Ojciec odchodzi - Piotr Czerski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Ojciec odchodzi

książka

 • Wydawnictwo ha!art
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 140
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny
 • Okazje na książki w promocji!

Ojciec odchodzi - opis produktu:

Okno na Franciszkańskiej, Marsze Milczenia, Mecze Pokoju, Czarny Internet i wiele innych zbiorowych akcji. 1 kwietnia 2005 główny bohater przyjeżdża do ukochanego miasta największego z Polaków i - niczym Odyseusz - wędruje po krakowskich mieszkaniach i przepełnionych knajpach, konsumując alkohole i prowadząc z przedstawicielami miejscowej młodej inteligencji oraz obcokrajowcami rozmowy o Papieżu, rzeczach ostatecznych, i tych zupełnie błahych. Jest przy tym nieodmiennie zaskoczony masowymi eventami i krytycznie portretuje medialny wizerunek społeczeństwa, któremu na ekranach, monitorach, w słuchawkach na żywo umiera Ojciec.

Połączenie kroniki, bloga, dziennika, wspomnień, eseju, powieści środowiskowej i humoreski, z elementami powierzchownej rozprawy filozoficzno-teologicznej. Literatura lekka, rozrywkowa, przyjemna w lekturze, idealna do autobusu, pociągu, poczekalni dentystycznej i na plażę; znakomicie nadaje się do omawiania w gronie znajomych w czasie spotkań towarzyskich w modnych knajpach. Opowieść ilustrują obrazy Anny Okrasko z cyklu Znicze dla Ojca Świętego.

Książka Ojciec odchodzi pochodzi z wydawnictwa ha!art. Autorem książki jest Piotr Czerski. Należy do gatunków: literatura faktu i reportaż, literatura piękna, powieść filozoficzna, powieść społeczno-obyczajowa. Książka Ojciec odchodzi liczy 140 stron. Jej wymiary to 110x180.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Książka - Ojciec odchodzi

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 3 oceny )
 • 5
  3
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

malinowakrolewna

ilość recenzji:51

brak oceny 13-12-2008 00:05

Powieść Piotra Czerskiego należy przeczytać przede wszystkim dlatego, że traktuje o ważnym wydarzeniu. Jest zjawiskiem na polskim rynku kulturalnym w reakcji na ważny moment historyczny, społeczny, religijny(?) i zjawisko to warto znać. Prozatorską narrację uzupełniają ilustracje Anny Okrasko-młodej, zdolnej, zafascynowanej reakcją użytkowników internetu na śmierć Jana Pawła II. Oto, umiera papież-Polak a prozaik-Polak, co ciekawe młody i obiecujący pisze o tym książkę, którą uzupełniają słowa wyrzucane na forach i czatach a na nowo ułożone przez absolwentkę ASP-Polkę rzecz jasna. Czerski pisze tę książkę tak jak napisałabym ją ja, jak napisaliby moi znajomi (gdyby chcieli, gdyby zdobyli się na to żeby pisać). Bohater-autor przyjeżdża do Krakowa akurat wtedy gdy umiera papież, gdy telewizja, naród, ludzie zwykli i niezwykli, deklarują żałobę. On też czuje że odszedł ktoś ważny nie tylko dla całego tego „ogółu” ale i ważny dla niego samego. Za razem przecież musi żyć, nie daje zwariować się zbiorowej manifestacji odczuć. Chodzi do klubów, pije wódkę, dzwoni do dziewczyny, rozmawia z ludźmi, wspomina pierwszą komunie ale i wspomina sto tysięcy innych zdarzeń z życia. Żyje. Cudowny człowiek umarł ale my żyjemy, zdaje się mówić nam Czerski a jego głos jest istotny o tle, że podjął temat, który podjąć nie łatwo. Zmierzył się z postawą zbiorowości która piękna acz jak słusznie zauważa wydawca w notce zamieszczonej na okładce książki potrwała zaledwie tydzień.

Czy recenzja była pomocna?