Oskar i pani Róża - Eric-Emmanuel Schmitt - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment

Oskar i pani Róża

książka

Oskar i pani Róża - opis produktu:

WYDARZENIE LITERACKIE NA MIARĘ MAŁEGO KSIĘCIA.

Czy w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni Oskar nie wierzył, że to możliwe, aż do spotkania z tajemniczą panią Różą, która ma za sobą karierę zapaśniczki i umie znaleźć wyjście z każdej sytuacji...

Piękna, mądra i niepozbawiona humoru opowieść o tym, jak pokonać strach, odnaleźć wiarę i nie poddać się w obliczu nieszczęścia. Ta książka da Wam siłę i nadzieję, a kto wie, może nawet zmieni Wasze życie...
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Niepokorni: Tych dwoje

Anka Sangusz

miękka
19,44 zł 29.90
Zapowiedź - 17.4.2020
 • -39%
Nela w krainie orek

Nela

twarda
27,38 zł 44.90
 • -34%
Gra na wielu bębenkach, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

miękka
26,33 zł 39.90
 • -41%
Grudniowy gość

Siri Spont

twarda
29,44 zł 49.90
 • -36%
 • -43%

Eric-Emmanuel Schmitt - przeczytaj też

 • -20%
Félix i niewidzialne źródło

Eric-Emmanuel Schmitt

twarda
29,59 zł 36.98
 • -16%
Madame Pylinska i sekret Chopina

Eric-Emmanuel Schmitt

twarda
25,05 zł 29.83
 • -16%
Noc ognia

Eric-Emmanuel Schmitt

twarda
22,54 zł 26.84
 • -32%
Oskar i pani Róża

Eric-Emmanuel Schmitt

miękka
13,49 zł 19.85
 • -19%
Oskar i Pani Róża

Eric-Emmanuel Schmitt

twarda
24,16 zł 29.83
 • -9%
Zazdrośnice

Eric-Emmanuel Schmitt

twarda
24,42 zł 26.84
 • -16%
Zemsta i przebaczenie

Eric-Emmanuel Schmitt

miękka
33,43 zł 39.81

Zobacz również

 • -42%
Gargantua i Pantagruel

Francois Rabelais

miękka
10,44 zł 17.99
 • -42%
Hamlet

William Szekspir

miękka
11,01 zł 18.99
 • -44%
Ludzie bezdomni

Stefan Żeromski

twarda
8,94 zł 15.96
 • -37%
Dżuma

Albert Camus

miękka
18,23 zł 28.94
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Oskar i pani Róża
5/5 ( 27 ocen )
  5
  27
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

gonia95

gonia95(at)interia.pl
 • 15-05-2008
 • 14:21

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Książka Erica -Emmanuela Schmitta pt. ,, Oskar i pani Róża’’ to historia małego chłopca, który jest bardzo ciężko chory na białaczkę. Ta książka moim zdaniem jest prawdziwym hitem literackim, opowiadającym o cierpieniu, bólu i strachu . Znajdziemy w niej cząstkę samych siebie, czyli ludzi którzy w codziennych sprawach często zapominają o tym, co naprawdę w życiu jest ważne. Dla mnie ta książka jest z jednej strony bardzo smutną opowiastką , a z drugiej jednak pełną nadziei i rozważań nad życiem, które bardzo szybko mija. Z tej oto książki dowiemy się jaki jest sens życia.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

EWKA

 • 8-08-2017
 • 12:31

" Oskar i Pani Róża"- pamiętam,że sięgnęłam po tę książkę już w podstawówce- z niejasnych przyczyn ( być może braku dojrzałości lub jeszcze innego powodu), odłożyłam niedoczytaną. Kilka lat później w gimnazjum byłam zmuszona do niej wrócić. Podeszłam do książki sceptycznie, ponieważ oprócz Ani z Zielonego Wzgórza, żadna lektura mi się nie podobała. Ale Oskar i Pani Róża to inna historia.
Z wielkim zainteresowaniem ( tym bardziej,że autor napisał tę powieść w bardzo młodym wieku i ja, jako osoba również pisząca, pragnąca coś kiedyś wydać, chciałam zobaczyć jak sobie poradził). Sprostał. Sprostał tak trudnej tematyce jaką jest śmiertelna choroba.
Oskar przebywa w hospicjum, choruje na białaczkę. Jako 10 latek rozumie więcej niż się komukolwiek wydaje. Jest inteligentny i po mimo tego,że ma w sercu cichą nadzieję na wyzdrowienie, rozumie,że umiera, chociaż niektórzy próbują mu mydlić oczy. W powieści autor pokazuje przyjaźnie chłopca z innymi pacjentami, tak naturalne i zabawne rozmowy niczym beztroskich dzieci na podwórzu. Jest to miła odskocznia w obliczu ogólnej tematyki. Oskara,któremu do tej pory wszystko było w miarę obojętne, który z pozoru wydaje się zachowywać dystans i godzić z własnym losem, zaczyna odwiedzać wolontariuszka, Róża. Rodzi się między nimi niezwykła więź. To jej chłopiec zwierza się z ogromnych dylematów. To Róża pozwala mu zrozumieć co to jest wiara, miłość, kim jest Bóg. Bóg,który dla Oskara był jedynie Świętym Mikołajem. Teraz zaczyna w niego wierzyć i pokłada w nim nadzieje. Róża odbudowuje również relacje Oskara z rodzicami i stara się, aby chłopiec przeżył czas,który mu pozostał w jak najlepszy, najbarwniejszy sposób.
Bardzo wzruszająca powieść,która mimo trudnej tematyki, momentami nawet bawi. Wzrusza. Nawet kilka razy potrafiłam się zaśmiać, dzięki tak barwnej postaci jaką jest Oskar jak i jego zabawni koledzy. Książka,która pozostaje w pamięci i uczy wielu wartości życiowych. Polecam.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Martusia

 • 10-02-2016
 • 14:31

Książka Oskara i pani Róża autorstwa Érica-Emmanuela Schmitta opowiada o dziesięcioletnim Oskarze - głównym bohaterze, który umiera na białaczkę. W uporaniu się z codziennością pomaga mu Pani Róża. To właśnie ona wpada na pomysł pisania listów do Boga. Wpada ona również na pomysł aby chłopiec zaczą traktować każdy dzień jako dziesięć lat. Na początku Oskar podchoodzi do pomysłu dość niechętnie jednak z czasem przekonuje się że, Bóg ma wielką moc z upływem czasu chłopiec otwiera się przed nim zwierza się mu traktując go jak starego kumpla któremu można wszystko opowiedzieć.
Mimo swojej choroby chłopiec który przebywa w szpitalu , do którego oddali go rodzice jest chłopcem wesołym pogodnym mającym swoich oddanych przyjaciół. Właśnie w szpitalu przeżywa on swoją pierwszą miłość. Oglądałam film pod tym samym tytułem ale książka wywarła na mnie o wiele większe emocje ! Oskar może być postacią goodną naśladowania.
Prawdę mówiąc potraktowałam tę książkę bardzo osobiście , sama jestem osobą niepełnosprawną ruchwo i wiem jakie ma wielkie znaczenie to jak podchodzisz do życia!
Podejście pozytywne ma naprawdę wielką moc!
Polecam każdemu tę piękną książkę

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Piaff

 • 10-02-2014
 • 14:05

Ale się nasłuchałam dobrych rzeczy o tej książce! kiedy wreszcie ją kupiłam i przeczytałam, to stwierdziłam "no ok, zabawna na początku, przyzwoita w środku, normalna na końcu". Ale żeby od razu piać nad nią? Pisać, że pozwala spojrzeć na wiele spraw m.in. śmierć innym okiem to już według mnie przesada. Nie zaczęłam zastanawiać się nad swoim życiem, nad śmiercią, nad Bogiem w naszym życiu. Po prostu: przeczytałam, trochę się uśmiałam, trochę wzruszyłam. Ot, książka na wolną chwilę.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Guzik

 • 16-11-2008
 • 18:00

On jest chory na NOWOTWóR. Niestety umiera w wieku 110 lat

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

aguuusia4

aguuusia4(at)vp.pl
 • 23-05-2008
 • 10:56

Książeczka bardzo przyjemna, właściwie do połknięcia w pół godzinki i może z powodu swojej krótkiej treści pozostawia maleńki niedosyt. Czytając książkę miałam wrażenie, że rozwija się ona razem ze swoim bohaterem, tak jak on dojrzewa, i z każdej chwili na następną staje się coraz mądrzejsza, aż pod koniec każe nam się zastanawiać nad własnym życiem, ale przede wszystkim nad śmiercią, która czeka na każdego z nas, a której każdy z nas się boi. Wydaje mi się, że pozwala ona otworzyć nam się na ten problem, i dlatego nie jest tylko opowieścią o chłopcu chorym na białaczkę, ale też poradnikiem, który pokazuje, jak radzić sobie w takich sytuacjach - sytuacjach, które nas przerastają, ale przed którymi nie uciekniemy.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Irminka

irmina50(at)wp.pl
 • 3-04-2007
 • 16:32

Dziesięcioletni Oskar przebywa w szpitalu ze zdiagnozowaną białaczką. Przeszczep szpiku i chemioterapia nie przynoszą spodziewanych rezultatów. Lekarze nie pozostawiają nadziei - dziecku pozostało kilka, może kilkanaście dni życia. Nikt nie ma odwagi, by przekazać Oskarowi bolesną prawdę. Prawdę o tym życiu, a raczej o zbliżającej się śmierci, chłopiec odkrywa sam. Najbliższą Oskarowi osobą jest wolontariuszka Róża, która ze zwykłej opiekunki przekształca się w życiową i duchową przewodniczkę oraz powierniczkę bohatera. "Od dzisiaj - mówi do chorego chłopca - będziesz bacznie obserwował każdy dzień, mówiąc sobie, że ten dzień to jakby dziesięć lat". Długie rozmowy Oskara i Róży stają się pełną głębokich prawd medytacją o sprawach doczesnych i ostatecznych, o bezsensie nienawiści i pięknie miłości, o niezawinionym cierpieniu, śmierci, wierze i odkrywaniu Boga, który z obcej, nierealnej czy wręcz bajkowej istoty staje się drugim obok Róży powiernikiem Oskara. "Oskar i pani Róża", 44-letniego dramatopisarza i prozaika francuskiego Erica-Emmanuela Schmitta to zbudowana z listów wzruszająca, mądra, a przy tym niepozbawiona humoru i językowej dosadności przypowieść o chłopcu, który w dwanaście dni przeżył całe swoje życie, odkrywając prawdy zarezerwowane dla dorosłych, prawdy mówiące o tym, że nie rodzimy się nieśmiertelni, że choroba nie jest karą, a człowiekiem kieruje zarówno prawo życia, jak i prawo śmierci. Siłą opowieści Erica-Emmanuela Schmitta (we Francji sprzedano niemal pół miliona egzemplarzy tej książki, która znajduje się na tamtejszych listach bestsellerów od niemal roku) jest jej bohater łączący w sobie cechy ufnego dziecka, zbuntowanego mężczyzny i statecznego mędrca. Opowieść Schmitta jest bowiem również przypowieścią nie tylko o dziecku, ale i o nas - dorosłych, o naszych uprzedzeniach, fobiach i niespełnieniach. W głębszym wymiarze książka Schmitta to również próba odpowiedzi na odwieczne pytanie: jak żyć? Zawsze patrz na świat, jakbyś go widział po raz pierwszy - wyznaje pogodzony ze światem i szczęśliwy Oskar. Niewielka książeczka - dzięki uniwersalnemu przesłaniu porównywana przez krytyków do "Małego Księcia" - nie stawia jednak zbyt wielu takich pytań, nie udziela też pochopnych odpowiedzi. W sam raz tyle, ile trzeba na jedno dorosłe życie.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

elciabietka14

 • 2-04-2007
 • 13:22

recenzja nagrodzona 2.00pkt

"Oskar i pani Róża" to książka o dziewięcioletnim chłopcu chorym na białaczkę. Zamieszczone są tu listy dziecka do Pana Boga. Opisuje on w nich co robił danego dnia, jakie miał samopoczucie itp. Oskarem zajmuje się wolontariuszka Róża. Chłopiec uważa Różę za swoją przyjaciółkę, czego nie może powiedzieć o rodzicach. Niestety stan jego zdrowia pogarsza się po namowach opiekunki dziecko mówi rodzicom jak sie czuje i żali im się. Chłopiec wraz z Swoją przybraną ciocią wymyślili zabawę...
To ona pozwoliła Oskarowi umrzeć w spokoju... Jeśli chcesz dowiedzieć się o cudownym leku na smutek przeczytaj tę książkę.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

gczachor

gczachor(at)op.pl
 • 16-03-2007
 • 19:25

recenzja nagrodzona 2.00pkt

"Opowieść Schmitta jest przypowieścią nie tylko o dziecku, ale i o nas - dorosłych, o naszych uprzedzeniach, fobiach i niespełnieniach. Wgłębszym wymiarze książka Schmitta to również próba odpowiedzi na jakże ważne pytanie: jak żyć?" Tak pisze na odwrocie książki i jes to samą prawdą. Książka jest świetna, można ją porównać do "Małego Księcia". Po przeczytaniu chćby jednej strony uświadamiamy sobie jakąś ważną myśl, pomocną nam w życiu. Uczy doceniać każdą chwile naszego życia, akceptować cierpienia i ból pojawiające sie w naszym życiu.
Opowiada o cłopcu który jest ciężko chory. I on potrafi zakceptować swoje życie takim jakie jest, łapiąc każdą jego chwile.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -39%
Dom z niebieskiego szkła

Anna Lubczyk

miękka
18,29 zł 29.99
 • -34%
Mrok we krwi Kroniki Dwuświata

Paweł Kopijer

miękka
26,33 zł 39.90
 • -47%
W ślady ojca/ Obsada

Danielle Steel

pakiet
31,74 zł 59.89
 • -35%
Władca marionetek Tajemnica Askiru Tom 3

Richard Schwartz

miękka
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 22.3.2020
 • -35%
Światła i Cienie Tir Alainn, Tom 2

Anne Bishop

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 21.6.2020
 • -35%
Ostatnia walka Czarny Mag. Tom 4

Rachel E. Carter

miękka
27,24 zł 41.90
Zapowiedź - 27.3.2020
 • -40%
Beksiński Tom 1 - 4

Zdzisław Beksiński

twarda
239,94 zł 399.89
 • -35%
Te wiedźmy nie płoną

Isabel Sterling

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 13.3.2020

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Czy pamiętacie baaardzo głodnego jednorożca? Tym razem Oskar czai się na świąteczne ozdoby, i nie tylko na nie... Głód nie opuszcza Oskara nawet w Wigilię. Zjadł już choinkę, prezentowe skarpety i zabrał się za same prezenty! Ale na całe szczęście oszczędził magiczną karmę, która pozwala...

 • Najlepsi przyjaciele Oskar i Fabrycy wracają! Ciekawscy, niesforni i pełni energii chłopcy zawsze mają mnóstwo zwariowanych pomysłów. Tym razem trafiają na plan filmowy westernu, gdzie, jak się okazuje... STRASZY! Przed nimi duchy kowbojów, czary Indian, zawikłana zagadka do rozwiązania i lawina...

 • 38.90 zł
  29.18 zł

  Czy nóż może być poszukiwaczem skarbów, a kosz na śmieci poetą? Przygody Oskara opisane przez jednego z najpopularniejszych estońskich pisarzy Andrusa Kivirhka zaskakują i bawią. Pokazują, że dziecięca wyobraźnia nie ma granic, a bycia przyjacielem (jak wszystkiego innego), trzeba się nauczyć....

 • 39.81 zł
  31.05 zł

  Mamy wielkiego prozaika żyjącego między nami na tej planecie, a nazywa się on Peter Carey. Los Angeles Times Book Review Czytanie tej książki można porównać do jazdy kolejką górską. Po zakończeniu przejażdżki z trudnością łapiesz oddech i uświadamiasz sobie, że świat już nigdy nie będzie...

 • Rzetelne i przystępnie napisane opracowanie lektury, m.in. szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza, charakterystyka bohaterów (Oskara, pani Róży, Peggy Blue i innych), krótka biografia autora, plan wydarzeń, wyjaśnienie znaczenia tytułu, ważne cytaty, przykładowe zagadnienia, testy...

 • Ścieżka dźwiękowa do dramatu filmowego, z Maxem von Sydowem, Simone-Elise Girard, Michèlem Laroque w rolach głównych. Obraz jest poruszającą historią o wierze i wytrwałości, opowiedzianą z perspektywy Oscara, 10-letniego chłopca, który leży w szpitalu śmiertelnie chory na raka. Wie, że...