SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Organizacje pozarządowe a korporacje

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo PWN
Data wydania 2011
Oprawa miękka
Liczba stron 264
  • Dostępność niedostępny
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Liczba organizacji pozarządowych, o charakterze lokalnym lub międzynarodowym, znacznie wzrosła w ciągu ostatnich 20 lat. Przemiany w globalnej gospodarce związane z procesem globalizacji spowodowały z kolei wzrost liczby korporacji międzynarodowych. Obie grupy równolegle odgrywają coraz większą rolę w kształtowaniu ładu gospodarczego i społecznego, realizując swoje interesy. W książce skoncentrowano się na zależnościach pomiędzy organizacjami pozarządowymi, a korporacjami międzynarodowymi, ich wzajemnym oddziaływaniu, podstawowych źródłach konfliktów i możliwościach współpracy. Książka zawiera liczne przykłady w formie case studies, ilustrujące przebieg konfliktów oraz przypadki współdziałania w praktyce. Jest to wartościowa pozycja w światowej literaturze ekonomicznej, wyjątkowa na polskim rynku.

Michael Yaziji jest profesorem specjalizującym się w zarządzaniu strategicznym i strategiach organizacyjnych w IMD (International Institute for Management Development) w Lozannie.
Jonathan Doh jest profesorem Villanova School of Business, USA, zajmuje się biznesem międzynarodowym oraz marketingiem, jest załozycielem Center for Global Leadership.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: PWN
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2011
Wymiary: 145x205
Liczba stron: 264
ISBN: 978-83-01-16638-0
Wprowadzono: 05.05.2011

RECENZJE - książki - Organizacje pozarządowe a korporacje - Michael Yaziji, Jonathan Doh

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.8/5 ( 6 ocen )
  • 5
    5
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Paulina Kłos

ilość recenzji:142

brak oceny 27-06-2011 23:04

Z moich rozumowań zawsze wynikało, że organizacje pozarządowe to porządne instytucje walczące z chorobami tego świata, z biedą i ubóstwem, opiekujące się zwierzętami i podkreślające ich prawa oraz chroniące naszą planetę przez zgubnym wpływem cywilizacji. Korporacje w moim przekonaniu były czystym złem, nastawionym wyłącznie na kolosalny zysk, wyzyskującym pracowników i nie dbającym o ich dobro.

Nigdy jednak nie zastawiało mnie jak wyglądają wzajemne relacje pomiędzy NGO a korporacjami. Nie sądziłam, że w niektórych przypadkach dochodzi między nimi do ścisłej współpracy. Na czym one polegają? Musicie doczytać sami.

Organizacje pozarządowe zapewne każdemu kojarzą się z Greenpeace, CARE, WWF czy Lekarzami bez Granic. Muszę mocno Was zaskoczyć. Słynna Al-Kaida również jest organizacja pozarzadową!

"Organizacje pozarządowe a korporacje" wyszło spod pióra profesora Michaela Yazijiego oraz Jonathana Doha. Poruszone w niej zagadnienia, mimo że jak najbardziej współczesne, są mocno specjalistyczne i zainteresują raczej tylko osoby związane z tematem organizacji pozarządowych. A jako że nie pracuję dla NGO, ani dla - dzięki Bogu - korporacji pozostawiam Was z opisem wydawcy:

"Liczba organizacji pozarządowych, o charakterze lokalnym lub międzynarodowym, znacznie wzrosła w ciągu ostatnich 20 lat. Przemiany w globalnej gospodarce związane z procesem globalizacji spowodowały z kolei wzrost liczby korporacji międzynarodowych. Obie grupy równolegle odgrywają coraz większą rolę w kształtowaniu ładu gospodarczego i społecznego, realizując swoje interesy. W książce skoncentrowano się na zależnościach pomiędzy organizacjami pozarządowymi a korporacjami międzynarodowymi, ich wzajemnym oddziaływaniu, podstawowych źródłach konfliktów i możliwościach współpracy. Książka zawiera liczne przykłady w formie case studies, ilustrujące przebieg konfliktów oraz przypadki współdziałania w praktyce. Jest to wartościowa pozycja w światowej literaturze ekonomicznej, wyjątkowa na polskim rynku".

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?