Osaczeni przez liczby - David Sumpter - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Osaczeni przez liczby (miękka)

O algorytmach, które kontrolują nasze życie od Facebooka i Googla po fake news i bańki filtrujące

  • Promocja
    image-promocja

książka

Osaczeni przez liczby, O algorytmach, które kontrolują nasze życie od Facebooka i Googla po fake news i bańki filtrujące - opis produktu:

Osaczeni przez liczby to podróż przez ciemną stronę matematyki, podczas której dostrzegamy jak rządzi ona naszą aktywnością w mediach społecznościowych a nawet...wpływa na nasze plany turystyczne. Algorytmy sterują całymi społeczeństwami, czego najlepszym przykładem jest afera Cambridge Analytica w której niechlubną i kluczową jednocześnie rolę odegrał Facebook wykorzystując bez naszej wiedzy i zgody posiadane na nasz temat `wrażliwe` dane. David Sumpter podjął się niełatwego zadania; sprawdził czy matematyka przekracza (i w jakim stopniu) niebezpieczne granice, ingerując i wpływając na podejmowane przez nas decyzje. Rozwój technologiczny, stale zwiększająca się zależność ludzi od komputerów i Internetu otworzyły przed matematykami i analitykami danych okno na nasze życie. Wykorzystując stale zbierane dane o tym gdzie podróżujemy, gdzie robimy zakupy, (a zwłaszcza co i z jaką częstotliwością) kupujemy, oraz jakie są nasze zainteresowania, poglądy, orientacja seksualna, preferencje i zapatrywania polityczne, mogą oni antycypować nasze przyzwyczajenia i coraz bardziej przenosić ciężar podejmowanych przez nas decyzji na...algorytmy.

`Pomysłowa... bardzo wnikliwa, nieco sceptyczna analiza manipulacji danymi w Internecie`.
- Kirkus

`Podczas gdy miliony powoli uświadamiają sobie niebezpieczeństwo związane z przekazywaniem swoich danych cyfrowych, Sumpter łączy interesujące przykłady z informacjami od osób wtajemniczonych i rzuca nowe światło na to jak alchemicy danych starają się przekonywać i przewidywać nas samych i czy ich wspaniałe algorytmy faktycznie są tak fantastyczne jak się uważa`
- Financial Times

David Sumpter - profesor matematyki stosowanej na Uniwersytecie Uppsala w Szwecji, gdzie kieruje grupą badawczą zajmującą się zachowaniami zbiorowymi. Pochodzi z Londynu, doktorat z matematyki uzyskał w Manchesterze i zajmował stanowiska naukowe na uniwersytecie w Oksfordzie i Cambridge. Jest utorem książki Piłkomatyka. Matematyczne piękno futbolu (CCPress 2018).

Książka Osaczeni przez liczby O algorytmach, które kontrolują nasze życie od Facebooka i Googla po fake news i bańki filtrujące, pochodzi z wydawnictwa Copernicus Center Press. Autorem książki jest David Sumpter. Należy do gatunków: informatyka, nauki ścisłe, matematyka. Książka Osaczeni przez liczby liczy 334 stron. Jej wymiary to 220x155. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Osaczeni przez liczby, O algorytmach, które kontrolują nasze życie od Facebooka i Googla po fake news i bańki filtrujące

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: