Ogólny przegląd instytucji Unii Europejskiej. Struktury i procedury. Seria: Samorząd terytorialny a Unia Europejska, część 1. - Cathryn Ross - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Ogólny przegląd instytucji Unii Europejskiej. Struktury i procedury. Seria: Samorząd terytorialny a Unia Europejska, część 1.

książka

 • Wydawnictwo Elipsa
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 93
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Ogólny przegląd instytucji Unii Europejskiej. Struktury i procedury. Seria: Samorząd terytorialny a Unia Europejska, część 1. - opis produktu:

Przedmowa
Seria zeszytów dotyczących skutków integracji europejskiej widzianych z perspektywy samorządu terytorialnego w Polsce jest jedną z ostatnich publikacji kończącego się wkrótce Programu Wspierania Samorządów Lokalnych finansowanego przez Brytyjski Fundusz Know How. Program działa od 1992 roku i w ramach swej działalności opublikował ponad 10 poradników przeznaczonych dla samorządów gminnych, serię studiów przypadku powstałych przy okazji realizacji 23 projektów pilotażowych realizowanych w różnych miastach i gminach wiejskich jak również serię materiałów szkoleniowych przeznaczonych dla władz i administracji powiatowej. W ostatniej fazie Programu - trwającej od końca 1998 roku - prowadziliśmy m.in. cykl szkoleń dla radnych i administracji powiatowej, udzielaliśmy grantów na realizację różnorakich projektów związkom i organizacjom samorządowym, a także współpracowaliśmy z Regionalnymi Izbami Obrachunkowymi w podnoszeniu jakości ich pracy.
Integracja europejska ma dla samorządów w Polsce dwojakiego rodzaju znaczenie. Po pierwsze pojawiają się nowe możliwości związane z dostępem do funduszy europejskich. Polskie samorządy potrzebują pomocy w rozwoju umiejętności potrzebnych do korzystania z tych funduszy, lobbyingu, a także orientacji w strukturach i procedurach Unii Europejskiej. Po drugie prawdopodobne za kilka lat przystąpienie Polski do Unii Europejskiej będzie oznaczało konieczność stosowania prawa europejskiego. Wprawdzie nie ma odrębnego europejskiego prawa samorządowego, ale wiele regulacji dotyczących np. prawa pracy, ochrony konkurencji, pomocy publicznej czy ochrony środowiska odnosi się bezpośrednio do zadań wykonywanych przez samorządy. Istotne jest by z tych wymogów jak najwcześniej zdawać sobie sprawę.
Mam nadzieję, że przedstawiana Państwu seria zeszytów będzie pomocna w lepszym rozumieniu tych zagadnień, a tym samym przyczyni się do lepszego przygotowania samorządów do członkostwa w Unii.
Paweł Swianiewicz
Kierownik Programu Wspierania Samorządów Lokalnych
Brytyjskiego Funduszu Know How

Książka Ogólny przegląd instytucji Unii Europejskiej. Struktury i procedury. Seria: Samorząd terytorialny a Unia Europejska, część 1. pochodzi z wydawnictwa Elipsa. Autorem książki jest Cathryn Ross. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, administracyjne, UE. Książka Ogólny przegląd instytucji Unii Europejskiej. Struktury i procedury. Seria: Samorząd terytorialny a Unia Europejska, część 1. liczy 93 stron. Jej wymiary to 164 x 234.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Ogólny przegląd instytucji Unii Europejskiej. Struktury i procedury. Seria: Samorząd terytorialny a Unia Europejska, część 1.

4/5 ( 1 ocena )
  5
  0
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.