opowieści z Brodzkim, jest to, że akcja trylogii rozgrywa się w ciągu raptem dwóch tygodni. Morderstw i przestępstw natomiast popełnianych jest w tym czasie tyle, że Toruń z powodzeniem może zyskać miano miasta zbrodni, nie tylko piernika.

Podsumowując, ?Otchłań? wciągnęła mnie w swe głębiny i wypłynęłam z niej w pełni usatysfakcjonowana wartką akcją i realnie wykreowanymi bohaterami, a w szczególności zakończeniem, którego się nieco obawiałam.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -48%
Kluseczka / Pudding

Julie Murphy

pakiet
25,88 zł 49.77
 • -36%
Salvator

Tomasz Kozłowski

miękka
14,63 zł 22.85
 • -37%
 • -36%
Kroniki Jaaru Koniec ery

Adam Faber

miękka
25,47 zł 39.81
 • -39%
Spirit Animals. Tales of the Great Beasts

Brandon Mull

twarda
24,33 zł 39.88
 • -20%
Wiedźmin Tom 1-8 (okładki z gry) Komplet

Andrzej Sapkowski

pakiet
268,13 zł 335.16

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 39.81 zł
  27.87 zł

  Świat zawieszony pomiędzy Niebem a Otchłanią opromienia życiodajna Łaska. Przybiera ona postać słonecznego światła, które rozprasza mrok i błogosławi wszystko, co żywe. Czasami jednak objawia się w bardziej materialnej formie Anioła. Kiedy jeden z takich wysłanników Łaski spada z niebios,...

 • 37.91 zł
  28.81 zł

  `Kiedy dopadnie cię przeznaczenie, nawet nie próbuj uciekać. Emilia Klark, ambitna studentka medycyny z Poznania, kultywuje tradycje rodzinne. Jej rodzice również byli lekarzami, cenionymi i znanymi, często wyjeżdżającymi do ubogich rejonów świata, by nieść pomoc najbiedniejszym. Podczas...

 • 39.81 zł
  29.85 zł

  Portlandzka policja odkrywa pozostawiane w głębi lasu lub w starych i zrujnowanych zabudowaniach okrutnie okaleczone ciała ofiar, zniekształcone po przeprowadzonych na nich tajemniczych rytuałach, noszące na sobie znaki kabalistycznego przesłania. Czyżby zabójca był kimś, kto powrócił z zaświatów?...

 • 44.78 zł
  38.51 zł

  Arlen Bales i Jardir to dwóch bohaterów posiadających nadprzyrodzone moce. Arlen - wojownik posiadający olbrzymią siłę, którego jedyną bronią są jego własne dłonie, natomiast Jardir to postać przedstawiana jako Wybawiciel mający na celu zwycięsko przeprowadzić ludzkość przez wojnę. Walczący z...

 • 39.30 zł
  33.41 zł

  Świat zawieszony pomiędzy Niebem a Otchłanią opromienia życiodajna Łaska. Przybiera ona postać słonecznego światła, które rozprasza mrok i błogosławi wszystko co żywe. Czasami jednak przybiera bardziej materialną formę Anioła. Kiedy jeden z takich wysłanników Łaski spada w górach niedaleko...