Oszustwa finansowe - Jerzy Wojciech Wójcik - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Oszustwa finansowe (miękka)

Zagadnienia kryminologiczne i kryminalistyczne

książka

 • Wydawnictwo JWW
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 496
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Oszustwa finansowe, Zagadnienia kryminologiczne i kryminalistyczne - opis produktu:

Zagadnienia aferowej przestępczości gospodarczej, a szczególnie wyrafinowanych oszustw finansowych to współcześnie najczęściej informacje medialne. Brak jest analiz i wyników badań tych zagrożeń w ramach literatury naukowej i popularnonaukowej, a szczególnie kryminologicznej i kryminalistycznej.
Wciąż brak jest profesjonalnych badań i analiz przestępczości gospodarczej oraz oszustw klasycznych, jak i oszustw finansowych (np.: bankowych, giełdowych, kredytowych, piramid i parabanków, zaliczkowych - nigeryjskich), a także nasilających się wciąż różnorodnych oszustw internetowych.
Rozpoznawanie i ściganie, a także analizowanie i badanie tego typu zjawisk, ma istotne znaczenie praktyczne dla zapobiegania przestępczości gospodarczej i wszelkim rodzajom oszustw na szkodę osób fizycznych, jak i instytucji finansowych, a także innych firm i przedsiębiorstw.<br>
Celem monografii jest przybliżenie zagrożeń związanych z oszustwami finansowymi oraz rozpoznawanie ich symptomów i stosowania ich w działaniach zapobiegawczych. Książka zapełnia lukę naukową i wskazuje na wiele praktycznych aspektów przeciwdziałania, a także pozwoli na uzupełnienie wiedzy z tej dziedziny pracowników wielu instytucji. Ponadto, monografia ma również charakter poradnika i stanowi analityczno-badawcze studium kryminologiczne, kryminalistyczne i karnoprawne.
Praca adresowana jest do pięciu głównych grup zawodowych, które realizują zadania w zakresie rozpoznawania i przeciwdziałania zorganizowanej przestępczości gospodarczej, a szczególnie oszustwom finansowym, czyli do:
- wszystkich instytucji finansowych, a przede wszystkim do banków, biur maklerskich i towarzystw ubezpieczeniowych;
- pracowników firm prowadzących audyty i kontrole finansowe;
- policji, prokuratury i sądów, a także ABW, WSI, CBA;
- menedżerów, których obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa finansowego firmy oraz podejmowanie decyzji, by wyeliminować konsekwencje niepotrzebnego ryzyka;
- przedstawicieli nauki i studentów, szczególnie z zakresu: prawa karnego i gospodarczego, administracyjnego, bankowego, finansów, kryminologii i kryminalistyki oraz organizacji i zarządzania, a także do wszystkich innych zainteresowanych tą złożoną i niezwykle trudną problematyką.

Książka Oszustwa finansowe Zagadnienia kryminologiczne i kryminalistyczne, pochodzi z wydawnictwa JWW. Autorem książki jest Jerzy Wojciech Wójcik. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes, prawo, finansowe, karne. Książka Oszustwa finansowe liczy 496 stron. Jej wymiary to 165x235. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Oszustwa finansowe, Zagadnienia kryminologiczne i kryminalistyczne

4.6/5 ( 18 ocen )
  5
  14
  4
  2
  3
  1
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.