SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Okup krwi

Historie z pierwszej linii frontu w walce z piractwem Somalii

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Grupa Medium
Oprawa miękka
Ilość stron 305

Opis produktu:

"Okup krwi" to pierwsza taka książka, w której autor wnikliwie przygląda się kwestii współczesnego piractwa i wsłuchuje w głosy wszystkich stron krwawego konfliktu.

Po raz pierwszy w historii marynarki wojenne wszystkich światowych supermocarstw zjednoczyły się w walce przeciwko wspólnemu wrogowi - kilku tysiącom niedożywionych, zabiedzonych mężczyzn i chłopców. Ludzie ci ściśnięci w malutkich, otwartych łodziach oddalają się od rodzinnych brzegów na odległość nawet półtora tysiąca kilometrów.
W "Okupie krwi" John Boyle przenosi nas do nader dziwnego świata. Po jednej stronie obserwujemy zjednoczone marynarki wojenne różnych państw, dysponujące nowoczesnym uzbrojeniem i wyposażeniem oraz kontraktowych ochroniarzy, weteranów misji na Bliskim Wschodzie, dorabiających do emerytury u armatorów i międzynarodowych koncernów. Słowem: pełnię militarnych osiągnięć XXI wieku.
Po drugiej zaś stronie mamy zgoła inny obraz: niedożywionych i zabiedzonych mężczyzn, a czasem zaledwie nastolatków czy dzieci, sunących setki mil morskich w małych łodziach w poszukiwaniu łupu. Zdesperowanych, uzbrojonych w rdzewiejące maczety, zdezelowane kałasznikowy i RPG, a niekiedy nawet broń pamiętającą I połowę ubiegłego wieku, o dziwo nadal działającą, jakby na przekór logice, a może po prostu równie upartą i zdeterminowaną, jak sami jej właściciele.
Te dwie siły ścierają się ze sobą w potyczkach - z wiadomym wynikiem. Somalijscy piraci podejmują jednak wyzwanie - gra jest warta świeczki, bo raz na jakiś czas udaje im się przechwycić niechroniony okręt i wziąć jego załogę do niewoli, a następnie zażądać niebotycznego okupu i zdobyć go. Najczęściej jednak do akcji wkraczają często siły specjalne lub najemnicy. To, co dociera do nas w mediach, to uproszczony obraz dzielący zaangażowanych na dobrych i złych. Pięć minut sławy zdobywają wyzwoliciele zakładników, czarny PR zaliczają piraci. A my, mając do wyboru jedynie właśnie czerń i biel, łatwo możemy przeoczyć szczegóły i to, co najważniejsze.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: książki o piratach,  literatura faktu i reportaż
Wydawnictwo: Grupa Medium
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 141x205
Ilość stron: 305
ISBN: 978-83-64094-45-3
Wprowadzono: 01.06.2016

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Okup krwi, Historie z pierwszej linii frontu w walce z piractwem Somalii - John Boyl

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 10 ocen )
 • 5
  6
 • 4
  3
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: